Çocuk Hastalıkları Bebekğinin ilk dişleri üstten çıkan arkadaşlar yardım!!!!...

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

wetw

Mucizenin annesi
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2009
413
4
49
Kızım 7 ay 1 haftalık. Ben hep alttan diş bekliyordum ve hiçbir emare yoktu. Bugün annem geldi ve bebeğin üstten diş çıkaracağını söyledi. son 2 aydır gece uykuları rezalet. 3 gündür öksürük ve hafif ateş. Daha mı zor oluyor üstten diş çıkması?

benım oğlumda once üsttekı dişlerını çıkarmıştı.ama bu rahatsızlıgın ust dişin once cıkmasıyla oldugunu düşünmuyorum.oğlum çok rahat cıkarmıştı.agzında gormesek anlamayacaktık.hıç sıkıntısı olmadı yanı.her cocuk farklı oluyor.şimdıden gecmış olsun.endışelenmenıze gerek yok

Canım bizde önce alt dişler çıktı geceleri husursuzluk oldu, daha sonra üstler geldi ama üst dişler kesinlikle daha çok problem yarattı(huzursuzluk ve uykusuzluk).ben bunu birkaç kişiden daha duydum belki daha büyük olduğu içindir üst dişler.sen zorunu önce atlatmış olacaksın:)

benim oğlumun da üst sol we alt sağ aynı anda patladı we patlatmadan önce ateşlendi we öksürüğümüz oldu antibiyotiklik olduk.çok şükür o günler geride kaldı(ama çok geride değil:)şimdi 10 aylık we üst ön we alt ön 4 dişi de çıktı.oığlum da zorlanmıştı biraz.hatta üst sağ dişi damara denk geldiği için mosmor olmuştu doktoru öyle dedi.damara denk gelmiş ama şimdi o da patladı.biraz zor geçiyo bu dönem çoğu bebekler için.bizde onlardan biriydik ama endişelenme kısa zamanda patlatıyolar inş senin ki de öyle olur rahatlar bir an önce bebeğin

benim kızımında üst ön dişleri çıkıyo bende şakınım orta ve yandişler dördüde kızardı kabardı üçüncü ayından bu yana sıkıntı çekiyo yavrum şuan 6,5 aylık bir an önce çıksın diye dua ediyorum 3,5 aydır ne gecemiz var ne gündüzümüz ne zaman çıkar deneyimli anneler lütfen yazın kızımda bende mahfolmuş durumdayız:çok üzgünüm:

Arkadaşlar inş. kolay diş çıkartır meleklerimiz. Benim kız kaç gündür kusuyor bişey yemiyor hele dün artık sinirden oturdum ağladım dudağım bile patladı üzüntüden. bişey yemiyor zorla versemde hemen kusuyor dişlerine bakıyorum yok bişey oysa alt dişi değilde üst dişi çıkıyormuş. Sizce ilk üst dişi çıkması normal mi perş. gününe randavü aldık artık. Bu arada kızım 8,5 aylık. zormuş be anne olmak. Cennet boşuna annelerin ayağı altına verilmemiş bunu kızım olduktan sonra daha iyi anladım. :KK53:

Arkadaşlar inş. kolay diş çıkartır meleklerimiz. Benim kız kaç gündür kusuyor bişey yemiyor hele dün artık sinirden oturdum ağladım dudağım bile patladı üzüntüden. bişey yemiyor zorla versemde hemen kusuyor dişlerine bakıyorum yok bişey oysa alt dişi değilde üst dişi çıkıyormuş. Sizce ilk üst dişi çıkması normal mi perş. gününe randavü aldık artık. Bu arada kızım 8,5 aylık. zormuş be anne olmak. Cennet boşuna annelerin ayağı altına verilmemiş bunu kızım olduktan sonra daha iyi anladım. :KK53:
diş çıkarma dönemleri her bebekte farklı oluyor kimisi çok kolay çıkartırken kimiside senin bebeğin gibi zor çıkartıyor maalesef.allah sana kolaylık ,bebeğinede sağlık versin inş..:)
fakat illa alt diş çıkacak diye birşey yokki,ilk üst dişin çıkması gayet doğal yani.

oğlumda ilk üst dişini çıkarmıştı.beyne yakın olduğu için daha zor çıkarmış ve baş ağrısı yaparmış.sağlık ocağında hemşire söylemişti.ne kadar doğru bilemeyeceğim ama paylaşmak istedim.çok geçmiş olsun.

X