Bebek aşkıyla yanıp tutuştuk 2013'le devam ediyoruz

Yine hamilelik testi aldim bugün.bu sefer insallah pozitif cikar.yüzümdeki sivilcelerde cogaldi bu arada.gögüslerim feci sekilde sis. Camasirlar olmuyo :KK17:

Oh masalla cnm rana cabuk toparladi annesinin sutu yariyo belli gazi ne durumda

Evet ya toparlanıyor sutum yerinde maşallah ben sıkıntısını çekiyorum goguslerim mastit oluyor ama cok şükür kızım çekmiyor bol bol emıyor fazlasını sağıyorum
Gazını da masajla ben çıkarıyorum o sorunumuzda ortadan kalktı cok şükür

Evet ya toparlanıyor sutum yerinde maşallah ben sıkıntısını çekiyorum goguslerim mastit oluyor ama cok şükür kızım çekmiyor bol bol emıyor fazlasını sağıyorum
Gazını da masajla ben çıkarıyorum o sorunumuzda ortadan kalktı cok şükür

Masalla cnm
Ay mastit cok zor gectigimiz ay oldu bende pufff nefes alamadim.
Gaz bitmesinede sevindim uzmuyo fistik annecigini

Mastit ne kızlar ya:)ne diyonuz:KK50:ay sohbetinizi sevem sizin bebelerimi konuşurum inş bende sizle rabbim inş kucağıma almamada izin verir.

Canım benim asla kendini hırpalama.inan bana ben çok umutsuzdum.herkes hamile kalırda benim olmaz diyodum.rabbim bana armağanlarımı verdi:)sende yaşıycan emin ol aklına hiç şüphe getirme.dualarını hiç eksik etme.rabbim elbt senin sesinide duyacak bitanem.

Masalla cnm
Ay mastit cok zor gectigimiz ay oldu bende pufff nefes alamadim.
Gaz bitmesinede sevindim uzmuyo fistik annecigini
Ayy zor olmaz mı CNm ya bana dikişlerinin acısını bile unutturdu zaten uçları yara olmuştu sagmakta da zorluk çekiyordum cok şükür o günleri atlattım şimdide arada süt doluyor ama hiç olmazsa saginca gidiyor seninde sütun var o zaman maşallah arastan belli zaten
Cok şükür üzmüyor tetzesi akıllı uslu benim kızım Aras abisine çekmiş

Mastit ne kızlar ya:)ne diyonuz:KK50:ay sohbetinizi sevem sizin bebelerimi konuşurum inş bende sizle rabbim inş kucağıma almamada izin verir.

Âmin insallahu günleri göreceksin sende gelip burada anlatacaksın hem sen bizden daga cok anlatacaksın çünkü senin bebeler okuyana olcak
Mastit Memelerin aşırı dolgunlaşması
Süt üretiminin aktif olarak devam ettiği dönemlerde (lohusalık dönemi ve emzirmenin devam ettirilmesi) memeler sütle dolar. Bu süt boşaltılmadığında memelerde dolgunlaşma giderek artar. Bu dolgunlaşmaya süt kanallarından bir ya da birkaçının tıkanması da eklendiğinde bu dolgunlaşma annede çeşitli sorunlara neden olur. Böyle bir durumda memeler elle dokunulduğunda içlerinde kanalın tıkalı olduğu bölgenin hemen arkasında yeralan sert ve ağrılı bir bölge farkedilebilir. İleri durumlarda memeler tümüyle dolgunlaşarak irileşmiş ve sürekli ağrı verir bir hal alabilirler.
Özellikle gece boyunca bebeği uyuyan anneler sabahları, ya da gündüz boyunca emzirmeye zamanı olmayan anneler akşamları bu durumla karşılaşabilirler. Uygun bir esnekliğe sahip olmayan, yani memeleri "sıkan" sütyenler de kanalların sıkışarak tıkanmasına neden olabilir.

Hehe kiz sen bilgileri depola iki kuzicukla zor valla kk
Cnm sut kanallaronin tikanmasi fena bisey ama sende iki kuzu bi biri bi biri tikanmaya firsat kalmaz fistik

Ayy zor olmaz mı CNm ya bana dikişlerinin acısını bile unutturdu zaten uçları yara olmuştu sagmakta da zorluk çekiyordum cok şükür o günleri atlattım şimdide arada süt doluyor ama hiç olmazsa saginca gidiyor seninde sütun var o zaman maşallah arastan belli zaten

Âmin insallahu günleri göreceksin sende gelip burada anlatacaksın hem sen bizden daga cok anlatacaksın çünkü senin bebeler okuyana olcak
Süt üretiminin aktif olarak devam ettiği dönemlerde (lohusalık dönemi ve emzirmenin devam ettirilmesi) memeler sütle dolar. Bu süt boşaltılmadığında memelerde dolgunlaşma giderek artar. Bu dolgunlaşmaya süt kanallarından bir ya da birkaçının tıkanması da eklendiğinde bu dolgunlaşma annede çeşitli sorunlara neden olur. Böyle bir durumda memeler elle dokunulduğunda içlerinde kanalın tıkalı olduğu bölgenin hemen arkasında yeralan sert ve ağrılı bir bölge farkedilebilir. İleri durumlarda memeler tümüyle dolgunlaşarak irileşmiş ve sürekli ağrı verir bir hal alabilirler.
Özellikle gece boyunca bebeği uyuyan anneler sabahları, ya da gündüz boyunca emzirmeye zamanı olmayan anneler akşamları bu durumla karşılaşabilirler. Uygun bir esnekliğe sahip olmayan, yani memeleri "sıkan" sütyenler de kanalların sıkışarak tıkanmasına neden olabilir.

