bebek isteyip de adet görenler dertleşelim

oke canim haklisin öyleymis acemiyimde heycandan hemen yaptim ne bilim....bekliyorum zaten insallah vardir

esin arkadaşım inş. hamilesindir... eeee var mı bi haberler ? inş. gönlümüzdeki bebişler çabucak sağlıklı ve hayırlısıyla nasip olur... yerimseniben

hoşbuldum sağolun arkadaşlar.Daha ilk denememizdi bizim.Daha yolun çok başındayım.Ama kötü bi tecrübe oldu işte kısmet değilmiş.Allah hepimize nasip etsin inşallah en sağlıklısından ve en hayırlısından.Ama asla umudunuzu kaynetmeyin.Çok yakınımda 8 yıl sonra dünyaya gelen bi cadı var.Hemde hiç umut yokken.Yani olacak olduktan sonra birgün mutlaka oluyor...

cnm arkadaşım geçmiş olsun, sen ne kadar zamandır düşünüyorsun bebeği? çok zor bi durum, inş. tez zamanda bizlere de nasip olur bebişler... bir gün bende '' hamileyim '' diyebilecek miyim? dir ki...

sifacım 11 aydır istiyoruz ama olmuyor doktora gitmedik daha önce bilmiyorum yanlış mı yaptık ama ... dün gittik eşim hafta içi sperm testi vericek ben de hormon testi verdim pazartesi tekrar gidecem sonuçları alıp göstercem , inşallah herhangi bi problemimiz ( yedavisi mümkün olmayan) yoktur ...
sizin problem var mı yoksa sebebsiz mi ??

Canım bak benım 14 ay olmadı hemde sebepsız doktora bıle gıtmedım korktummm ama Şımdı 5 aylık gebeyımm allahın ıznıyle olur yÜreĞÜnÜ ferah tut dularım sızınlee

inşallah buketcim duaların için teşekkür ederim :) Allah sağlıkla kucağına almayı da nasip etsin ...

ben 4 yıllık evliyim. ilk 1 yıl korunduk, benim bekarlığımdan kalan çoook fazla regl sancım vardı bunun için doktora gittim doktorsa ''hemen çocuk tedavisine başlamamız gerekiyor, tek çözüm doğum'' dedi.bizde başladık klomen ve çatlatma iğneleri ,olmadı ...!!!!3 ay önce( puregon iğne ile göbekten iğne ) aşılamaya geçildi ilkini denedik tutmadı bende tüm tedavileri bıraktım, şu an kendine bıraktık ,ama çok şükür bende de eşimde de bi sorun yok 3 yıldır 3 ayrı doktor çok yıprandım kısmet bakalım yüce rabbim in vardır bir bildiği ama inş. gönlümüze göre olur :çok üzgünüm:

yarın hormon sonuçlarımı alıcam canım, ayrıca bu ay soğan kürü yapmayı düşünüyorum ne de olsa zararı dokunmaz diyolar, inşallah Allah size de bize de nasip eder canım , iyi geceler ...

Merhaba arkadaşlar ben de aranıza katılalı fazla olmadı kısaca anlatıp durumumu biraz içimi dökmek istiyorum çünkü artık içime ata ata bazı şeyleri kendimi yiyip bitiriyorum farkındayım...

Temmuz'da evliliğimiz 1 yaşını kutlayacak... Eşimle çok da mutluyuz Allahıma bin şükür..Şeniz

Evliliğimizin ilk aylarında pek fazla çocuk düşüncemiz yoktu çünkü yeni evlenmiştik, biraz başbaşa zaman geçirmek istiyorduk artı maddi olarak oldukça sıkıntılıydık... Bunca borcun arasına bir çocuk sanki onun hakkından çalmak gibi geliyordu bize... Neyse, yine de korunmayı hiç düşünmedik çünkü ikimiz de genç yaşlarda değiliz, ben 34 yaşındayım ve anne olabilmek için önümde uzuuun yıllar yok maalesef...

