Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Juno da çok tatlıymış, aslında fiyatında değilim sadece kullanma amacım için fonksiyonel geldi bu yatak tipi. Başka markalarınkini de baktım ama ya reflü özellikli çevresi yastıksız yatak şeklindeler ya da sadece baby nest gibiler. Babyjem nasıl, iyi bir marka mı bilmiyorum ama yorumlar güzeldi. Bazı ürünler bebek gelişimi için olumsuz olabiliyor endişem o. O yüzden tavsiyelerinize ihtiyacım var. Bir markanınkinde kafa oyuntusundan kayan bazı bebeklerin kafası yamuk olmuş mesela. Endişem farkında olamayacağım bir özelliğinin bebişe zarar vermesi.

Kis bebegi olunca ben de cok rahat ederek kullandim. Ayagi acildi corap kaydi derdi olmadi. Ancak buyuk almak daha iyi olur, uzun uzun rahat rahat kullanirlar. Bu tum kiyafetler icin gecerli aslinda. Ozellikle ilk aylarda cok hizli buyuyorlar.
ben yatas juno yatak almistim. Biraz pahali malesef ama ilk zamanlar cok rahat ettik. Geceleri zoraki uyuttugumuzda besigin icine hatta zorlu durumlarda aramizda yatti. Hem de yuksek oldugu icin guvenilirdi. Kullanim donemi kisa oluyor ama boyle portatif urunler bence ilk donemlerde rahat.

Juno da çok tatlıymış, aslında fiyatında değilim sadece kullanma amacım için fonksiyonel geldi bu yatak tipi. Başka markalarınkini de baktım ama ya reflü özellikli çevresi yastıksız yatak şeklindeler ya da sadece baby nest gibiler. Babyjem nasıl, iyi bir marka mı bilmiyorum ama yorumlar güzeldi. Bazı ürünler bebek gelişimi için olumsuz olabiliyor endişem o. O yüzden tavsiyelerinize ihtiyacım var. Bir markanınkinde kafa oyuntusundan kayan bazı bebeklerin kafası yamuk olmuş mesela. Endişem farkında olamayacağım bir özelliğinin bebişe zarar vermesi.

Alıntı eklemeyi unutmuşum :))

Babyjemin bendeki algisi fiyat performans urunleri olmasi gibi. Bu yatagi kullanmadigim icin onun ozelinde malesef baska bisey soyleyemiyorum. Ilk zamanlar cok gezmeye gider misiniz bilmiyorum ama boyle portatif yatak tasimak rahat oluyor. Biraz buyuyunce bebek arabasinda uyuyabiliyorlar.
Konudan alakasiz Babybjörn ana kucagi gercekten parasini hak ediyor. Biz her tatile ya da misafirlige goturuyoruz. Hem de gerektiginde ogle uykusu icin guvenli bir alan oluyor :)

Babyjemin bendeki algisi fiyat performans urunleri olmasi gibi. Bu yatagi kullanmadigim icin onun ozelinde malesef baska bisey soyleyemiyorum. Ilk zamanlar cok gezmeye gider misiniz bilmiyorum ama boyle portatif yatak tasimak rahat oluyor. Biraz buyuyunce bebek arabasinda uyuyabiliyorlar.
Konudan alakasiz Babybjörn ana kucagi gercekten parasini hak ediyor. Biz her tatile ya da misafirlige goturuyoruz. Hem de gerektiginde ogle uykusu icin guvenli bir alan oluyor :)
Teşekkür ederim. Ben de kendiliğinden sallanan ana kucağı araştırmasına girecektim, güzel tavsiye oldu. Not aldım. :)

Teşekkür ederim. Ben de kendiliğinden sallanan ana kucağı araştırmasına girecektim, güzel tavsiye oldu. Not aldım. :)
Ne demek ☺️ Tek basima bebegime bakarken dus alip, yemek yiyebildiysem, mutfakta is yapabildiysem sayesinde 😀 diger ana kucaklari gibi de degil, harekete tesvik ediyor, oyun oynuyor

Kızlar selam ilk 3 ay da bebeğe ne almalıyız ya. Şu ayaklı alt alsam olur mu kendinden çoraplı hani? Kimi diyor ki ayakları rahat etmez siz ne düşünüyorsunuz.Bu mesela Eki Görüntüle 3101832
Biz ilk zamanlar cok kullandık böyle patikli altlardan. Bence cok kullanışlılar. Minicik ayakları oluyor çoraplar düşüyor hep. Patiksiz olanlar bence ilerleyen dönemler icin kullanışlı . Biz e-bebekten beli katlanabilir olanlardan da alıp çok memnun kalmıştık, örnek görsel ekleyim. Belini göbeğini sıcak tutuyor . İlk zamanlar bebeler gaz sıkıntısı yaşadıgı icin , özellikle de kış bebeğiyse bence patikli alt almak gerek .

