Bebek büyütürken keşke almasaydım dediğiniz neler var?

melek kanadı yerine ayıcıklı sırt çantalar vardir onu kullanabilir aralarinda fark yok ya

Evet kesinlikle katılıyorum. Arkadaşım ahşap alcam diye ısrar etti. O kadar alma dedim ama dinletemedim. Bir de tayin oldu. Taşımada da kenarını kırmışlar sanırım. Ne diyeyim? Kafasının dikine gittiğine de pişman oldu.

Ya bir sürü kişi ilk bebeğinden kalan bezleri ikinci bebeğinde de kullanmış. Sorun da yaşamamış. Biraz ona güvendim ben de yeni almadım. İlkten kalanı kullanacağım.

Oioi tabaklara çok pişman oldum

Kesinlikle hic birseyden fayda gormezken gümüş kapak kurtarıcı oldu resmen. Hic boyle faydalı olacağını dusunmezdim

Gönderi tarihini yeni fark ettim ama silemedim. Düzenleyip bu notu ekliyorum. Çok alakasız oldu bu yanıtı şimdi yazmam
  • Bebek arabasını bagi’nin travel sistemini aldım ve çok rahat ettim. Çok kolay tek elle katlanıyor ve yer kaplamıyor. Bir çocuğum dahanolırsa başka bir araba tercih etmem açıkçası.
  • Hastane için kesinlikle gecelik tavsiye ederim. Depend’i çıkarması kolay da yenisini giyerken her seferinde pijama altını da çıkarmakla uğraşmak zor olur. Çok pahalı lohusa setine gerek yok. Emzirme yeri olan penye gecelikler de iş görür.
  • Bebek bezini ben de ilk 200lü almıştım ve sadece 5 tane arttı 2 numaraya geçene kadar. Yaz bebeği olacağı için terlemeyi de düşünüp daha sık değiştirebilirsiniz pişik olmasın diye.
  • Kanguru da sling de çok işime yaradı benim. Bu bebeğe göre değişiyor. İlk 4 ay sling kullandım ev içinde. Bu sayede kahvaltı hazırlayabildim kendime yalnızken. Şimdi de market gibi yakın yerlere giderken kanguru daha pratik oluyor. Arada evde de kullanıyorum kanguruyu, diş çıkarma dönemlerinde huysuzlanıp sürekli kucakta gezmek isteyince.
  • Anakucağı yeğenim sevmediği için ben de gereksiz görüp başta almamıştım ama kızım pusetin anakucağında çok rahat edince aldım ve çok işimize yaradı. Uygun fiyatlı bir şey almıştım ben. Gaz sorunumuzu çözdü diyebilirim. Biz akşam yemeği yerken de ona oturtuyordum yanımıza çok rahat ettik.
  • Mama ısıtıcıya hiç gerek duymadım. Çünkü mamalar yapıldıktan sonra 1 saat içinde tüketilmesi gerekiyor zaten. Ona para vermek yerine gıda termometresi ve iyi bir termosunuz varsa yeterli olur. Ben dışarı çıkarken biberona mamayı, termosa da sıcak suyu koyup mama vereceğim zaman karıştırıp taze veriyordum. 4. Ayda sütüm kesildiği için mamaya geçtim ve bu şekilde çok rahat ettim. Gıda termometresi ile suyun 40 derece olduğundan emin olursunuz.
  • Reflü yatağı aldığım en iyi şeydi. Çünkü reflüsü vardı ve bizim için kurtarıcı oldu. İlk 6 ay onda yattığı için park yatağın içine ayrıca yatak almadım zaten. Alacaksanız kılıfı yıkananlardan alın bence. Pahalı olanlara gerek yok. Ben sevi bebe pamuklu bebek reflü yatağı kullandım. Çok şükür iyi geldi bize.
  • Ben reflü yatağı kullandığım için ilk altı ay nevresim takımı hiç kullanmadım. Doğumdan sonra park yatağın içi güzel görünsün diye bir tane kullanmıştım sadece.
  • Küveti ben hala kullanıyorum. Oturmaya başlayınca köpüklü file destekli oturma şeklinde de kullanılıyor. 20 günlük olduğundan beri tek başıma yıkıyorum küvet sayesinde.
  • Şampuan olarak ben rossman’dan babydream almıştım ve hiç konak olmadı.içeriği temiz diye tercih etmiştim, bir de alman kalitesine olan inancım Saçı bile dökülmedi. Çok memnun kaldım.
  • prima’nın ilk 4 ay premium care, sonra active baby kullandım. Çok memnun kaldım. O sanırım bebeğe göre değişiyor. Şimdi artık goon denemeyi düşünüyorum.
  • Islak mendil sleepy yenidoğan kullandım ve çok şükür hiç pişik yaşamadık. Her kakadan sonra bephantol sürdüm ben bir de. Ebebek markasının ıslak mendillerini de kullandım bir ara, onlar da iyiydi ve pişik yapmadı. Pamuk da güzel çözüm bence, bir ara denedim ama zor geldi bana.
  • Mama sandalyesi sadece mama değil, oturmaya alışma için de işimize yarıyor bizim.
  • Biberon 2 tane kullandım. Biri avent, biri lansinoh göğüs pompası ile birlikte verilen. İkisini de sevdi. Meme reddi de olmadı hiç. Sütüm özel nedenlerden dolayı kesildiği için mamaya geçtim.
  • Puset minderi cidden çok gereksiz. İyi bir puset alırsanız onlar zaten ergonomik tasarlanıyor. İçine bir tek ter durumu için müslin bez yayarsınız. Müslin bez çok kullanışlı bu arada. Her boyundan iki üç tane alın bence.
  • Oyun halısını biz çok kullanıyoruz 2 aylıktan beri. Bebeğin uzanma, kavrama gibi becerileri için işe yarıyor. Piyanolu oyun matı bizdeki, ayak tabanları için de yararlı. Ama çok pahalı olmuş özellikle piyanolular. Ben yeğeniminkini kullandım, para vermedim. Kendim alacak olsam ikinci el olanlara bakardım. Ya da piyanolu olmayanlardan alırdım.
  • İlk üç ay zıbınlar cidden çabuk küçülüyor. Benim sadece 1 kez giydirip kenara kaldırdığım kıyafetleri var. Çok özenerek de almıştım ama hemen küçüldü. Tulumları da patiksiz almak en iyisi. Çıtçıtlı badiler küçülüp ziyan olmasın diye uzatıcı alabilirsiniz belki. Çıt çıt kısmına takılıyor. Ben bu sayede 3 ay uzatabildim bodylerin ömrünü.