Tabi evlendiğimizin 3-4. ayından itibaren eşimin ailesi bebek sayıklamaya başladı. Eşim sağolsun onları gayet iyi tanıdığından ve bizi oldukça sıkboğaz edeceklerini bildiğinden bu konuda daha en başından "ben çocuk istemiyorum" diyerek onları kısmen susturmayı başardı ama tabi huylu huyundan vazgeçmez hesabı, aylar geçtikçe bu soru insanların beni gördüğü gibi ilk sordukları şey olmaya başladı... Ben de eşimin istemediğini artı bunca borcun arasına çocuk yapılmayacağını söylüyordum papağan gibi ama tabi sussalar bile düşünmelerini engelleyemiyorsunuz, bunu direkt dile getiremeseler bile kafalarında acaba bende bir sorun mu var sorusunun oluşmasını engelleyemedim. İlk başlarda "çocuğunuz olunca" ile başlayan cümleleri şimdilerde "çocuğunuz olursa"ya döndü, laf arasında adet dönemimde bir kayma olup olmadığını sormalar, azıcık gecikse "yoksa menapoza mı giriyorsun delikafadulden" soruları, saçmasapan laf sokmalar, "kızım sana söylüyorum gelinim sen anla"lar derken 4 yıllık evli kardeşimin (çocuk istemedikleri için) çocuğu olmadığını öğrendiklerinde sanırım bize ailecek teşhisi koydular :tomato: Kimseyi kendimden aşağı görmeyi seven bir insan kesinlikle değilim ama tüm bunları düşünen veya söyleyenler, benden kültür olarak oldukça aşağıda olan ve kendilerini geliştirmeyi hiç düşünmemiş ve hiç de düşünmeyecek insanlar, en basitinden bir örnek, bir kadını sadece yemek, temizlik ve doğurma amaçlı görüyorlar, bunlardan birinin eksikliğinde hiçbir değerin yok... Böyle insanların gözünde şu duruma gelmeyi de açıkçası kendime yediremiyorum...

Eşime bunların çoğunu anlatamıyorum maalesef, çünkü adım gibi eminim ki bunun yarısını bile anlatsam direkt gidip kavga edecek onlarla, ki huzursuzluk veya kavga en son isteyeceğim şey, beni kıran insanlarla olsa bile..

Geçen ay ilginç birşey oldu. Adet olmam gereken günü 1-2 gün geçe (24 mayısta olmam gerekiyordu) kendimde bir farklılık hissettim, acaba dedim nihayet şeytanın bacağını kırdık mı bu ay? Bundan önce birkaç kez daha geciktiği olmuştu ama tam test almaya niyetlendiğimde başladığından kanamam, bu sefer biraz daha bekleyeyim dedim. Sanırım 5 gün gecikmişti, bir test yaptım ve 2. çizgim silik çıktı :dance: Hemen internette ne kadar 2. çizginin silik çıkmasıyla ilgili şey varsa hatmettim :roflol:En garantilisi 2. bir test daha yapayım birkaç gün sonra dedim ve gecikmenin 7. gününde bir test daha yaptım bu sefer 2. çizgiden eser bile yoktu :uhm: Kafam iyice karıştı, kendimi neye hazırlayacağımı bilemedim ve dedim en güzeli bir kan testi yaptırayım, ne varsa çıksın ben de bileyim... Tabi içimdeki hamile olma ümidini hiç anlatmıyorum bile, hem anlattığım şahısların çenelerini kapatmak, hem de daha önemlisi meleğime bir an önce kavuşabilmek için... Ama kan testi yaptıracağım günün bir önceki gecesinde maalesef 2 günlük bir kanamam ve kanamayla beraber de hayallerim yerle bir oldu :çok üzgünüm: Burada bir konuya da yazmıştım bu durumu acaba nedir diye, sağolsun sevgili laubali yardımcı olmuştu kimyasal gebelik olabilir diye, biraz araştırdım tüm belirtiler de onu gösteriyordu. Yani anlayacağınız ümitlerimi bir sonraki aya erteliyorum şimdilik, umarım bu ertelemeler çok uzun sürmez ve meleklerimizi bir an önce kucağımıza almayı nasip eder Allahım... :ecrin_bebek:

Başta kısaca anlatayım demişim ama oldukça uzun oldu sanırım, umarım kimsenin kafasını şişirmemişimdir...

