Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Kıskandım seniiiiiii benden önce davrandinnnn 😍😍😍😍😍 @Vatkenaydusamtayms ay Nihalll aşırı mutlu oldummm yaaaa❤️❤️❤️❤️😍😍😍🎉🎉🎉💃💃💃wala bana şuan itibariyle bı cesaret geldi😂😂😂😂inşallah sırada ben varimdir😂😂😂
Realcim canım biz istiyorduk eşimle. kaza kurşunu oldu. 😂 En azından Derin yürümeye, konuşmaya başladığında olsa tabii daha iyiydi ama Allah’ın bizim için planı böyleymiş demekki. Tşu an herşey için çok erken ama yine heyecan yaptık bir kere. 🤷🏻‍♀️

Eti Siki olan ve mümkün mertebe catlamamis ya da az catlamis olan anneler, kullandiginiz ve memnun Kaldiginiz yag var mi catlaklar olusmamasi icin
Etim sıkı değil. İlgisi var mı bilmiyorum.
Lierac kullandım 20. Haftadan sonra düzenli. Hiç çatlağım olmadı. Tabii kilo almadım ondan da olabilir.
Yine de tekrar hamile kalırsam Lierac alırım yine

Realcim canım biz istiyorduk eşimle. kaza kurşunu oldu. 😂 En azından Derin yürümeye, konuşmaya başladığında olsa tabii daha iyiydi ama Allah’ın bizim için planı böyleymiş demekki. Tşu an herşey için çok erken ama yine heyecan yaptık bir kere. 🤷🏻‍♀️
Olsun olsun çok güzel oldu böyle😍😍😍😍😍😍arada yaş farkı yok ne güzel beraber buyurlerr🎉🎉💃💃💃ay bana bi cesaret geldi sorma😂😂😂😂çok çok cokkk mutlu oldummmm.Saglikla,vaktinde kucağına al inşallah Nihalim😍😍😍

Etim sıkı değil. İlgisi var mı bilmiyorum.
Lierac kullandım 20. Haftadan sonra düzenli. Hiç çatlağım olmadı. Tabii kilo almadım ondan da olabilir.
Yine de tekrar hamile kalırsam Lierac alırım yine
Hic mi almadiniz ? Ben Ilk Trimester bitiminde hala ayni kilodayim ama karnim ve popom büyüdü bile :KK43: korkuyorum acikcasi

Hic mi almadiniz ? Ben Ilk Trimester bitiminde hala ayni kilodayim ama karnim ve popom büyüdü bile :KK43: korkuyorum acikcasi
41 haftalık doğum yaptım ve hamile kaldığım günden doğuma kadar toplam 6,5 kg aldım.

Bebeğim 3 kg doğdu ve ben hastaneden yaklaşık 3,5 kg vererek çıktım.
Kalan 3 kg hala benimle😂😂

Hiç dert değil bence. Arkadaşım 25 kg aldı. Onun da şu an max 5 kg fazlası kalmıştır. 15 kg ını ilk haftalarda verdi. Ekstra diyet falan da yapmadı.

Eti Siki olan ve mümkün mertebe catlamamis ya da az catlamis olan anneler, kullandiginiz ve memnun Kaldiginiz yag var mi catlaklar olusmamasi icin
Bana doktor Mustela önermişti. %100 doğal değil diye içime sinmedi. Bio Oil çok öneriliyor ama onun da içeriği temiz değilmiş. Aktarda yağ karışımı hazırlattım bunun için. Geç kullanmaya başladım, çok da düzenli kullandım diyemem. 10 kilo aldım ama karnım epey küçüktü. Bir de 23 gün erken doğum yaptım. Tam olarak hangisi engelledi bilmiyorum. Belki de sadece genetik yatkınlıkla alakalıdır dedikleri gibi

Olsun olsun çok güzel oldu böyle😍😍😍😍😍😍arada yaş farkı yok ne güzel beraber buyurlerr🎉🎉💃💃💃ay bana bi cesaret geldi sorma😂😂😂😂çok çok cokkk mutlu oldummmm.Saglikla,vaktinde kucağına al inşallah Nihalim😍😍😍
Amin canım. Darısı başta sen olmak üZere tüm isteyenlerin başına 🙏🏻 En azından bu sefer bizi nelerin beklediğini biliyoruz.

Helloğğ benim de bi sorum olacaktıı.
Trendyolda falan favladığım şeyler gün geçtikçe fiyat olarak artıyor😬 (hamile kalmadan favlamıştım beğendiklerimi)
Şimdi bunca zam olurken ben de endişeleniyorum istediklerimizi alamazsak diye. En erken alışverişe ne zaman başlanır? 🙄 Ben öyle kızsa pembik, erkekse mavik olsun demiyorum. Cinsiyetten önce de ufak tefek şeyler alınsa çok mu erken? Büyük baş eşyaları demiyorum tabii ufak şeyler.
Kıyafet falan filan.
3 yıl sonra hamile kalınca herşeyi şimdiden alasım vardaa durduruyorum kendimi aghsgshs ne zaman başlanır bu alışverişe?🙄
Ben 5-6 ay gibi başlamıştım

Lierac badger bioil dönüşümlü kullandım. Hiç çatlağim olmadı. Badger baya güzel yaglandiriyor ama pahalı devamlı sürmedim, haftada bir falan kullandım. 10 kilo aldım ama karnım çok büyüktü.

