Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Domates ve patlıcanın yasak olduğunu ilk kez duydum, özeldeki Dr um ilk iki tadım haftasında patlican söyledi ama ben yiyince pişik yapıyor diye vermedik, domates ise yaz bebeklerine yediriyorum önemli olan zamanında olması dedi ver dedi. Devlet hastanesinde liste verdiler sadece bal, seker tuz ve baharatlar yasak , çay kahve vermeyin yazıyor.

Masamızdaki salatalık domates tabağından salatalık verdim oğluma ve domatesin suyundan birşey olmaz derken heryeri kabardı kızardı kaşıntı başladı acile gittik ilaç verildi. Alerjen şeyler hayati risk taşıyor nefes almada zorlanma noktasına gelirse yarım saat müddetiniz var hastaneye gitmek için hemen gidin böyle birşey yaşarsanız dedi doktor. Kontrollü olun muhakkak. Bizde fırında balık ve cevizde aynı tepkiyi verdi.

Alerji tehlikeli biliyorum ama sadece suyunun buluşmasindan bu kadar olacağını hiç düşünmezdim, teşekkür ederim uyarınız için, çok geçmiş olsun size de. Balık 10 aylıkken dedi ama onda da dikkat edelim

Teşekkür ederim baya korkutucu bi an pişmiş domates sorun yaşatmamıştı ama çiğde oldu. Bende balık verilebilir diye araştırdım ondan verdim ama ağır geldi demekki 10. Aydan sonra deniyim madem birde.

Bende ilk kez bir doktorun yasaklamadigini duyuyorum canım domates allerjik reaksiyon gösterebileceği icin patlıcanda da yüksek miktarda nikotin olduğu için önerilmiyor.

Bugün korkunç bir şey yaşadık Bebeğim yataktan düştü( 6. Ay ne zor geçiyor(
Beşikte hemen kendini kollarıyla çarpıp uyandırıyor diye benim yatağımda yatırıyorum. Normalde evde kamera var. Odadan ayrılırsam mutlaka izliyorum.
Yazlıktayız. Ben de telefonla başka telefonu arayıp sağ sol dönme sesine bile hemen gidiyordum. Ya da apple watchtan telefonun kamerasıyla izliyordum.
Kardeşimin şarjı bitince benim telefonu aldı yanından. Ben de banyoya gitmiştim. Döndüğümde yerde ağlıyordu(
Çok şükür kucağıma alır almaz sustu ve hiçbir yerinde bir şey yoktu. Muhtemelen popo üstü düştü önce.
Ama hala şokunu atlatamıyorum. 10 saat oldu kendime gelemiyorum.
Şimdi yatak koruması bakıyorum. Kullanan var mı?
Şöyle bir şey buldum ama 150 cm az geldi. Tüm yatağı kapatacak indirip kaldırabileceğim bir şey lazım bana

Çok geçmiş olsun canım en korktuğum
Bnmkide anne yanı da ayağa kalkıyordu düşer korkusuyla park yatak aldım e bebekten uygun bi tane şimdi rahatım ayağa kalkıyor zıplıyor düşecek korkusu yok sende al bi tane biz çareyi böyle bulduk

Sağolasın canım. Bizim de anne yanı artık küçük diye çarpıp uyandırıyor diyordum ama yazlıkta park yatak var. Dün akşam koydum uyudu ama çok yorgundu. Sonra kollar uyandırdı baya da geniş. Dönüp durduğu için uykusunda bana çarpınca beni görüp geri uyuyor.

Oyun alanları varya şöyle ;

Bunun gibi geniş bir şey nasıl olur diye düşündüm de gece emzirmek zor olur

Bunun içine yatakta bulmak zor olur valla park yatakta en alt kademede yatıyor eğil kalk zorluyor ama düşmesinde Bn yaparım dedim. bizimki baya geniş sağa sola atıyor kendi rahat rahat yatıyor en önemlisi düşecek diye aklım çıkmıyor
Eco Park Yatak
baby plus Eco Park Yatak
Bunu aldık

Güle güle kullansın kuzucuk
Bize 60-120 ölçüsü yetmez yoksa dediğin gibi eğilip kalkılır bie şekilde.
Ben en iyisi şu yatak koruyucudan alayım

Güle güle kullansın kuzucuk
Bize 60-120 ölçüsü yetmez yoksa dediğin gibi eğilip kalkılır bie şekilde.
Ben en iyisi şu yatak koruyucudan alayım
Saolasın.
Ama Bnce yeter görmeni tavsiye ederim
Yeter yeter kendini bi o başa atıyor bnmki bi öbür başa bnmki gibi dağınık yatak bi bebeyse rahat eder
Koruyucuda da gerekirse yerde yatır canım 2 kat yorgan at
Bn anne yanı varken gündüz yatırmıyordum yerde yatırıyordum

Bence de yeter s_gofret
Bizimki de 70*120 baya büyük hatta 70-110 falan da alsam olurmuş demiştim

Bence de yeter s_gofret
Bizimki de 70*120 baya büyük hatta 70-110 falan da alsam olurmuş demiştim
Valla çok iyi yapmışsın ilk park yatak alarak
Bn anne yanına heves etmiştim diye
Sere serpe yatıyor bi takla atmıyor yatarken bu kadar dağınık yatma şekli görmedim

Valla çok iyi yapmışsın ilk park yatak alarak
Bn anne yanına heves etmiştim diye
Sere serpe yatıyor bi takla atmıyor yatarken bu kadar dağınık yatma şekli görmedim
Oo bizde sizin yolunuzdan geliyoruz o zaman daha şimdiden deli yatıyor. Reflü yatağı almamıştım kendim eğim verdim. Bazen yatağın üst kısmına bırakıp orta kısımdan alıyorum çocuğu ıkınmaktan kaya kaya iniyor

Dönmeye başlayınca göreceklerin var o zaman
bizim anne yanı beşik reflü için eğimliydi. Kendi yatağımda eğim vermeyi bir beceremedim. Hep sanki katları rahatsız edecek gibi geliyor.
Siz nasıl yapıyorsunuzb

Bnde altına battaniyeye koyarak eğim verdim tabi kayıyordu bi süre artık yapmıyorum

Onu zaten yapmazsak olmaz Bizde beşikte verdik gündüzleri pusette bizimki baya yüksek çok rahat ediyordu ve emzirme yatağında yatıyordu

Zaten korkutuyor bu oğlanın enerjisi beni Altına battaniye koydum tabi bir kaç deneme yaptım en son şu kışlık pofuduk battaniyelerden koydum. Fazla gelen ucunu da köşeye sıkıştırdım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…