Eklentiler

• 8CD16B59-B11E-4AB1-9471-D5CC95A3F8C6.jpeg
    8CD16B59-B11E-4AB1-9471-D5CC95A3F8C6.jpeg
    23,8 KB · Görüntüleme: 49

Tecrübeli annelerden, teyzelerden,halalardan kullandıkları ürünlerden işe yarayan ve yaramayanları öğrenmek istiyorum. Şunu kesin al ya da şunu kesin alma dediğiniz ne var?

Tabi hamile arkadaşlarımdan da yorumlar bekliyorum.
Bende yerimi aldım, merakla bekliyorum takipteyim🌸🌸

Kızlar siz tetanoz aşısı oldunuz mu? Dün sağlık ocağına gittim bana tetanoz aşısı yapalım dedi hemşire 3 doz Covid aşısı olmuştum hamilelik öncesi şimdi 2 doz daha lazım dedi. Siz aşı oldunuz mu?

Kızlar siz tetanoz aşısı oldunuz mu? Dün sağlık ocağına gittim bana tetanoz aşısı yapalım dedi hemşire 3 doz Covid aşısı olmuştum hamilelik öncesi şimdi 2 doz daha lazım dedi. Siz aşı oldunuz mu?
Hamilelikte yapılıyor evet. Ben kendi isteğimle olmadım.

Ben tetanoz asisina gerek duymadim vede olmadim.. Doğum aninda kullanilan aletlerden enfekte olma riskine karsi bir önlem.. Doktorum 1 doz olman kafi demisti. ama olmadim. Eger devlet hastanesinde dogumunuz gerceklesecekse olunuz, çunku özel hastaneye gore daha yoğun.

Covid olmadım tetanoz oldum 2 doz. Tetanozda iki aşı var biri hamilelikte 2 doz diğeri tek doz yapılıyor. Olmasam mi diyordum ama marketten meyve bıçağı almistim sapi renkli renkli çok hoşuma gitmişti sonra bir şey keserken kırıldı ve sapinin iç kısmında bıçağın uzantısı vardı üstelik pasliymis, elimi siyirdi ama kesedebilirdim sonra sadece doğum anını değil de ne biliyim olurda bi şekilde böyle beklenmedik bir şey olursa diye oldum tetanozu

bence ciddi bir önem taşıyor... istediği kadar sterelize edilsin sonuçta hastane araç gereçleri.. Allah korusun yani
özellikle sezeryan durumlarında baya önemli..
ben 2 doz oldum iyi ki olmuşum.. hatta doğumdan sonra 1 doz daha oldum.. 2 dozum daha kaldı toplamda 5 doz olacam
sebebi ise 2. hamilelikte bir daha olmamak için :) koruyuculuğu kalıyor

Toplam 4 doz 2si gebelikte 2si dogum sonrasi.
20.haftada 1., 1 ay sonra 2., 6 ay sonra 3. Asi, 10. Yilda rapel dozu var eger 3 dozu olursaniz 10 yil korunursunuz tavsiye ederim. Ben ilk gebelikte 3 doz olmustum, 10 yil donra bu sefer tek doz oldum. Onumuzdeki 10 yili da kapattik boylece :KK66:

Ben tetanoz asisina gerek duymadim vede olmadim.. Doğum aninda kullanilan aletlerden enfekte olma riskine karsi bir önlem.. Doktorum 1 doz olman kafi demisti. ama olmadim. Eger devlet hastanesinde dogumunuz gerceklesecekse olunuz, çunku özel hastaneye gore daha yoğun.
Bende kararsızım.mecburimi Acaba.cok önemli mi bide

Bebişleriniz kaç ay ve kaç kg ye kadar 3 numara bez kullandı kızlar. Kızım 6 kg elimde en az 400 adet 3 numara bez var. Çiş sayımız bayağı azaldı. Dolayısıyla bezde az değiştiriyoruz. Eskiden 6/7 adet bez kullanırken şu an 3/4 anca kullanıyoruz. Ve 3 bolu bezler sanki küçülüyor gibi. Elimde kalmaz inşallah :)

Bebişleriniz kaç ay ve kaç kg ye kadar 3 numara bez kullandı kızlar. Kızım 6 kg elimde en az 400 adet 3 numara bez var. Çiş sayımız bayağı azaldı. Dolayısıyla bezde az değiştiriyoruz. Eskiden 6/7 adet bez kullanırken şu an 3/4 anca kullanıyoruz. Ve 3 bolu bezler sanki küçülüyor gibi. Elimde kalmaz inşallah :)
Marka ne? 8300 kg şu an 4 numaraya yeni geçtik. Büyük geliyor. Prima premium care.
Çiş, kaka sayısı kaç günde? Toplam bez değişimi 3-4 az geldi bana

X