Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Henüz doğum yapmamış anneler inşallah sağlıkla kucağınıza alırsınız 🙏🏼❣️

Ben de gelip bi kangurumu öveyim bi teşekkür edeyim dedim😂
Ergobaby alana, aldırana, tavsiye edene başta merve merve olmak üzere teşekkür ederim 🥰🥰
Merve yine sürgünde galiba etiketlenmiyor😂

6. Ayımızın dolmasına günler kala dışa dönük de kullanmaya başladık. Oğlum mest oluyor çıldırıyor 😂 bebek arabasını eşya taşımaya kullanır olduk 😂
1 km şelale yolu dağlar tepeler yüzlerce merdivenler çıktık🥰 kaç gündür yürüyüş yapıyoruz belim sızlamadı bile🙏🏼 Bel fıtığım var oğlum da 8500 civarıdır muhtemelen
Almayanlara şiddetle tavsiye ediyorum 🥰

Ergobaby alana, aldırana, tavsiye edene başta merve merve olmak üzere teşekkür ederim 🥰🥰

6. Ayımızın dolmasına günler kala dışa dönük de kullanmaya başladık. Oğlum mest oluyor çıldırıyor 😂 bebek arabasını eşya taşımaya kullanır olduk 😂
1 km şelale yolu dağlar tepeler yüzlerce merdivenler çıktık🥰 kaç gündür yürüyüş yapıyoruz belim sızlamadı bile🙏🏼 Bel fıtığım var oğlum da 8500 civarıdır muhtemelen
Yaaa bende almayı düşünüyorum soracaktım tekrardan merve gitti. Ağrı olmamasına sevindim tereddütlerim vardı

Ben de burdaki annelerin tavsiyesine uyarak ergo baby almıştım, hatta bebeğimin ilk eşyası oydu 😀 çok sevindim rahat olmasına, darısı başımıza inşallah 🥰

Ben de burdaki annelerin tavsiyesine uyarak ergo baby almıştım, hatta bebeğimin ilk eşyası oydu 😀 çok sevindim rahat olmasına, darısı başımıza inşallah 🥰
yazışmıştık sanki süper olmuş 🥰
Yeni doğan aparatı varsa daha erken de kullanılır. Ben ilk alınca tam alışamamıştık. Omurgasına zarar verir miyim korkusuyla 4 aydan sonra denemeler yapıp aktif 4,5 ayda kullanmıştım. 1,5 aydır o kadar çok kullandık ki parasını kuruşuna kadar hak etti🥰 bu hafta her gün kanguruda uyuma durumu da oldu:)

Bir de uyuma demişken benim elim kolum her şeyim olan pilates topu var. Hamile arkadaşlarıma doğmadan kesin alın diyorum. Benim gibi sancılı sıkıntılı bebekleri olursa kurtarıcı olur. Beraber zıplamak ağlama krizlerinde tek sakinleştirici oluyordu.
Hala pilates topu + emzirmeyle uyuyoruz. Kaldığım yerlere de birer tane aldım. Annemlerde, yazlıkta bizim evde var. Olmayan yere de evdekini arabaya atıp gidiyorum 😂

yazışmıştık sanki süper olmuş 🥰
Yeni doğan aparatı varsa daha erken de kullanılır. Ben ilk alınca tam alışamamıştık. Omurgasına zarar verir miyim korkusuyla 4 aydan sonra denemeler yapıp aktif 4,5 ayda kullanmıştım. 1,5 aydır o kadar çok kullandık ki parasını kuruşuna kadar hak etti🥰 bu hafta her gün kanguruda uyuma durumu da oldu:)

