Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Bı sayfa da böyle bir şey gördüm sizce hepsi gerekli fiyat performans ürün mu ne dersiniz
Kuzu bence gereksiz bu takım.Emzirme yastığını kendin alirsin ben şahsen puset örtüsü için Banndu diyorum.Klasik muslin örtüm de var Banndum da var.Klasigi hiç kullanmadım.Banndu streç,açılma derdi yok.Bebegi tamamen kapatio.Toz,güneş hepsinden de koruyo.Simdi fermuarlı modeller de çıkarmışlar.Onlardan da alicam.Bi de Banndu benzeri Mamky var.Onlari da çok beğendim ben.

Bı sayfa da böyle bir şey gördüm sizce hepsi gerekli fiyat performans ürün mu ne dersiniz
Emzirme yastığı minikken kullanılıyor, ben hamileyken de uyurken bacaklarımın arasında çok uyudum, hatta yeni oturmaya başlayınca emekleme aşamasında falan içine yatırıp oturtabilirsiniz. takım olması şart değil. Ben 101den almıştım.
Alt açma tek kullanımlıklardan alıp ikiye böldüm Yenidoğanken büyük geliyor, kirleninceye kadar kullanırsınız altına yumuşak ne varsa serilir, büyüyünce de kesmeden devam. alt açma dikilen şeylerden hiç kullanmadım bence gereksiz. Anne yanı yatak gibi olan şey ismini bile unutmuşum yenidoğanken her yere taşınıp yatırılıyor, yanınıza alınca üzerine çıkma derdi olmuyor, onu da e bebekten almıştım.
Puset örtüsünü minderini instagramdan aldım, minderi kullandım (puset ikinci eldi, minderi aşınmıştı) ama örtü maxi cosiye uymadı hiç kullanmadım.
Diğeri de battaniye galiba, normal müslin örtü yaz kış çok lazım oluyor onun yerine ondan alınabilir. (Duş çıkışı, yatak içine terlemesin diye, üzerine üşümesin diye, bazen bebekarabasının üzerine ışık gelmesin diye…) Bir de normal penye bebek battaniyeleri yaz kış kullanılır.
Bebek yastığı kullanımı iki yaşına kadar önerilmiyor ani bebek ölümlerine yol açma tehlikesi yüksek. Çünkü küçük bebeklerin kafası gövdeden büyük, yastık da eklenince yutkunma-nefes almaları zorlaşıyor. İnstagramda pediatrist Elif Pınar Çakır hanım var ismi Güncel anne, takip edebilirsiniz.

Peki hanimlar Kabin Tipi Ilk 6 ay kullanilmiyor diye biliyorum . Bebek zaten kis bebegi olsa da ilk alti ay disari Parka cikariz dolasmaya. Ilk alti ay icin siz olsaniz ne yapardiniz ?
Daha bir de araba icin Bebek koltugu ve izofix de lazim . Karar verme mekanizmam bloklandi su anda Allahtan zaman var daha ://
Kabinlerde genelde yenidogandan itibaren kullanılıyor diye yazıyor. Biz 3 aylıkken kullanmaya başladık gayet rahat pratik.

Ben internette zeytinyağını yakıp sogutup suruyorsun diye okudum sweetim ablamda böyle yapmıştı iyi gelmişti.
Ayrıca gaz içinde zeytinyağı nane karışımı yapıp göbuşe masaj yapıp küçük bir havlu ile kapayınca da iyi geliyor
Sağolasın canım benim ben direkt sürüyordum🙈

Peki hanimlar Kabin Tipi Ilk 6 ay kullanilmiyor diye biliyorum . Bebek zaten kis bebegi olsa da ilk alti ay disari Parka cikariz dolasmaya. Ilk alti ay icin siz olsaniz ne yapardiniz ?
Daha bir de araba icin Bebek koltugu ve izofix de lazim . Karar verme mekanizmam bloklandi su anda Allahtan zaman var daha ://
Ben de bebek arabasını kabin tipi bagi neo aldım. Tek başına çok hafif ama bunu bile kaldırmakta zorlandım. 15 kiloluk ürünleri kullanırken can verirmişim. 🤗
Üzerini joie i gem 2 oto koltuğu/puset aldım ama izofixsiz 🫠 adaclı ve puanı güzel. 1.7 idi sanırım.
Normalde oto koltuğunu s_gofret s_gofret in kullandığı britax alacaktık fakat bebek arabasına da puset şart gibi olduğu için bu şekilde fikir değişikliğine gittik 🤫
Bir de senin bebe Ocak doğumlu olacak inşallah, çok daha aktif kullanırsın puseti. Benim çevremde bi kaç bebek var, yaşına dayandılar ve kullanıyorlar aktif olarak.

Aldıklarımdan pişman değilim ama Gönlüm hala o oto koltuğunda. Şuanda indirimde, Temmuz gelmeden imkan varsa büyükbaşları tamamla derim.
Şubat ayı indirimlerinde kredi kartlarını patlatıp alışverişin ağır kısmını tamamlamadığım için çok pişmanım.

