Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Ohoo biz ne sorular sorduk bu sayfada😂😂

İlk doğduğunda abimin çocuğunun bebek arabasının pusetini kullandım. 1,5 ay falan. Evde falan hiçbir zaman kullanmadım. Bebek arabası aldık. Doğumdan itibaren kullanılabilir olmasına rağmen uyumlu bir puset aldık. Baktım arabaya bindirirken falan sök çıkar zor geliyor. Kullanmadım.
Oto koltuğu alınca da zaten hiç gerek kalmadı.
Tek eksikliğini hissettiğim yer doktora gidince arabayı park edip kucağımızda odasına gidiyoruz. O anlar oldu😂
O an dediğiniz 10 dk zaten 😂 ya ben de diyorum içine yatırırım uyur . Sanırım vazgeçtim . Otokoltugu alıcaz mecbur

O an dediğiniz 10 dk zaten 😂 ya ben de diyorum içine yatırırım uyur . Sanırım vazgeçtim . Otokoltugu alıcaz mecbur
Oto koltuğu en iyisindeeeeen
Bence kabin boy araba + dandik bi puset evde ilk zamanlar uyur yanında kolay taşırsın filan.
Park yatak diyorum benimki korumalıkları söküyo 5 dk yatırsam bile ahşapta.
Ana kucağı tamaaamen şans bence.

Ya herkes elinde pusetle geziyor. Bizimki el kadar bebeyle biraz tuhaf geliyordu gözüme. Yoksa evet ihtiyaç duymadık

Oto koltuğu en iyisindeeeeen
Bence kabin boy araba + dandik bi puset evde ilk zamanlar uyur yanında kolay taşırsın filan.
Park yatak diyorum benimki korumalıkları söküyo 5 dk yatırsam bile ahşapta.
Ana kucağı tamaaamen şans bence.
Kesinlikle katılıyorum

Ben tek cikamiorum canim
O zaman sorun değil bence. Ben de tek çıkmıyorum. Oto koltuğunda tek durmuyor. Uykusu varken ben arkada uyutmazsam yine durmuyor.
Bir kere tam uyku saati eve dönüşte tek dönmem gerekiyordu. 7-8 dk mesafede bir yoldu. Eve gelemedim. 2 saatin sonunda eşimin arkadaşını aradım gelip bizi alsın diye. O aldı falan derken çıldırmalık bir gündü. Çok ağlamıştı:KK43: Bir daha denemedim.

Büyüyünce çıkarız tek. Bence dışarıda duruyorsa öyle bir problemi yoksa önemli değil

Ohoo biz ne sorular sorduk bu sayfada😂😂

İlk doğduğunda abimin çocuğunun bebek arabasının pusetini kullandım. 1,5 ay falan. Evde falan hiçbir zaman kullanmadım. Bebek arabası aldık. Doğumdan itibaren kullanılabilir olmasına rağmen uyumlu bir puset aldık. Baktım arabaya bindirirken falan sök çıkar zor geliyor. Kullanmadım.
Oto koltuğu alınca da zaten hiç gerek kalmadı.
Tek eksikliğini hissettiğim yer doktora gidince arabayı park edip kucağımızda odasına gidiyoruz. O anlar oldu😂
Aramizdaki olasi ikiz gebeler, biz puset aliyoruz, hatta elde tasimiyoruz hep bebek arabasina monte edip oyle geziyoruz; iki bebe elde tasinmiyor , bir de doktor odasinda birini bagliyoruz oburu muayene oluyor vb. Bize lazim bilginize 😜

Son düzenleme:
Uni baby 360 derece 0-36 oto koltugu alacagim bu aralar... indirimde lansmana ozel malum 2 tane alinca "ocagima incir agaci" style :p
Evde 9-18 kaliteli birsey var ama simdi 1 tane al, sonra 2 tane daha al yapmayayim dedim. Evdekini dolaba eklerim artik

Uni baby 360 derece 0-36 oto koltugu alacagim bu aralar... indirimde lansmana ozel malum 2 tane alinca "ocagima incir agaci" style :p
Evde 9-18 kaliteli birsey var ama simdi 1 tane al, sonra 2 tane daha al yapmayayim dedim. Evdekini dolaba eklerim artik
Belki buradan alan çıkar. Link at bence temizse yabancıya gitmesin😂😂
Ben de 18 e kadar kullanırsak 18-36 alacağım inşallah. Ama bayaaa var ona😂

Kız 18-36yı napıcan sorması ayıp? İlkokula başlayacak o kilolarda 😂
Guvenlik ❤️ seyahat seviyorsaniz, bilhassa Istanbul gibi bir metropolde trafik canavarlari arasinda yasiyorsaniz, hele yalniz basiniza aracta gidiyorsaniz mecbur... Cocuk bu kapiyi acar, cami acar, one gelmeye calisir, bizim aklimiza gelmeyen hersey onun aklina gelir...Zaten boy da kisa kemer tutmaz kazalarda vb.
O yuzden yetiskinlere emniyet kemeri, cocuklara ilkokula kadar oto koltugu 💜

