Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Mustelanın 1 2 3 pişik kremine temiz içerikli demiş o gördüğüm sayfada ama sanırım şampuanı temiz içerikli değil

Mustelanın 1 2 3 pişik kremine temiz içerikli demiş o gördüğüm sayfada ama sanırım şampuanı temiz içerikli değil
Evet öyleymiş. Ne kullanacağımızı şaşırdık artık.
Gerçi zaten prima kullanıyorum:KK43: o da temiz değilmiş ama temiz yok herhalde

Evet öyleymiş. Ne kullanacağımızı şaşırdık artık.
Gerçi zaten prima kullanıyorum:KK43: o da temiz değilmiş ama temiz yok herhalde
Evet kesinlikle anca bu elde yıkanan eski annelerimizin kullandığı pamuklu bezleri kullanırsak sağlıklı olur ama şu dönemde imkansız elde yıkanan bez kullanmak :KK43: en azından bu tür şampuandır kremdir dikkat etsek kardır diye düşünüyorum

Ben daha almadım ama Mustelanın setini düşünüyordum sanırım ben de sivenoya bakacağım bir.
Ben hamileyken beni bi arkadaşım uyarmıştı , mustelanın şampuanını alma çocuğuma cok kötü alerji yaptı bütün yüzü alnı göz çevresi her yer kırmızı kırmızı sivilce oldu dedi. Musteladan şikayetçi oldu , Fransa’da merkezleri varmış oradan ulaşıp özür dileyip,içeriği daha farklı olan yeni ürün gönderdiler . Ben bunu duyduktan sonra , her bebek farklıdır belki onun bebeğinin cildi cok hassastır diye düşünerek gidip malesef mustela almak gibi bir hata yaptım . Çocuğumu 1 kere yıkadım ve yüzü gözü sivilce dolmaya başladı, hemen durumu anladım tabi önceden uyarıldığım icin. Aldım doktora götürdüm ve doktor özellikle ilk aylarda bebeklere mustela önermediğini içeriğinin ağır geldiğini söyledi . (Yurtdışında yaşıyoruz biz bu arada, ve yaşadığım ülkede mustela bebeklere gerçekten önerilmiyormuş bunu sonradan öğrendim) Hemen şampuanı değiştirdik tabi sonrasında bütün sivilceler geçti o günden beridir de pürüzsüz bir cildi var kızımın. Ben tecrübemi paylaşmak istedim , kullanıp memnun olan birçok annemiz vardır tabiki , ama böyle şeyler de başa gelebiliyor işte .

Hastaneden bize verdikleri çantada Mustelanin seti vardı.Sampuan,nemlendirici vs.Kullandim bı sorun yaşamadım.Demek sorun yaşayanlar olmuş.Hic bilmiodum bunu.

Hastaneden bize verdikleri çantada Mustelanin seti vardı.Sampuan,nemlendirici vs.Kullandim bı sorun yaşamadım.Demek sorun yaşayanlar olmuş.Hic bilmiodum bunu.
Siz şanslı gruptanmışsınız ne güzel 🧿❤️ Benim kızımın cildi çok hassas kucağımda tutsam çenesini omzuma yaslasa anında kızarıyor kuruyor , böyle hassas olmasa biz de yaşamazdık belki bu problemi. Ama yine de dünya çapında bu kadar ünlü bir markaya yakışmıyor sonucta minicik bebekler kullanıyor bunu.. Arkadaşıma hemen içeriği iyileştirilmiş baska bir ürün gönderdiler mesela . Demekki ürünlerinin alerji yaptığının farkındalar peki neden hala satmaya devam ediyorlar da diğer temiz içerikliyi problem çıkınca gönderiyorlar yani o kısmına cok takılmıştım. Bize doktorumuz Weleda yi önermişti bu arada gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz demişti.

Aslında tek kıstas bebeğe alerji yapmaması olmamalı bence çünkü içinde bulunan kimyasallar uzun vadede sıkıntı yaratabilir. Mustelanın pişik kremi haricinde diğer ürünlerde zararlı kimyasallara rastlamış o sebeple riske atmamak lazım :/ mesela şampuanında en basitinden parfüm var. Bir de bebekler için bebe yağı tarzı ürünlerin önerilmediğini okudum cilt gözeneklerinin tıkanmasına sebep oluyor diye ama daha tam araştırmadım.

tecrübeli anneler yardımınıza ihtiyacım var. aranızda plasenta previa teşhisi konulup sonrasında sağlıklı doğum yapmış birileri var mıdır? ya da sonradan yukarı çıkan ?

kaçıncı haftada doğurdu peki ? inşallah ben de sağ salim kucağıma alabilirim
Tam hatırlamıyorum da dur çağırayım kendisini sormak istediğin olursa sorarsın hem
İnşallah sende sağ salim alırsın kucağına doktorlar önce en kötü senaryoyu anlatıyor o yüzden stres yapmamaya çalış.