Kuzu bence gereksiz bu takım.Emzirme yastığını kendin alirsin ben şahsen puset örtüsü için Banndu diyorum.Klasik muslin örtüm de var Banndum da var.Klasigi hiç kullanmadım.Banndu streç,açılma derdi yok.Bebegi tamamen kapatio.Toz,güneş hepsinden de koruyo.Simdi fermuarlı modeller de çıkarmışlar.Onlardan da alicam.Bi de Banndu benzeri Mamky var.Onlari da çok beğendim ben.
Çok teşekkür ederim Allah razı olsun

Emzirme yastığı minikken kullanılıyor, ben hamileyken de uyurken bacaklarımın arasında çok uyudum, hatta yeni oturmaya başlayınca emekleme aşamasında falan içine yatırıp oturtabilirsiniz. takım olması şart değil. Ben 101den almıştım.
Alt açma tek kullanımlıklardan alıp ikiye böldüm Yenidoğanken büyük geliyor, kirleninceye kadar kullanırsınız altına yumuşak ne varsa serilir, büyüyünce de kesmeden devam. alt açma dikilen şeylerden hiç kullanmadım bence gereksiz. Anne yanı yatak gibi olan şey ismini bile unutmuşum yenidoğanken her yere taşınıp yatırılıyor, yanınıza alınca üzerine çıkma derdi olmuyor, onu da e bebekten almıştım.
Puset örtüsünü minderini instagramdan aldım, minderi kullandım (puset ikinci eldi, minderi aşınmıştı) ama örtü maxi cosiye uymadı hiç kullanmadım.
Diğeri de battaniye galiba, normal müslin örtü yaz kış çok lazım oluyor onun yerine ondan alınabilir. (Duş çıkışı, yatak içine terlemesin diye, üzerine üşümesin diye, bazen bebekarabasının üzerine ışık gelmesin diye…) Bir de normal penye bebek battaniyeleri yaz kış kullanılır.
Bebek yastığı kullanımı iki yaşına kadar önerilmiyor ani bebek ölümlerine yol açma tehlikesi yüksek. Çünkü küçük bebeklerin kafası gövdeden büyük, yastık da eklenince yutkunma-nefes almaları zorlaşıyor. İnstagramda pediatrist Elif Pınar Çakır hanım var ismi Güncel anne, takip edebilirsiniz.
Teşekkür ederim bu yorumunuz için Allah razı olsun

Maşallah yine güzel emiyormuş. Oğlumun reflüsü var. 1-2 dk olmadan ağzına geri geliyor:KK43: O yüzden keyifle devam edemiyor. Yine de büyüdükçe süre kısalması normal sanırım
Artık çeneleri kuvvetli olduğu için daha cok çekip daha çabuk doyuyorlar bence canım, benimkide dis çıkarıyor sanırım 2 gündür Ateşi var, huzursuz, pek istahida yok o yüzden

Ek gıdaya başlayan anneler bebeklere kaç gün ve neler veriyorsunuz? Ben oğluma meyvelerden, patates, havuç, kabak, peynir,yoğurt yumurta veriyorum tadımlık olarak daha hiç kahvaltı olarak yada çorba falan yapip vermedim artık baslasammi çorbalara falan?

Kızlar bebeğiniz tamamen yatarken hiç emzirdiniz mi? Şu aşağıdaki gibi;

Memem tıkanmıştı. Ne sağma ne el masajı işe yaramayınca bu şekilde tıkanıklığa çok iyi geldiğini görmüştüm yorumlarda. Ben de denedim ve 2 gün sürekli uğraştığım tıkanıklık 2 kez emzirmede açıldı. Ayrıca oğlum mest ola ola emdi. Hafta sonu bir kaç kez emmek istemeyince böyle denedim ve güle oynaya emdi. Çok zor pozisyon mecbur olmadıkça denemem ama asıl sorum orta kulak iltihabı ile ilişkisi var mı? İnternette sebep olabileceği yazıyor. Siz bu şekilde emzirmeyi deneyimlediniz mi?

2 bebek krize girince arada bu pozisyona giriyorum, kriz buyukse 12 kilo kucaga alip tuttu tutmadi diye ugrasacagima onlari yere koyuyir, yer cekimi gucunun destegini de arkama aliyor emziriyorum

2 bebek krize girince arada bu pozisyona giriyorum, kriz buyukse 12 kilo kucaga alip tuttu tutmadi diye ugrasacagima onlari yere koyuyir, yer cekimi gucunun destegini de arkama aliyor emziriyorum
Çok mantıklı 🥰 2 tane emzirmek de gerçekten Allah kolaylık versin🙏🏼
Hiç sorun olmadı o zaman değil mi? Bugün randevusu var. Doktora soracağım ben de

X