Doğuma Hazırlık Bebeğinizin Cinsiyetini Nasıl Anlarsınız? Cinsiyet Öğrenmenin Eğlenceli Yolları

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

petek118

Guru
Kayıtlı Üye
13 Ağustos 2010
2.319
221
52
Bebeğinizin cinsiyetini anlamanın 10 eğlenceli yolu!
Doğuma kadar bebeğinizin cinsiyetini kendiniz tahmin etmek ister misiniz? Aşağıdaki yöntemleri çok eğlenceli bulacaksınız
1008276_620x413.jpg

Kızınız mı olacak yoksa oğlunuz mu? Bebeğinizin cinsiyetini öğrenmeye çabalamak bazen de kötü sonuçlar verir; ultrasonda bebeğinizi gören uzman bazen yanılabilir. Kız beklerken bir oğlunuz olabilir. Peki, bebeğinizin cinsiyetini eğlenceli bir yolla öğrenmeye ne dersiniz?

Bu yöntemler senelerdir, kuşaktan kuşağa özellikle anneler ve ailenin büyük kadınları tarafından uygulanmaya devam ediyor.

Bunlardan birini deneyerek, ailece keyifli bir şekilde bebeğinizin cinsiyetini tahmin edebilirsiniz...

Yüksek / Alçak...Karnınız yüksekse bebek kız, alçaksa erkektir.

Kalp atışları...Doppler cihazıyla bebeğinizin kalp atışlarını dinleyin. Efsaneye göre bebeğinizin kalp atışları dakikada 140'tan fazlaysa kız, azsa erkektir.

Tatlı / Ekşi...Canınız her gün dondurma mı çekiyor? Bu durumda bebeğiniz kız olacak. Tuzlu ve ekşi isterseniz bebeğiniz erkektir.

Çin doğum takvimi...Bu eski metodu cinsiyeti tahmin etmek için anne adayının gebe kaldığı yaş ile gebe kalınan ayı bilmeniz gerekir.

Anahtar...Bunu hamile bir arkadaşınızın üzerinde deneyebilirsiniz. Ona bir anahtar uzatın, ince tarafından tutarsa bebeği kız, kalın tarafından tutarsa bebeği erkek olacaktır.

Çift / Tek...Efsaneye göre mayalar bebeğin cinsiyetine kadının hamile kaldığı yaş ile hamile kalınan yıla bakarak karar verir. Yaş ve yılın her ikisi de tek sayı ise ya da her ikisi de çift sayı ise bebek kız, biri tek biri çift sayı ise bebek erkektir.

Güzellik...Hamilelik sizi her zamankinden daha güzel yaptıysa bebek erkektir, cildiniz bozulduysa ya da genel olarak güzelliğinizi kaybettiyseniz, bu güzelliğinizi kızının çalmasındadır.

Yüzük döndürme...Nikâh yüzüğünüzü göbeğiniz önünde sallandırdınız dairesel hareket çizdiyse bebek erkek, sağa sola hareket ettiyse kızdır.

İdrar...İdrarınız açık sarı ise erkek, koyu sarı ise bebeğiniz kızdır

Mide bulantısı...Sabahları mide bulantısı varsa bebek kızdır, çok az ya da hiç yoksa erkektir.(hthayat)

Go to...ForumAraçlar- Bel Kalça Oranı- Vücut Kitle İndeksi- Temel Kalori Yakma Oranı- Günlük Kalori İhtiyacı- Doğru Sütyen Ölçüsü- Tahmini Doğum Tarihi- Ovulasyon Tarihi- Gün Gün Hamilelik Takvimi- Aşı TakvimiBurçlar- Koç- Boğa- İkizler- Yengeç- Aslan- Başak- Terazi- Akrep- Yay- Oğlak- Kova- BalıkGüzellikModaSağlıkDiyetMiniklerDekorasyonGurmeAnne – Çocuk
← Previous Post
Next Post →
Hamilelikte Kız Bebek Belirtileri
EDİTOR 29 EYLÜL 2014 1

