Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Bez olarak hangisini önerirsiniz hastaneye giderken mama götürülüyor mu bi de hangisini almak lazım ay çok sordum ama acemilik😅
Bez diyince aklıma Merve ve Goon geliyor 😍😂 biz Prima premium care kullanıyoruz en basından beri , çok çok memnunuz sızdırma pişik gibi hiçbir problem yaşamadık. Günde 5 bez falan değiştiriyoruz.

Bez diyince aklıma Merve ve Goon geliyor 😍😂 biz Prima premium care kullanıyoruz en basından beri , çok çok memnunuz sızdırma pişik gibi hiçbir problem yaşamadık. Günde 5 bez falan değiştiriyoruz.
Yani şimdi ben alırsam kaç paket almalıyım 0 1 hangisinden alıyım

Yani şimdi ben alırsam kaç paket almalıyım 0 1 hangisinden alıyım
Benim kız küçük doğdu 2950 gram . Boyu da uzun değildi . 0 hiç kullanmadık,1 numara olmuştu. 150-200 adete yakın 1 numara kullandık sonra 2 numaraya geçtik . Tabi bebeğin kilosu cok önemli , bebek daha iriyse direk 2 numara ile başlayanlar da oluyor

Benim kız küçük doğdu 2950 gram . Boyu da uzun değildi . 0 hiç kullanmadık,1 numara olmuştu. 150-200 adete yakın 1 numara kullandık sonra 2 numaraya geçtik . Tabi bebeğin kilosu cok önemli , bebek daha iriyse direk 2 numara ile başlayanlar da oluyor
Yaaa anladımmm teşekkür ederimm valla okadar anlamıyorum ki bu işten Allahını seven üstüme alıncak liste atsın die bagırcam valla 😂

Yaaa anladımmm teşekkür ederimm valla okadar anlamıyorum ki bu işten Allahını seven üstüme alıncak liste atsın die bagırcam valla 😂
Valla ben atabilirim müsait bir zamanda . Bu topiği 1.sayfadan son sayfasına kadar okuyarak kendime liste hazırlamıştım ve gerçekten aldığım her şeyi tepe tepe kullandım 🙈

Kızlar ben bi şey sorsam, bebek arabası aldık, pusetini de aldık yanında. Bu puset 6 ay kullanılıyormuş ve emniyet kemeriyle bağlanıyormuş arabaya. Sonra da oto koltuğuna geçiliyormuş. (Bu kısmı çözmem çok zaman aldı 😁)
Bir de 0-9 kilo arası için oto koltukları görüyorum, isofix ve baza ile monte ediliyor, çok testlerden geçmiş vs, bunlar da hem puset hem oto koltuğu mu? Direk böyle bi şey mi alsaydım puset yerine?

Kızlar ben bi şey sorsam, bebek arabası aldık, pusetini de aldık yanında. Bu puset 6 ay kullanılıyormuş ve emniyet kemeriyle bağlanıyormuş arabaya. Sonra da oto koltuğuna geçiliyormuş. (Bu kısmı çözmem çok zaman aldı 😁)
Bir de 0-9 kilo arası için oto koltukları görüyorum, isofix ve baza ile monte ediliyor, çok testlerden geçmiş vs, bunlar da hem puset hem oto koltuğu mu? Direk böyle bi şey mi alsaydım puset yerine?
Onlar sadece oto koltuğu sabit duruyor arabada diye biliyorum. Çıkarıp puset olarak kullanılmıyor

Bez olarak hangisini önerirsiniz hastaneye giderken mama götürülüyor mu bi de hangisini almak lazım ay çok sordum ama acemilik😅
Ben sleepy kullanıyorum şimdilik memnunum burda memnun olmayanlar vardı sızdırıyormuş özellikle 3 numarada diyorlar. 1 ve 2 numaradan 210 ar adet aldım ben. 3 kilo doğdu bebeğim 1 çok büyük olmadı. Mamayı da hastane veriyor

İlk zamanlar için puset gerekiyor ya, mecburen alınıyor, dışarıya kontrollere vs giderken puset kullanılıyor. Otokoltuğu sadece arabada kullanılabiliyor. O yüzden ayrıca puset de almak gerekirdi zaten 0-9 otokoltuğu alsaydınız. Bir de bebiş çok minnak oluyor yaaa 🙈ben 0-9 otokoltuğu almadım ama alsam da kullanamazdım ilk zaman☺️

Ayyy nasıl sevinirim valla duacın olurum 😂 inşaallah müsait olduğunda atarsınnn aminn 😂🥹
Tabii gönderirim . Öyle iyi anlıyorum ki seni . Hamileliğimi öğrendim cinsiyet öğrenene kadar bekledim , ne alacağımı da bilmiyordum elektrikli göğüs pompası nedir neden kullanılır nasıl kullanılır mesela cok yabancıydım 😅 hele o göğüs kalkanları ne tuhaf görünüyordu gözüme 😂 burayı okuya okuya YouTube dan da izleyerek pekiştirdim listemi hazırladım, zamana yayarak her şeyimi tamamladım . Fiyatlar da yükselmis şimdilerde , naçizane tavsiye cok geçe bırakma alışverişini, daha geçen hafta aldığım şeyin fiyatını bile artmış görüyorum 😔

Selam kızlar benim size sormak istediğim bir şey var yardımcı olursanız sevinirim ilk gebeliğim ve saha hiç bir şey almadım
İlk 1 ay seni şunlar kurtarır kesin al dediğniz şeyler neler
Mesela o gögüs ucu kapağı gbi bişey acil mi
Gumus kapak bence hayat kurtarici, hastane cantasinda da yer almali

İlk zamanlar için puset gerekiyor ya, mecburen alınıyor, dışarıya kontrollere vs giderken puset kullanılıyor. Otokoltuğu sadece arabada kullanılabiliyor. O yüzden ayrıca puset de almak gerekirdi zaten 0-9 otokoltuğu alsaydınız. Bir de bebiş çok minnak oluyor yaaa 🙈ben 0-9 otokoltuğu almadım ama alsam da kullanamazdım ilk zaman☺️

Hmm çok teşekkür ederim, kafam karışmış o zaman benim ☺️

Doona marka hem puset, hem oto koltuğu hem bebek arabası, hem de kabin boy canım. Benim ikiz oldukları ve arkadaşımız prego ibiza verdiği halde ondan aldım çünkü bagaja koyulacak hiçbir şey kalmıyor direk oto koltuğu olabildiği için ve arabama ikisi de ve ortalarında bir kişi daha sığabiliyor sadece 13kg ya kadar kullanılabiliyor tabi fakat 2.el piyasası mevcut bende dolap uygulamasından aldım ikisini de neredeyse sıfır ayarında ve kullandıktan sonra da satacağım. İsofix bazasını almadım onu alınca arabada ortadaki boşluk kapanıyor diye fakat normal pusetleri takar gibi kemerle takabiliyorsun iki şekilde de testlerden başarıyla geçmiş bir alet kendisi. Videolarını izlersen aşık olmaman mümkün değil zaten çok kompakt, rahat bişi

X