Tam hatırlamıyorum da dur çağırayım kendisini sormak istediğin olursa sorarsın hem
İnşallah sende sağ salim alırsın kucağına doktorlar önce en kötü senaryoyu anlatıyor o yüzden stres yapmamaya çalış.
benim detaylı ultrasonda belli oldu ve ultrasonu yapan doktor gerçekten tuhaftı. doğru düzgün bilgi bile vermedi. hamile yogası yapıyorum zararı var mıdır bırakayım mı diye sordum ona bile biz doktorlar yoga pilates bilmeyiz bize sormayın dedi

benim detaylı ultrasonda belli oldu ve ultrasonu yapan doktor gerçekten tuhaftı. doğru düzgün bilgi bile vermedi. hamile yogası yapıyorum zararı var mıdır bırakayım mı diye sordum ona bile biz doktorlar yoga pilates bilmeyiz bize sormayın dedi
Ne saçma cevap öyle 😬 bildiğim kadarıyla uzanmak ağır işler falan yasak
Arkadaş daha iyi bilgi verir Ballkupum Ballkupum

tecrübeli anneler yardımınıza ihtiyacım var. aranızda plasenta previa teşhisi konulup sonrasında sağlıklı doğum yapmış birileri var mıdır? ya da sonradan yukarı çıkan ?
Merhaba Catlak-kurabiye Catlak-kurabiye beni etiketledi 38 haftada doğum yaptım ben plesanta previa ilk baştan beri vardı
Yani Doktorum her zaman yukarı çıkabileceği konusunda ümitliydi Ama benim hiç yukarı çıkmadı Son ana kadar bekledik açıkçası sonradan yukarı çıkan insanlar da oluyormuş Ben bir arkadaşımdan duymuştum bunu Aslında korkulacak hiçbir şey yok

Bence bunu kendi doktorunuzla konuşun benim Doktorum İlk başlarda yürüyüşü önerirken son zamanlarda yürüyüş yapmamı da istemiyordu Yani eve çabuk ulaşabileceğim kadar kısa mesafede 10 dakika falan yani yürüdüğüm öyle söyleyeyim ağır işler yapmıyorsunuz Ya şu yukarı çıkma muhabbetinde de bazı şeyler duymuştum Ben ayaklarını yukarı uzat yukarı çıkar falan diye ama ben de hiçbir işe yaramadı yok o pilates konusunda ne derler Bilemeyeceğim yani yoga'da çok ağır bir şey yapmıyorsunuz Bildiğim kadarıyla ama yine de kendi doktorunuzla sormanız en güzeli

Merhaba Catlak-kurabiye Catlak-kurabiye beni etiketledi 38 haftada doğum yaptım ben plesanta previa ilk baştan beri vardı
Yani Doktorum her zaman yukarı çıkabileceği konusunda ümitliydi Ama benim hiç yukarı çıkmadı Son ana kadar bekledik açıkçası sonradan yukarı çıkan insanlar da oluyormuş Ben bir arkadaşımdan duymuştum bunu Aslında korkulacak hiçbir şey yok

Bence bunu kendi doktorunuzla konuşun benim Doktorum İlk başlarda yürüyüşü önerirken son zamanlarda yürüyüş yapmamı da istemiyordu Yani eve çabuk ulaşabileceğim kadar kısa mesafede 10 dakika falan yani yürüdüğüm öyle söyleyeyim ağır işler yapmıyorsunuz Ya şu yukarı çıkma muhabbetinde de bazı şeyler duymuştum Ben ayaklarını yukarı uzat yukarı çıkar falan diye ama ben de hiçbir işe yaramadı yok o pilates konusunda ne derler Bilemeyeceğim yani yoga'da çok ağır bir şey yapmıyorsunuz Bildiğim kadarıyla ama yine de kendi doktorunuzla sormanız en güzeli
cevabınız için çok teşekkürler. Henüz kendi doktorum ile görüşemedim ama benim korkum kanama olup erken doğum yapmak :KK43: şimdiye kadar hiç kanamam olmadı ama ya olursa diye korkuyorum. ama sizin gibi pozitif hikayelerde umut veriyor

cevabınız için çok teşekkürler. Henüz kendi doktorum ile görüşemedim ama benim korkum kanama olup erken doğum yapmak :KK43: şimdiye kadar hiç kanamam olmadı ama ya olursa diye korkuyorum. ama sizin gibi pozitif hikayelerde umut veriyor
Yani şöyle söyleyeyim kanama Her zaman birik yani bu var diye olacak diye bir şey yok o yüzden bence panik yapmanıza gerek yok ben yani 38 haftalıkken doğum yaptım tek bir gün kanamam olmadı çok şükür Umarım sizin de böyle güzel sorunsuz ilerler

Yani şöyle söyleyeyim kanama Her zaman birik yani bu var diye olacak diye bir şey yok o yüzden bence panik yapmanıza gerek yok ben yani 38 haftalıkken doğum yaptım tek bir gün kanamam olmadı çok şükür Umarım sizin de böyle güzel sorunsuz ilerler
Amin inşallah 🥰 bu süreçte dikkat edeceğim sorunsuz atlatırım umarım

X