Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Çok kıyafet alma çünkü çok çabuk büyüyorlar zıbın en önemlisi en çok o değişiyor üstte çoraplari önemli ayağına biraz büyük corap al sıkmasın tenini tulum ki oluyor ve hoş görünüyor ama cogunlukla takım al bence tulumu da olsun ama bazen içinde sıkılabiliyorlar çift biberon kullan mutlaka sürekli aynı biberonu veya sulugu kullanma yaka mendilleri olsun bol bol bez olarak da aynı numaradan çok Alma sonra elinde kalır çabuk büyüyorlar çünkü sağlıcakla sağ salim büyüsün 🙏🌸
Hatta bebek arabasını 6.aydan sonra al alırsan ilk aylar sarsılıyor bebekler çok gereksiz

Ev işleri yaparkenmi oluyor sanki
Wcde yada mutfakta süt yada yemek hazırlarkende olabilir
Çocuğa sütte hazırlamayalım çorbada yapmayalım su falanda içmeyelim hatta
Zaten yürüteçte düşmesi çokta tehlikeli değil çünkü tutuyor zaten bir kısmını
Normaldede düşüyor çocuklar hemde yürüteçtekinden 100 kat daha fazla
Normaldede sürekli düşen bir bebeğin yürüteçte düşmesini dramatize etmek çok komik geliyor kusurabakmayın
İnan yürüteç kullanmasanda düşmesinin önüne geçemeyeceksin
O yüzden çokta kafaya takmamanı öneririm
Yürüteçi savunuyorum olarakta algılama bunu
Bebek zaten yürüteçe binsede binmesede düşüyor olay bu aslında 🙄
Seni bilmem ama ben her açıdan önerilmeyen bir ürünü kullanıp oğlum baş aşağı düşerse ben kahrolurum.
Nasılsa düşecek diye riske atamam.

Mutfak için de mama sandalyesi var kemerli onu kullanıyorum. Wc ye gideceksem oyun matında bırakıyorum. Şu anlık daha emekleme olaylarına vaktimiz var. O zaman da oyun matına çitliyken bırakırım olur biter

Seni bilmem ama ben her açıdan önerilmeyen bir ürünü kullanıp oğlum baş aşağı düşerse ben kahrolurum.
Nasılsa düşecek diye riske atamam.

Mutfak için de mama sandalyesi var kemerli onu kullanıyorum. Wc ye gideceksem oyun matında bırakıyorum. Şu anlık daha emekleme olaylarına vaktimiz var. O zaman da oyun matına çitliyken bırakırım olur biter
Tamam canım sen öyle yap
Zaten emeklemeye başlayınca mama sandalyesinde oturmaya devam edip, oyun matında kilitli kalmaya bayılırlar 😏
Birde boyu uzayınca çitlerin boyunuda uzatın neme lazım çıkar falan
Sonsuza kadar bebeğinin düşmemesi dileğiyle 🤲

Kizlar bebeği yikadiktan sonra nereye koyuyorsunuz? Ben banyoda kuvetinde yıkayıp pusete koyuyorum önceden muslin havlu hazırlıyorum şimdi artık pusete koymak istemiyorum siz nasıl yapıyorsunuz? Ana kucağı güvenli değil diye almamıştım şimdi keşke alsaydım ona koyardım diyorum

Konuya da yorumum; bence en önemlisi uyku tulumu( tog değeri olan) üşüdü terledi sorunu olmaz... sonra çeşitli takviyeler, ilaçlar , biogaia mesela, şu an biz indirimle 145e aldık, 90 di ilk aldığımızda bundan sonra da bulunamayacakmis eczanelerde stoklar bitmeden alın derim ama soğukta muhafaza edebilecekseniz....

Tamam canım sen öyle yap
Zaten emeklemeye başlayınca mama sandalyesinde oturmaya devam edip, oyun matında kilitli kalmaya bayılırlar 😏
Birde boyu uzayınca çitlerin boyunuda uzatın neme lazım çıkar falan
Sonsuza kadar bebeğinin düşmemesi dileğiyle 🤲
Amin inşallah. Düşmemesi için elimden geleni yaparım. Önünde sonunda düşecek nasılsa diye önlem almamazlık yapmam.

Bu arada çitlerin boyunu uzatırım uzatmam, kilitli kalmak diyerek de yürüteç yok ama hapsedecekmiş gibi alttan mesaj vermene gerek yok. Bebeğim hiç durmaz da wc gibi acil durumum olursa diye örnek olarak söyledim. Yürüteçsiz bebeği büyüyecek tek anne olmayacağım. Bulurum bir yol.

Kizlar bebeği yikadiktan sonra nereye koyuyorsunuz? Ben banyoda kuvetinde yıkayıp pusete koyuyorum önceden muslin havlu hazırlıyorum şimdi artık pusete koymak istemiyorum siz nasıl yapıyorsunuz? Ana kucağı güvenli değil diye almamıştım şimdi keşke alsaydım ona koyardım diyorum

Konuya da yorumum; bence en önemlisi uyku tulumu( tog değeri olan) üşüdü terledi sorunu olmaz... sonra çeşitli takviyeler, ilaçlar , biogaia mesela, şu an biz indirimle 145e aldık, 90 di ilk aldığımızda bundan sonra da bulunamayacakmis eczanelerde stoklar bitmeden alın derim ama soğukta muhafaza edebilecekseniz....

Tam anlayamadım puset olayını. Yıkandıktan sonra havlusuna sarıp, krem vs bakım faslına geçip giydiriyoruz hemen. Bizim klasik rutinimiz hemen emzirmeyle devam ediyoruz.

Biogaia biz aldık 1 kere kullandık sadece. En pahalısından ucuzuna duruyordu hepsi. Hiçbiri fayda etmeyecek diye bıraktık biz.

Puset neden istemiyorsun

Tam anlayamadım puset olayını. Yıkandıktan sonra havlusuna sarıp, krem vs bakım faslına geçip giydiriyoruz hemen. Bizim klasik rutinimiz hemen emzirmeyle devam ediyoruz.

Biogaia biz aldık 1 kere kullandık sadece. En pahalısından ucuzuna duruyordu hepsi. Hiçbiri fayda etmeyecek diye bıraktık biz.
Havluya sararken nereye koyuyorsunuz diye merak ettim ben artık tek yikayacagim da herkes nasıl yapıyor merak etmiştim
Biogaia yi önceden antibiyotik kullandigimiz için doktor bir kaç ay daha kullanmamızı önerdi o yüzden devam ettik

156 filan boyum. kilo da şuan 58-59.
tahminimce doğumdan sonra da böyle olur.
Large düşünmüştüm ben de ya
171 boy 66 kg benim de. Aslında zaten kup kısmı genişçe. Ama beni sıktı. Kalıp olarak değil ruhen 😂😂

Yine de tıpış tıpış kullanıyorum. Dışarısı için daha iyi alternatif bulamadım.

Havluya sararken nereye koyuyorsunuz diye merak ettim ben artık tek yikayacagim da herkes nasıl yapıyor merak etmiştim
Biogaia yi önceden antibiyotik kullandigimiz için doktor bir kaç ay daha kullanmamızı önerdi o yüzden devam ettik
Düşünüyoruuuum ben hiç tek yıkamadım😂 yıkasaydım sanırım havada cıbıl cıbıl taşır yatağa ulaştırırdım😂😂

X