Kızlar bebeğimin burnu bı haftadır tıkalı.Tikali olduğunun ilk günü doktor kontrolümüz vardı.Muayene etti hicbi sorun yok geçer kendi kendine dedi.Bi kaç gün sonra tekrar sordum ilaç mı versek diye gerek yok dedi.Hasta değil,ateşi yok,genel durumu,beslenmesi güzel ama ağzından nefes alio ve ben kendimi yiyorum o konforlu nefes alamadikca.Cold mix kullanıyoruz,hergun yıkıyoruz,sık sık serum fizyolojikle temizliorum ama yok acilmio ya.Napabiliriz bileniniz var mı kızlar?
Nasorinse sprey kullanıyorum tıklandığında. Doktor serum fazla onermediDoktorunuza danışın isterse iz.

Ben Goon Mutlu bebek aldım 3 numara. Benim kız 6 aylık, 7,5 kg. Bel bantı küçük geldi. 🙁 Onun dışında dokusu pamuksu. Sızdırmazlığı güzel.
Külot bezler bantlı bezlere göre daha ufak kalıyor ben de külot bez alacağım elimdekiler ufaldı kilo aralığında olsa bile bebekten bebeğe bezin ebadındeğişiyor bence. Almasak pahalanıyor.
İkinci bebek için çok tebrik ederim ne güzel haber 🧡 ben de bi çılgınlık yapıp gel demeyi düşünüyorum fakat bi taraftan da çok zorlanırım diye frene basıyorum.

Şuan bende şok derin minik ablamı olacak🥰 hayırlı olsun Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin Rabbim ol derse oluyor nasip 🤭🤭
Aynen öyle Nefes. Ben 5 tüp bebek, 5 operasyon sonucu hamile kaldım. Aklımın ucundan geçmedi. 4 gündür mide bulantım geçmeyince şüphelendim. Allah’ın takdiri. 🙏🏻 Derin şu an abla olacağı için pek mutluluk yaşamıyor 😂 Ek gıdaya geçince kabızlık çekiyor. O yüzden huysuz 🙁
Külot bezler bantlı bezlere göre daha ufak kalıyor ben de külot bez alacağım elimdekiler ufaldı kilo aralığında olsa bile bebekten bebeğe bezin ebadındeğişiyor bence. Almasak pahalanıyor.
İkinci bebek için çok tebrik ederim ne güzel haber 🧡 ben de bi çılgınlık yapıp gel demeyi düşünüyorum fakat bi taraftan da çok zorlanırım diye frene basıyorum.
ben her bedende farklı bezler denedim. 1 bedende Prima’dan çok memnundum. Ama çok pahalı. 2 bedende Baby Turco kullandım. 3 bedende Kanz sevdim. Fiyat performans açısından Baby Turco güzel. En sevmediğim Sleepy oldu. Taşırma yaptı. İndirim zamanlarında da Molfix alıyorum.

Kizlar bebeği yikadiktan sonra nereye koyuyorsunuz? Ben banyoda kuvetinde yıkayıp pusete koyuyorum önceden muslin havlu hazırlıyorum şimdi artık pusete koymak istemiyorum siz nasıl yapıyorsunuz? Ana kucağı güvenli değil diye almamıştım şimdi keşke alsaydım ona koyardım diyorum

Konuya da yorumum; bence en önemlisi uyku tulumu( tog değeri olan) üşüdü terledi sorunu olmaz... sonra çeşitli takviyeler, ilaçlar , biogaia mesela, şu an biz indirimle 145e aldık, 90 di ilk aldığımızda bundan sonra da bulunamayacakmis eczanelerde stoklar bitmeden alın derim ama soğukta muhafaza edebilecekseniz....
Yıkayıp havlusuna sarip direk odaya götürüyorum, neden duştan sonra pusete koyuyorsunuz anlayamadım

Üşür diye korkuyorum ya bu sıcakta bile sarıp sarmalayip odasına koşuyoruz 😄

Aynen düşürürüm diye önce pusete koyup sonra havlu yapıyorum, bir de pusete koymadan deneyeyim o şekilde sarabilirsem sizin gibi yaparım artık 😊
Kendine güven havlusu hemen ulasabilecegin yakınlıkta olsun yıka küvetten çıkar tek kolunla tutarken diğeriyle havlusunu atıver üstüne 😁

X