Son düzenleme:
eslos arkadaşım.Çok doğru şeyler yazmışsın.Malesef toplumumuzun çok ilginç ve komik özelliklerinden biri bu kızım sana söylüyorum gelinim sen anla misali tuhaf laf sokuşturmalar.Sonuçta bu senin ve eşinin alması gereken ortak bir karar ama milletin ağzını büzemiyosun işte.Zaten bebek çok özel bi konu.Ona iyi bi hayat sunabilmek için herşey hazır olunduğunda yapılmalı bence.Hem maddi hem manevi.Bence ekafana takma böyle şeyleri gül geç boşverrrrrrr....İnşallah hepimizin hayırlı ve sağlıklı bi meleği olur tek dileğim bu.....

eslos merhaba,
seni öyle iyi anlıyorum ki.. bizim evliliğimizin 5. yılı. 4 yıl düşünmedik. ama o aralar eşim de ben de doktora yaptığımız için bahanemizi söyleyip konuyu değiştiriyorduk. ama doktoralar biteli bir yıl oldu. bir düşük yaptım 7 aydır uğraşıyoruz şimdi ama tık yok. geçen eşimin kardeşiyle bir konuşma geçti bu konuyla ilgilii o kadar sinirlendim ki.. şimdi bahsetmek bile istemiyorum.. ama bu insanları düşüncesizliği, patavatsızlığı beni hasta ediyor... onların baskısından hamile kalamıyorum yawww....

eslos arkadaşım için yazdıklarımı aynen sana da yazıyorum arkadaşım.Bence en güzeli ti ye almak ve herkesten önce kendi düşüncene önem vermek...

eslos arkadaşım için yazdıklarımı aynen sana da yazıyorum arkadaşım.Bence en güzeli ti ye almak ve herkesten önce kendi düşüncene önem vermek...

tugceee merhaba, ilgin için teşekkür ederim.. ben başkalarının söylediğine hiç kulak asmam...umrumda değildir... ancak, bazen insanlar hakikaten insanın sabrını zorluyor... ama haklısın..boşvermek en güzeli...

kızlar ya bana ne oluyor bu ay adetim bugün itibariyle iki gün gecikti hatta döngüm normalde 29 gün ozaman 3 oluyor.ama dün test yaptım negatif.daha önce düşükle sonuçlanan hamileliğimde 4.gün klinikte yaptırdığım gebelik testinde pozitif sonuç almıştım şimdiki testi kendim yaptım.hamile değilsem ben niye adet olmuyorum.sağlıklı bir evlat sahibi olmayı çok istiyorum hemde çoooookkkk.ama heralde bu durumla bozdum ben.:1shok:

canım gecikmeler mevsimsel sinirsel ve daha birçok nedenden olabiliyor ama en önemli sebep stres yani sadece gebelik akla gelmemeli.bence bikaç gün daha geçmesini bekle ve kan testi yaptır...

zaten stres yaptığımın farkındayım tugcecim.biraz fazla düşünüyorum ama inan elimde değil.düşünmeyeyim takmayayım dedikçe olmuyor yapamıyorum.allahım hepimize sağlıklı evlatlar verir inşaallahhhhh...

canım sana diyorum ama bende aynıyım hep aklımda bunun içinde psikolojikman gelmiyo bende söktürücü kullanıyorum

Eslos arkadaşım seni çok iyi anlıyorum, Allah gönlümüze göre versin inş. elin ağzı torba değilki büzesin .... senağlama

ben de hepinize birden katılıyorum arkadaşlarım!!!
az önce bi arkadaşım aradı düğününe davet etti, bi de sordu tabii var mı bişey ????? anlamazlığa geleyim dedim ama yemedi benim ki , sanki saklıcaz olsa !!! hüzünlendim yine akşam akşam ... zaten eşimin işleri nedeniyle bugün test sonuçlarımı alamaya da gidemedik içim içimi yiyo yarın inşallah alabilirim korkuyorum da aynı zamanda kötü çıkmasından.... ufff hepinize iyi geceler kızlaaaarr...

arkadaşlar çok kötüyüm.hala adet olmadım ama idrar testleri negatif.gittim bugün kan testi yaptırdım sonucu yarın alıcam tabi ozamana kadar adet olmazsam.umudum yok gibi artık.ve kendimi berbat hissediyorum.herkes bana çok üstüne düşme diyor.benim isteğimi bilmiyorlarki.anlamıyorlar ben çok mu memnunum halimden sanki.bende böyle davranmak istemem ama elimde mi bu.iyi değilim kızlar hiç iyi değilim.senağlama

canım benim ya bozma moralini lütfen hemen bak daha kan sonucunu almamışsın inşallah sonnuç dilediğin gibi olur yarını bekle bişeyler bul oyalan yarına kadar.Beklemek çok zor biliyorum ama geçecek zaman merak etme

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…