Oh masalla kuzuya anneciginin sutune ay aras su cicegibden sonra pek suzuldu teyzesi

Ay benim.aciklamammm ne basit kaldiiiiiiiii

Anladım tatlım.kızlar süt sağma aleti almalımıyım?kullandınızmı
Hehe kiz sen bilgileri depola iki kuzicukla zor valla kk
Cnm sut kanallaronin tikanmasi fena bisey ama sende iki kuzu bi biri bi biri tikanmaya firsat kalmaz fistik

İnş bol bol emerler canım.ek gıdalara çorbalara ne zaman başlanıyo kızlar

$IMG-20130712-WA0011.jpg $IMG-20130716-WA0010.jpg $IMG-20130712-WA0003.jpg $IMG-20130716-WA0000.jpg .............................

Son düzenleme:
anladım tatlım.kızlar süt sağma aleti almalımıyım?kullandınızmı

inş bol bol emerler canım.ek gıdalara çorbalara ne zaman başlanıyo kızlar

cnm sımdı senınkıler ıkı tane oldukalı ıcın sutunu verımlı olarak kullanırlar
bıde bısey okumustum ben sen arastırdınmı ıkız bebeklerde bı meme bırının bı meme bırını oluyormus onun ıhtıyacına gore uretım oldugu ıcın arastırdınmı hıc

eklerecocuga gore degısıyo cnm ben arasa 6 ay sadece ana sutu verdım su bıle vermeden
ama sutun yetmedıgı durumlarda devam mamalarına baslanabılıyo erken donenlerde

cnm sımdı senınkıler ıkı tane oldukalı ıcın sutunu verımlı olarak kullanırlar
bıde bısey okumustum ben sen arastırdınmı ıkız bebeklerde bı meme bırının bı meme bırını oluyormus onun ıhtıyacına gore uretım oldugu ıcın arastırdınmı hıc

eklerecocuga gore degısıyo cnm ben arasa 6 ay sadece ana sutu verdım su bıle vermeden
ama sutun yetmedıgı durumlarda devam mamalarına baslanabılıyo erken donenlerde

Yok canım hiç araştırmaya başladım daha:)paylaştırırım memeleri o zaman:)aras koca adam olmuş.rahat oldumu tatilin:)arastan 2 tane olsa yine gidermiydin tatile:)

yok canım hiç araştırmaya başladım daha:)paylaştırırım memeleri o zaman:)aras koca adam olmuş.rahat oldumu tatilin:)arastan 2 tane olsa yine gidermiydin tatile:)

rahattı cnm cokkeyıflıyı tabıkıde gıderdım
orda ıkızlar vardı sen geldın aklıma aras kadarlardı
hıc seslerı cıkmıyordu cok mutlulardı:)

Ohh ohh keyfe bak sen maşallah soyunmuş dökünmüş denizlere de havuzlara da girmiş Aras pasa maşallah Rabbim nazarlardan korusun elini ayağını isirasim geldi ya:)
Oh masalla kuzuya anneciginin sutune ay aras su cicegibden sonra pek suzuldu teyzesi

Ay benim.aciklamammm ne basit kaldiiiiiiiii
Kiyamam ya kolay mı biz bile olsak dayanamayız neyse saglıgı yerinde olsun da tekrar eski haline gelir cnm
Eee ne yapalım kuzum cok araştırdık e haliyle de öğrendik valla bu annelik zor Zanaat bilmediklerini duymadıklarını öğretiyor insana
Anladım tatlım.kızlar süt sağma aleti almalımıyım?kullandınızmı

İnş bol bol emerler canım.ek gıdalara çorbalara ne zaman başlanıyo kızlar
CNm suanda alma gerek kalırsa sonradan alırsın hem senin bebeler iki tane olacak belkim de süt yetistireneyeceksin

Emin olun kizlar dualarimdasiniz, bebek hasretiyle yanip tutusanlara Rabbim hayirlisiyla versin. Bu aydan aslinda cok umutsuzdum cünkü esim hep sehir disindaydi. Ama simdi adetim gecikti ve belirtiler var. Allahiimin mucizesi olacak insallah. Olmazsada cok üzülmem yani zaten dogru dürüst bi araya gelemedik esimle. Sizi mutlaka haber ederim testi yaptigim zaman. Simdilik daha erken diye düsünüyorum. Cok fazla gelmiyorum ama hergün dualarimdasiniz bunu bilin!! Hersey gönlünüzce olsun, kucaklar bebis dolsun :emir_bebek: :emir_bebek::emir_bebek:

Emin olun kizlar dualarimdasiniz, bebek hasretiyle yanip tutusanlara Rabbim hayirlisiyla versin. Bu aydan aslinda cok umutsuzdum cünkü esim hep sehir disindaydi. Ama simdi adetim gecikti ve belirtiler var. Allahiimin mucizesi olacak insallah. Olmazsada cok üzülmem yani zaten dogru dürüst bi araya gelemedik esimle. Sizi mutlaka haber ederim testi yaptigim zaman. Simdilik daha erken diye düsünüyorum. Cok fazla gelmiyorum ama hergün dualarimdasiniz bunu bilin!! Hersey gönlünüzce olsun, kucaklar bebis dolsun :emir_bebek: :emir_bebek::emir_bebek:

ınsalla cnm güzel hbrler ıle gelırsın bakarsın ummadığın anda gelır bebısın sana kımbılır
ıhmal etme cnm merakta bırakma bızı
zaten kac kışıyız kı

X