Bebek ve köpek bakanlar yardım.

Rsma6

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2024
2
0
27
1 yaşında chihuahua büyük boy köpeğim ve 2 aylık bebeğim var. Ancak köpeğim bebek geldiğinden beri etrafa işiyor hırçınlaşıyor. Saldırıyor. acaba bebeğin emekleme yürüme zamanında bebeğe zarar verir mi ikisini birlikte büyütenler yorum yapabilir mi

Merhaba. Benim de 6 yasinda huskym (2 yil oncesine kadar 2 huskym vardi sonra kopegimin babasi vefat etti) ve 5 yasinda oglum var. Fakat anladigim kadariyla siz evde bakiyorsunuz bizimki bahcede. Bahceye cikinca yada gezdirirken birbirlerini goruyorlar. Oglum dogdugunda bizim kopuslerfe hircinlik olmadi direk kabul ettiler ama sizinkinin kiskanmasi normal cunku onun alanina geldi bebis. Ben ne kadar kiskansa da bebeginize zarar vericegini dusunmuyorum acikcasi daha 2 ay olmus alisicaktir. Belki daha fazla ilgiye ihtiyaci vardir bu donemde. Fakat her yere cisini yaptigini soylemissiniz bebeginiz emekleme zamanina geldiginde bu hijyenik olarak sikinti olabilir. Suan bebeginizden basinizi kaldiramiyorsunuzdr muhtemelen ama kopeginizi ya netten arastrip ya da bir egitmenden fikir alip davranisi duzeltmek icin biseyler yapmalisiniz. Sanki kardesi dogan cocugun hircinligi gb bir davranis bu. Ama kopekler daha rahat adapte olur insanlardan. Eger bu sorun duzelirse bebeginiz bir kopek ile buyudugu icin cok sansli olucak :)

Merhaba benimde 11 aylık bebeğim ve border collie köpeğim var. İlk 8 ay aynı evde yaşadık sonra bahçeli eve geçince köpeğimiz bahçede kalmaya başladı. Köpek eğitmeni ile iletişimi sağladık. Biz bebek gelmeden önce kıyafetlerini götürüp koklatmistik ilk kırk günde yanına çok fazla yakınlasmasina müsade etmedik sadece koklamasina izin verdik ama yanına gitmek istediğinde kızmadık sadece hayır diye uyardık böyle böyle mesafesini anladı. Şimdi çok iyi arkadaş oldular köpeğimiz yalıyorda oynuyorda kızım emekleyip onu kovaliyor ama ne olursa olsun asla baş başa birakmiyoruz ki ben köpeğime yüzde yüz güveniyorum ona rağmen. Birde ağzıyla oynamasına müsade etmiyorum köpek bu hareketi saygısızlık olarak algılıyor ve sevmiyor. Biz ne kadar kıskandığı mı düşünsekte aslında köpeklerde kıskanma duygusu yokmuş. Bebeğine ilginiz çok fazla ve köpekle eskisi gibi ilgilenilmiyorsa vaktinde dışarı çıkmıyorsa bunlar hırçınlastirmistir muhtemelen. Bizde ben bebekle eşim köpekle ilgilenmisti ilk bir kaç ay öyle idare ettik durumu.

X