Guvenlik ❤️ seyahat seviyorsaniz, bilhassa Istanbul gibi bir metropolde trafik canavarlari arasinda yasiyorsaniz, hele yalniz basiniza aracta gidiyorsaniz mecbur... Cocuk bu kapiyi acar, cami acar, one gelmeye calisir, bizim aklimiza gelmeyen hersey onun aklina gelir...Zaten boy da kisa kemer tutmaz kazalarda vb.
Öyle tabi ama sanmıyorum ki o yaşa gelmiş bir çocuk oto koltuğunda otursun... Alıştırmakla alakalı demeyin, çocuğuna ve çevredeki insanların tutumuna göre değişir

Benim kv kp takmış durumda bizim koltuğa mesela. Oturtuyoruz, boş verin kucağıma alayım diyorlar. Kemerini takmaya gerek yok diyorlar. Tek ağız olmak gerek böyle konularda

Öyle tabi ama sanmıyorum ki o yaşa gelmiş bir çocuk oto koltuğunda otursun... Alıştırmakla alakalı demeyin, çocuğuna ve çevredeki insanların tutumuna göre değişir

Benim kv kp takmış durumda bizim koltuğa mesela. Oturtuyoruz, boş verin kucağıma alayım diyorlar. Kemerini takmaya gerek yok diyorlar. Tek ağız olmak gerek böyle konularda
Aynen, ben aglasa da zirlasa da oturttum ve seyir halinde asla acmadim. Kucagimda gitsin vb. gibi soylemlerde bulunanlara da "bedelini odeyemeyecegimiz riskler almayalim", "Duzenimizi bozmayalim, siz olmayinca ne yapacagiz?" vb.der sustururdum, esim de cok destekledi sagolsun, 1 numara 10 yasinda ortaokula baslayacak bu sene nasipse 😉
Arabayi buyutene kadar, bir sureligine ikizlerin koltuklar arkada iki yanda, ablalari da ortaya oturuyor ani frende yola firlamamasi icin bir guvenlik ekipmani buldum gene 🙈, uzun yolda resimdekini ekliyoruz simdi koltuk arasina

Eklentiler

• Screenshot_20220707-210752_Trendyol.jpg
    Screenshot_20220707-210752_Trendyol.jpg
    137,4 KB · Görüntüleme: 69
Son düzenleme:
Arka koltuklarda emniyet kemeri takma kültürü bile yok çoğumuzda. Çocuklar da kucaklarda takılıyor. Allah korusun gerçekten her şey olabilir ve basit bir koltuk önlemi varken bedeli ağır olur. İnşallah hiç kimsenin bebeği-çocuğu varken kaza olmasın🙏🏼

Evet kesinlikle kararlı olmak lazım. Bizim bakıcıyla bir yere gidiyorsak her huzursuzlandığında, “hiç rahat değil bunda” , “kucak istiyor alsam mı” söylemlerinde bulunuyor.
Asla kabul etmiyorum. Çekiyorum müsait bir yere. Emzirip sakinleştirip yerine koyuyorum.

Ama gel gör ki, eşimle şehir dışına giderken yol sakinse bazen emzirmek için alıyorum. Aslında yol sakin bile olsa dinlenme tesisine falan çekmek lazım. Kendim kucaklayınca güvende hissediyorum galiba😂

Aynen, ben aglasa da zirlasa da oturttum ve seyir halinde asla acmadim. Kucagimda gitsin vb. gibi soylemlerde bulunanlara da "bedelini odeyemeyecegimiz riskler almayalim", "Duzenimizi bozmayalim, siz olmayinca ne yapacagiz?" vb.der sustururdum, esim de cok destekledi sagolsun, 1 numara 10 yasinda ortaokula baslayacak bu sene nasipse 😉
Arabayi buyutene kadar, bir sureligine ikizlerin koltuklar arkada iki yanda, ablalari da ortaya oturuyor ani frende yola firlamamasi icin bir guvenlik ekipmani buldum gene 🙈, uzun yolda resimdekini ekliyoruz simdi koltuk arasina
Aparat süpermiş🥰 Çok mantıklı olmuş. Oto koltukları gelince ortada zorlanır ama o zamana kadar güzel bir önlem olmuş.

şimdi ilk sllepy bio natural almıştık 1-2 numara o pişik yapınca
3-4 nmaradan da premium care ye geçtik o cocuga iyi geldi pişiği toparladı
sonra uygulama girip 1.400 de puan biriktirdim

4 numaralar bitmeden sonra bez pahalılandı diye 5 numara molfix aldım
10 gündür kallaanıyorum dıkın yok

lakin biriktirdiğim puanları bezde kullanmıyorum en az 5 fiş lazım diyor ben 2 fiş girmiştim
başka kişilere aktarım oluyor mu

X