Kadınlar kulübü editörleri olarak araştırdık, hamilelikte kız bebek belirtileri makalemizi hazırladık.Hamilelikte bebek cinsiyeti nasıl anlaşılır, kız bebek belirtileri nelerdir bu soruların cevaplarını makalemizde bulabilirsiniz.
Hormonal değişimler aşermede etkin rol oynar. Bu durum bebeğinizin cinsiyet ile bağlantılı olan bir şeydir.Gebelikte bellirli gıdalara aşeren kadınların erkek veya kız bebek sahibi olduğuna dair herhangi bir bilimsel bulgu elde yoktur. Fakat tecrübeler ışığında elde ettiğimiz gerçekler vardır.
Kız olsun erkek olsun, hepimizin ilk temennisi sağlıklı ve hayırlı bir evlat olmasıdır.
Fakat özellikle anneler, karınlarında nasıl bir canlının büyüdüğünü, kız mı erkek mi olacağını, tipinin nasıl olacağını, kime benzeyeceğini çok merak ederler.
İşte kız bebek sahibi annelerin en çok aşerdiği yiyecekler.

hamilelikte_kiz_bebek_belirtileri-1.jpg

hamilelikte kız bebek belirtileri

Tatlılar
Çikolata, tatlı, şeker aşerme genelde kız bebek bekleyen annelerde görülür.
Çikolata ve şekerleme yemek istemek içinizden daha çok geliyorsa muhtemelen kız bebek bekliyorsunuzdur.
Bir çok kız annesi hamilelikte tatlıya aşerdiğini bildirirler.
Çikolatalar favori gıdalarınızsa, küçük melekleriniz için fırfırlı kız elbisesi dikmeye başlayabilirsiniz.

hamilelikte_kiz_bebek_belirtileri-4.jpg

süt ürünleri

Milkshake
Milkshakeler kız bebek bekleyen annelerin en çok aşerdiği gıdalardandır.
Bunun nedeni içlerinde hem süt hem de şeker bulundurmalarıdır.
Milkshake içme teklifine hemen atlıyorsanız, muhtemelen kız annesi olacaksınız

Hamilelikte Erkek Bebek Belirtileri yazımızı okumak için tıklayınız
hamilelikte_kiz_bebek_belirtileri-5.jpg

Hamilelikte Bebek Cinsiyeti Nasıl Anlaşılır?

Peynir
Fena halde peynire bir özlem mi duyuyorsunuz?
O zaman kız bebek için isim arayışlarına başlayabilirsiniz, çünkü yüksek
ihtimal kız annesi olacaksınız diyebiliriz.
Kız bebek annesi çoğu kadın hamilelikte peynir aşerir, peynir
de süt ürünlerindendir, ve süt ürünleri aşeren anneler genellikle kız evlat sahibi olur.

hamilelikte_kiz_bebek_belirtileri-2.jpg

kız belirtileri

Süt Ürünleri
Yumurtlama döneminde süt ürünlerini tüketen kadınların, kız bebek sahibi olma şansını artırdığı bilinen bir gerçektir.
Eğer yine, süt ürünlerine, özellikle süte aşerme varsa, büyük ihtimal kız bekliyorsunuzdur.
Canınız süt çekiyorsa, kızınıza pembe patikler örmeye başlayın deriz.

hamilelikte_kiz_bebek_belirtileri-3.jpg

hamilelikte kız bebek belirtileri

Hamur İşleri
Canınız sürekli hamur işleri mi istiyor, fırının yanından geçerken, dışardan gördüklerinizden ağzınızın suyu mu akıyor,
o zaman size bir haber hamur işine aşermek, kız çocuk beklediğinizin belirtilerindendir.
Hamur işleri genelde kız bebek sahibi olacak annelerin aşerdiği gıdalardandır.

Bebegimin cinsiyetini merak ettiğim dönemler bu siteye çok bakmistim. Ilk duam saglikli olmasi icin olsa da merak etmeden, adi uzerinde eglenceli cinsiyet tahmini, olmadi.Velhasıl öğrenince yazcam demiştim.
Eveett 18 haftalik oldum ve ne mi yaşadım
-Kusma olmadı hafif bulantı ve tiksinme yaşıyordum kokulardan özellikle.
-ilk baslarda baş ağrısı çektim ki bi düşman başına. Duvarlara vurmak istiyordum kafamı.
-Üşüyordum. Hala Üşüyorum. Temmuz dam beri ben Üşüyorum :)
-kıllarim çok çabuk uzuyor. Lazer yaptırmış olmama rağmen. (Tabi bıraktım bebek düşününce ama baya bi azalmış olan killarim da uzamak ivin can atıyor)
-uyuyorum bolca.tembellestim yane.
-canim bi ara irmik tatlısı çekti .çok eksi yeme veya çok tatlı cekmedim. Ama tatlı lar bi nebze tercihim oldu.
Ve sonuç muuu ???
Oglumuz olacak allahın izniyle!!! :) ilk bebeğimiz ve sağlıkli olması için dua ediyorum. Sevgiler kadındaslarim :KK66:

X