İnan bana yazarak çok iyi ettin canım benim. Bebeğim 2 aylık oldu. Ben de müsait zamanda neyin gerekli olduğunu bana yettiğini yazacağım. Yakın tarihli konu başlıkları yeni anneler için çok gerekli. Buraya bakıp fikir ediniyorlar.

Yeterince detaylı teşekkür ederim oyun halısını neden piyanolu almazdın peki

Yeterince detaylı teşekkür ederim oyun halısını neden piyanolu almazdın peki
Çünkü fiyatı çok saçma şekilde artmış. 2 aylıkken kraft’ın titreşimli anakucağını aldım nispeten uygun fiyata. Kardeşim anakucağını koltuğa yaklaştırıp, ayaklarını koltuğa dayayıp kendini ittirerek sallanmayı öğretmiş kendini öyle sallarken ayaklarını etkili kullanmayı öğrendi. Kucağıma alacağım zaman hemen ayaklarını basıp kendini yukarı ittiriyor. 400 küsur liraya da piyanolu halılar var güzel. Ama maddi açıdan bir karar vermem gerekse hem oturup zaman geçireceği, hem kendini sallayıp ayak kaslarını kullanacağı, hem de yukarıdan sallanan oyuncaklar ile oynayabileceği ürünü tercih ederdim. Ama maddi bir kısıt yoksa her ikisi de iyi olur tabi.

O piyanolu olanlar da üstten sallanan oyıncakları falan var ki başka tip mi diyorsunz önerdiğinizin resmini ya da linkini atar mısınız

O piyanolu olanlar da üstten sallanan oyıncakları falan var ki başka tip mi diyorsunz önerdiğinizin resmini ya da linkini atar mısınız
başka tip değil. Başlığın ilk gönderisinde gereksiz masraf olabilecek şeylerden bahsediliyordu. Bu yüzden maddi olarak ikisinden birini seçmek zorunda kalsam anakucağını seçerdim dedim, oyun halısına ek olarak oturup sallanma fonksiyonu olduğu için ya da daha uygun fiyatlı piyanosuz olanlardan alırdım. Ama bu üçünden en az birini mutlaka alırdım. İlk gönderide oyun halılarına da anakucağına da çok gerekli değil gibi bir şey dendiği için bu şekilde kıyaslayarak açıkladım. Gerçi açıklamaya çalıştıkça daha karmaşık anlattım sanki ama

Biraz tamam anladım anakucagı babynjörn muadili alıcam oyun halısı da piyanolu alırım tekme atıyor tuşlara hoşuna gider belki

Yan yatış yastığı kesinlikle gereksiz birşey. Kusma boğulma tehlikesini atlatabileceği en iyi pozisyon sırtüstü. Bir kere kullanıp gereksiz olduğuna karar vermiştim.

Kiz cocuguna oyuncak bebek aldigima pismanim, arabalarla oynamayi daha cok seviyor.

Oyun halisi, 1 gun dahi ustunde oynamadi yatmadi, vakit geciremedi.

Sıkarak sumuk ceken burun pompasi, asla sumuk cekmiyor, e bebekte falan almaya calisan gebeleri durduruyorum.(su an en ucuzu 120 tl olmus yuh.)

Sepet besik ve normal besik (sepet besikler 6 aylik bir kullanim omrune sahip ama cok tatlis, 2.eli alinabilir, normal besigini ise asla kullanmiyor minikler)

Kil baslikli sac fircasi, dokulmeyenini bulan var mi?

Konak onleyici olduğunu iddia eden yenidogan sampuani (onlemedi, kesin cozum sac trasi yapmak)

Reflu yatagi (bebegi sabit tutan cirtcirtlilardan almistim daha ucuzu olabilirmis)

Ozel bebek havlusu (cok anlamsiz bir harcama, normal banyo havlusu da ayni isi goruyor ama suslu degil iste)

Biberon ve emzik (benim bebegim asla ama asla ikisini de kullanmadi, o sebeple bir suru farkli model / cesit almak yerine dogumdan once bir biberon bir emzik edinmek yeterli)

Emzirme ve gebe yastigi, emzirme koltugu, sallanan sandalye vb.

Buyuk tip mama sandalyesi

Manuel gogus pompasi (kizim duzgun emdigi halde ihtiyac halinde kullanmak icin aldim, nadiren bile olsa otomatik olani alinmaliymis)

Yan yatış yastığı kesinlikle gereksiz birşey. Kusma boğulma tehlikesini atlatabileceği en iyi pozisyon sırtüstü. Bir kere kullanıp gereksiz olduğuna karar vermiştim.
Sirtustu yatis kafa sekline iyi gelmez, kustugunda da bogulur.

Yan yatis en konforlu ve sağlıklı secenek.

Ama yan yatis yastigina gerek yok, sirtina herhangi bir yastik dayayarak da bu is cozulebilir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…