Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Kesinlikle mantıklı.Kiyafete harcadigim paraya yazık oldu wala.Bebegim giysi düşmanı.Elimse kıyafet görünce kriz geçirio.Hepsi elimde patladı.Simdiki aklım olsa beze ve mamaya yatırım yapardım wala.
Ah sormayın. Elbiseler tulumlar 2 li takımlar hep elimde patladı. Sadece atlet zıbın giyiyoruz doğduğundan beri. Bizimkisi de ağlıyor. Ama yaz bebeği ondan sevmiyor sanırım. Kış olsun bş mecbur giydiricem valla

Hayirli olsun, 1300 sayfa kadar yazdik, beklemeyin okuyun bence :))
Yazmakta kararsız kaldım ama yazmak istedim.Grupta herkes istediği konuya istediği zaman yorum yapabilir. saygı çerçevesinde. Fakat Sizin bana yazdığınız yorum alakasız olmuş bencede. Ben soru sorduğumu da hatırlamıyorum.

Çok geçmiş olsun canım, nerden bulaştı acaba covidli veya temaslı birimi vardı en korktuğum şey bu ara cocuguma covid bulaşması etrafimizda cok covidli vakaolmaya basladi
Sağolasın canım inşallah yaşamazsınız

Kimden aldığımıza dair bir fikrimiz yok. Eşim de covid çıktı ben çıkmadım ama. Her an ağzını gözünü öpüyorum hiçbir şeyim olmadı. Doğumdan hemen sonra covid olmuştuk. 6 ay geçti. Antikorlu muyum anlamadık.
Herkes şu an covid zaten dediğin gibi. Bilmediğimiz temas ettiğimiz illa birileri oluyordur

Allah Allah. Mesajı ben mi yanlış anladım siz mi yanlış anlıyorsunuz?
Gayet olumlu bir şekilde, sayfalarca yazdık okuyun faydalanın demek istemiş. Tartışmaya sebep olacak ne var bu mesajda?

Önceki mesajınızda da bir şey beklemiyoruz zaten olduğu kadar gibi bir terslediğinizi hissetmiştim ama anlamlandıramamıştım.

Yaz bebekleri en ince en rahat şekilde olmak istiyor, bez ile gezdiği zamanlari hatırlıyorum aldıklarımi bende giydirememistim ve kış için sakladım o zamana bebeğim büyüdü giydiremediklerim çok oldu aldiklarimizi biraz büyük almakta fayda var çünkü çabuk büyüyorlar kuzular

Küçüldüler bile. Hiç giydiremediğim bir sürü elbisesi kaldı. Satmayada kıyamıyorum. 5/6 sene sonra bir kızım daha olur inşallah ona giydiririm :))

Kızlar herkes rotavirüs aşısı yapıldı mı acaba. Kızım kabızda doktor süt alerjisi olabilir. Rota aşısı alerjiyi tetikleyebilir diyor. Kar zarar hesabı yapımcs napsam bilemiyorum. Sonradan pişman olmak istemiyorum. 1 hafta içinde karar verme lazım

Rota virüs aşısı ben yaptırdım. Özellikle kreşe giderken pek çok kalabalık ortamda çocuğumuzu korumak için önemli olduğunu söylemişti doktorum. virüs kapsa bile hafif geçirdi. Çok şükür faydasını gordum. Ama Alerji durumu olduğunda doktorunuz en iyisini bilir.

Alinacak birsey yazmadim aslinda, anladiginiz gibi bir tonda degildi, "konu gitgide sismis sismis, oku oku ooooo doguma anca biter gibi" idi. Bazen eksik cumle anlami bozuyor, haklisiniz. Ben kalp kirmayi prensip olarak sevmem, hele ki bir gebeyi hic uzmeyi dusunmem, sizin de bunca zaman buna icerleyip cevap yazmaniz inanin hormonlardan Guzel alisverisleriniz olsun. Daha cok guleriz bu konuda

Simdi donelim esas meseleye, bu oturma yardimcisi gibi "bebeyatmaz" denen meret bir ise yariyor mu deneyen begenen/begenmeyen var midir? Eskiden yoktu denemedim ama bebeklerin birini arada devrilmeden oturtsam da digerine bakabilsem kolaylik olur mu diye icimden gecirdim.
Dolap'ta 65-120 arasi fiyatlarda gordum

Ahh biz 15 iğne sonrası dr fobisi olmuştu resmen drda sedyeyle yattı mı başlıyordu çığlık çığlığa ağlamaya emsin diye otobana çıkıyorduk çünkü tek arabada emiyordu
Nasıl iyiyse öyle emzir annesi unutsun
Öksürükte çabucak geçsin inşallah

Hesabınız ne

Şu banyo oturağı olarak da geçen o mu?

Başka bir doktora da danışın aynı şeyi mi söyleyecek. Ben olsam öyle yapar karar verirdim

Süt yumurta vs alerjisi var bebeğimin. Karar verene kadar uykularım kaçmıştı. En son verdim ve yaptırdık. Alerjisi berbat durumda 1 haftadır. Rotadan sonra bu kadar kötü olmamıştı. Sebebini de bilmiyorum. En ince ayrıntısjna kadar yediklerime dikkat ediyorum halbuki. Yani rota olsa da olmasa da bir şeyler tetikliyor.

Ah kıyamam( küçücükler ama her şeyi anlıyorlar her şeyin farkındalar

Bittercim yalnız biz ne çektik beslenmesinden ya Kıyamıyorum tabii ne isterse onu yapıyorum. Yarın bakalım ne diyecek doktor. Öyle bir öksürüyor ki git gide artıyor da Valla bitmiş durumdayım ben de onunla.

Ay google a yazdım tam ihtiyacım olan şeymiş bu. Bizimki daha desteksiz oturamıyor da işe yarar sanki. Hangi marka iyidir hangisi işe yarar kullanan varsa bilgilendirse bizi

Tekrar çok çok geçmiş olsun kuzucuğa Rabbim yasatmasin birdaha

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…