Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Ya aslında yürüteçin kalitesine ve çocuğun ağırlığına göre değişiyor
Benim oğlum yürüteçte devrildiği an kaldırmıştım. 10 yada 11 aylık falandı o zaman
Ama ondan önce kesinlikle düşme yaşamamıştım.
Boyluda bir çocuktu sanırım küçük gelmeye başlamıştı.
Hiç değer mi ki riske atmaya. Genelde ev işlerini rahat yapmak için anneler kolaylık olsun diye tercih ediyor. Ev işleri kalsın köşede. Bir süre dağınık olsun ne olur.

Düz kafa yastığı kullanan var mı? İşe yarıyor mu? Benim kızı sağlı sollu yatırıyorum sürekli ama yandan destekle yoksa çeviriyor kafayı. Bir de sırt üstü yatmıyor kafa armut gibi arkası düzelsin diye uğraşıyorum ama yok nafile belki yastık işe yarar
Benim bebenin kafa hep fıldır fıldır oldu o yastığa da koysan hep sağ yatmak istese sağa sol yatmak istese sola yatardı. 🤦🏻‍♀️ belki alırim diyodum almadım. Kafası gayet güzel.

Hiç değer mi ki riske atmaya. Genelde ev işlerini rahat yapmak için anneler kolaylık olsun diye tercih ediyor. Ev işleri kalsın köşede. Bir süre dağınık olsun ne olur.
Ev işleri yaparkenmi oluyor sanki
Wcde yada mutfakta süt yada yemek hazırlarkende olabilir
Çocuğa sütte hazırlamayalım çorbada yapmayalım su falanda içmeyelim hatta
Zaten yürüteçte düşmesi çokta tehlikeli değil çünkü tutuyor zaten bir kısmını
Normaldede düşüyor çocuklar hemde yürüteçtekinden 100 kat daha fazla
Normaldede sürekli düşen bir bebeğin yürüteçte düşmesini dramatize etmek çok komik geliyor kusurabakmayın
İnan yürüteç kullanmasanda düşmesinin önüne geçemeyeceksin
O yüzden çokta kafaya takmamanı öneririm
Yürüteçi savunuyorum olarakta algılama bunu
Bebek zaten yürüteçe binsede binmesede düşüyor olay bu aslında 🙄

Benim bebenin kafa hep fıldır fıldır oldu o yastığa da koysan hep sağ yatmak istese sağa sol yatmak istese sola yatardı. 🤦🏻‍♀️ belki alırim diyodum almadım. Kafası gayet güzel.
Bende yandan bişeyle destekliyorum ama kayıp yine istediği gibi yatıyor 😂 almıyorum o zaman bende

selam herkese :) tecrübeli annelere soruyorum ateş ölçer olarak hangi markayı modeli tavsiye edersiniz acaba? bir de bebek dolabı için nasıl bir şey almalıyım? sadece şifonyer alsam yeter mi acaba

Düz kafa yastığı kullanan var mı? İşe yarıyor mu? Benim kızı sağlı sollu yatırıyorum sürekli ama yandan destekle yoksa çeviriyor kafayı. Bir de sırt üstü yatmıyor kafa armut gibi arkası düzelsin diye uğraşıyorum ama yok nafile belki yastık işe yarar
Hiç kullanmadim hep sağa yatıyordu naparsan yapiyim büyüdükçe iki yanada yatmayı öğrendi şuan gayet güzel kafa şekli yusyuvarlak hatta bana her gelen sol tarafı yamuk derdi birini gırtlaklamadan düzeldi şükür 😂

Valla bence memelere yatırım yapın :rolleyes:
Yara , çatlak falan olmasın . 3 ay korku filmi gibiydi benim için emzirmek . Bebe bir şekilde büyüyor , iki don alın tamam :anne:
Krem falan bahane bol bol kendi sütünüzü sürün kardeşler ve bebeğe memeyi doğru kavratin çok şükür yara olmadan atlattik💃

bundan alan var mı olaaaaa, bi de bu e bebek niye indirim kodu yollamıooooooo

Ben kullanıyoruum banyoda tek başıma rahatça yıkamamı sağlıyoor

Masaya tezgaha oturtan da var ama ven devrilir diye ona girişmedim mutfakta yere fayansa yapıştırıyorum bazen ama kurtlu bir bebek kaç dk oturabilir ki 🤣

bundan alan var mı olaaaaa, bi de bu e bebek niye indirim kodu yollamıooooooo

Screenshot_20220624-163629_Messages.jpg

Al cano senon olsun.

selam herkese :) tecrübeli annelere soruyorum ateş ölçer olarak hangi markayı modeli tavsiye edersiniz acaba? bir de bebek dolabı için nasıl bir şey almalıyım? sadece şifonyer alsam yeter mi acaba
Kulaktan tık diye ölçen milyordolarsa da al valla. Ben simdi çubukluyla debeleniyorum atesli su an alacam ilk fırsatta iyi bi sey.

Tecrübeli annelerden, teyzelerden,halalardan kullandıkları ürünlerden işe yarayan ve yaramayanları öğrenmek istiyorum. Şunu kesin al ya da şunu kesin alma dediğiniz ne var?

Tabi hamile arkadaşlarımdan da yorumlar bekliyorum
bence depend emici kilot çok işe yaradı sezeryan anneler için çok rahat. Birde kilot alırken daha geniş göbek üzerine gelen tercih edilmeli

X