Bir de uyuma demişken benim elim kolum her şeyim olan pilates topu var. Hamile arkadaşlarıma doğmadan kesin alın diyorum. Benim gibi sancılı sıkıntılı bebekleri olursa kurtarıcı olur. Beraber zıplamak ağlama krizlerinde tek sakinleştirici oluyordu.
Hala pilates topu + emzirmeyle uyuyoruz. Kaldığım yerlere de birer tane aldım. Annemlerde, yazlıkta bizim evde var. Olmayan yere de evdekini arabaya atıp gidiyorum 😂
Evet evet konuşmuştuk şansa dolaptan uyguna temiz bir tane bulmuştum 🥰 pilates topu da alınacaklar arasına girdi 😀

tecrübeli anneler yardımınıza ihtiyacım var. aranızda plasenta previa teşhisi konulup sonrasında sağlıklı doğum yapmış birileri var mıdır? ya da sonradan yukarı çıkan ?
Ben 20. Haftaya kadar aşağıdaydı daha sonra yukarı çıktı bir sorun yaşamadım

cevabınız için çok teşekkürler. Henüz kendi doktorum ile görüşemedim ama benim korkum kanama olup erken doğum yapmak :KK43: şimdiye kadar hiç kanamam olmadı ama ya olursa diye korkuyorum. ama sizin gibi pozitif hikayelerde umut veriyor
Korkmayin cok korkulacak birşey değil sadece normal dogum yapmanıza engel olur yukarı çıkmazsa ben hiç bir sorun yaşamadım.

Merhaba arkadaşlar. Halam kızım için 4 paket (12 adet) şu ıslak mendillerden almış migros marka. Üstünde alkol ve paraben yoktur yazıyor. Kullansam acaba olur mu ki kızım 73 günlük henüz. Baby me nin izotonik sulu ıslak mendilini kullanıyorduk. Hiç koku yoktu bunda koku var. Emln olamadım.

Eklentiler

• Screenshot_20220719-101524.jpg
    Screenshot_20220719-101524.jpg
    52,9 KB · Görüntüleme: 69
Merhaba arkadaşlar. Halam kızım için 4 paket (12 adet) şu ıslak mendillerden almış migros marka. Üstünde alkol ve paraben yoktur yazıyor. Kullansam acaba olur mu ki kızım 73 günlük henüz. Baby me nin izotonik sulu ıslak mendilini kullanıyorduk. Hiç koku yoktu bunda koku var. Emln olamadım.
Büyük ihtimalle parfüm vardır. Ben olsam kullanmam daha çok minikler, en kötü evde kullanırsınız başka şeylere

Ben olsam kullanmam. Unibaby nin almıştım öylece kutusuyla duruyor. Masa silmeye falan kullanmayı düşünüyorum.

Eklediklerim temiz içeriklilermiş. Sleepy natural yenidoğan kullanıyorum ben. Hiç sorun yaşamadıö

Eklentiler

• 176B401F-9266-47CE-A70C-636194A302DE.jpeg
    176B401F-9266-47CE-A70C-636194A302DE.jpeg
    107,8 KB · Görüntüleme: 71
Selam kızlar benim size sormak istediğim bir şey var yardımcı olursanız sevinirim ilk gebeliğim ve saha hiç bir şey almadım
İlk 1 ay seni şunlar kurtarır kesin al dediğniz şeyler neler
Mesela o gögüs ucu kapağı gbi bişey acil mi

Selam kızlar benim size sormak istediğim bir şey var yardımcı olursanız sevinirim ilk gebeliğim ve saha hiç bir şey almadım
canım eğer yara sızı olursa göğsünde alırsın hemen.

Çok fazla hassasiyet olmuştu ben de, göğüs kalkanı hayatımı kurtardı, çok pahalı bişeye de gerek yok mycey marka almıştım. Reflü yatağı doğumdan önce almadım hata etmişim sonra gittik tıpış tıpış aldık 😅 fazla kıyafet alma ilk ay için onu zaten herkes söylüyordur…bir de ben en çok fermuarlı tulumlarla rahat etmiştim, alt üst demişlerdi bana ama zorlandım onlarla bebek zaten küçücük sen acemisin en rahatı tulum oluyor bence

X