Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Kızlar herkese selam, bebeğimin 2 zıbın ve ateş ölçer dışında hiçbir şeyi yok şuan:)

Biraz bekledim açıkçası alışveriş için, bu sefer beklerken de nerden başlayacağımı bilemediğimden vakit gelip geçiyor.
Arkadaşlarım sağolsun listeler paylaştı hepsini kaydettim ama ufak şeylerden mi başlamam lazım. Ne yapmalıyım kafam çok karışık?
Minimalist bir şekilde ilerlemek istiyorum her şeyi doldurmak istemiyorum şimdiden.

Yatak kuzeninden gelecek bebeğimi, bir dolap bir de şifonyer planımız var onu da geçiyorum o yüzden.
E sonra ne almalıyım ilk olarak? 😂

Yardım ve desteklerinizi beklerim.
bebek bezi :d

Kızlar herkese selam, bebeğimin 2 zıbın ve ateş ölçer dışında hiçbir şeyi yok şuan:)

Biraz bekledim açıkçası alışveriş için, bu sefer beklerken de nerden başlayacağımı bilemediğimden vakit gelip geçiyor.
Arkadaşlarım sağolsun listeler paylaştı hepsini kaydettim ama ufak şeylerden mi başlamam lazım. Ne yapmalıyım kafam çok karışık?
Minimalist bir şekilde ilerlemek istiyorum her şeyi doldurmak istemiyorum şimdiden.

Yatak kuzeninden gelecek bebeğimin nasipse, bir dolap bir de şifonyer planımız var onu da geçiyorum o yüzden.
E sonra ne almalıyım ilk olarak? 😂

Yardım ve desteklerinizi beklerim.
Büyük şeylerden başlamalı önce sürekli fiyat artiyor ıvır zıvı don mon bi günde de alınır.
Dolap bebek arabası filan karar verdin mi?

Büyük şeylerden başlamalı önce sürekli fiyat artiyor ıvır zıvı don mon bi günde de alınır.
Dolap bebek arabası filan karar verdin mi?
Bebek arabası puset vs o tarz şeyler yeğenimizden gelecek, yepyeni duruyormuş:)

Dolap ve şifonyer için de enis ve moda life da 36 aya kadar vade farksız ödeme fırsatı varmış ordan alalım dedik. Başka da yeni yeni araştırmaya başladım 🙃

Bebek arabası puset vs o tarz şeyler yeğenimizden gelecek, yepyeni duruyormuş:)

Dolap ve şifonyer için de enis ve moda life da 36 aya kadar vade farksız ödeme fırsatı varmış ordan alalım dedik. Başka da yeni yeni araştırmaya başladım 🙃
Peki o zaman sen sor biz cevaplayalım takıldıkca 🥰

Peki o zaman sen sor biz cevaplayalım takıldıkca 🥰
merve ya haziran ortası gibi alışverişe başlamayı düşünüyorum
temmuz ortası gibi de 28 haftam dolmuş olacak inş
o zamana kadar bitirme niyetim var ama sor bakalım hangi ürünü hangi marka alacağım karar verdim mi :d
beni de bi stres basmaya başladı yavaştan :rolleyes:
0-3 ay özellikle yenidoğan ihtiyacını tamamen bitirmiş olma niyetim var :bicak:
yakında size toplu bi marka-soru listesi sunabilirim :KK53:

merve ya haziran ortası gibi alışverişe başlamayı düşünüyorum
temmuz ortası gibi de 28 haftam dolmuş olacak inş
o zamana kadar bitirme niyetim var ama sor bakalım hangi ürünü hangi marka alacağım karar verdim mi :d
beni de bi stres basmaya başladı yavaştan :rolleyes:
0-3 ay özellikle yenidoğan ihtiyacını tamamen bitirmiş olma niyetim var :bicak:
yakında size toplu bi marka-soru listesi sunabilirim :KK53:
Ben hazırım canım dilediğini sor. Kıyafet işi göre göre yap hem kazıklansan da atla deve değil. 🤣
Dokunarak alıp eve götürme zevkini yaşa. Ebebektir mahalledeki bebecidir filan her yerlerden al bi seyler gördükçe beğendikçe.ben öyle yaptım. Ama büyük parçalar ciddi para ben hepsini internetten aldım. Beğenmezsem iade ederim diye. Hep de memnun kaldım şükür.

Büyük parçalarda da herkes tecrübesini yazar burda zaten takıldığın detayları konuşuruz.

Ben hazırım canım dilediğini sor. Kıyafet işi göre göre yap hem kazıklansan da atla deve değil. 🤣
Dokunarak alıp eve götürme zevkini yaşa. Ebebektir mahalledeki bebecidir filan her yerlerden al bi seyler gördükçe beğendikçe.ben öyle yaptım. Ama büyük parçalar ciddi para ben hepsini internetten aldım. Beğenmezsem iade ederim diye. Hep de memnun kaldım şükür.

Büyük parçalarda da herkes tecrübesini yazar burda zaten takıldığın detayları konuşuruz.
Aynen kıyafet işine zaten hiç takılmıyorum.
Hatıralık isimli hastane çıkışı düşünüyorum sadece ama model olarak hiçbir fikrim yok 🤭
Beşiği gardrobu zaten aldık.
Bebek arabası desen tamamen kararsızım 😂 tam olarak neye ihtiyacım olacak hiç kestiremiyorum.

Bakalım toparlayacağım inşallah önümüzdeki günlerde 😂

Aynen kıyafet işine zaten hiç takılmıyorum.
Hatıralık isimli hastane çıkışı düşünüyorum sadece ama model olarak hiçbir fikrim yok 🤭
Beşiği gardrobu zaten aldık.
Bebek arabası desen tamamen kararsızım 😂 tam olarak neye ihtiyacım olacak hiç kestiremiyorum.

Bakalım toparlayacağım inşallah önümüzdeki günlerde 😂
Çok gezer misiniz? Kendi arabanız var mı?

5 günlük taze anne olarak bildiriyorum ki sleepy sızdırıyor😂

Bu saatte üst baş yatak ne varsa hepsini uyanıp değiştirdim 🤬
Elimdeki 1 numara primaya göre daha küçük olduğu için kullanmıştım

Birde bu sleepynün kenar cırt cırtlarıda çok dandik yapışmıyor
Şimdi gördüm diye söylemek istiyorum,biz burada defalarca dedik ki sleppy psimanliktır . İnşallah bin tane almadın 😂😂 güncellenme - neyse ki hediye imiş şimdi okudum . Güle güle büyüt 😍

Çok gezer misiniz? Kendi arabanız var mı?
Kendi arabamız var.
Bebekle en fazla alışverişe çıkarız gibi geliyor.
Kızım dayanabilirse Eylül sonunda doğacak inş.
Normalde gezmeyi severiz ama en azından ilk 6 ay biraz daha kısıtlı mı davranırız bilemiyorum bizi ne bekliyor. 6. Ayımız mart ayına denk geliyor havalar yeni toparlayacak baston bebek arabası daha mantıklı geliyor o yüzden.
Şehir içi akraba yok gidersek uzun mesafe şehir dışı gideriz o da çok sık olmuyor haliyle.

Ay Merve hiç bilmiyorum
Gebelikte evden çıkamıyorum çocuk olunca evde durmak istemiyorum cok bunaldım 🤭 bi de bu ruh hali var. Heheh

Kendi arabamız var.
Bebekle en fazla alışverişe çıkarız gibi geliyor.
Kızım dayanabilirse Eylül sonunda doğacak inş.
Normalde gezmeyi severiz ama en azından ilk 6 ay biraz daha kısıtlı mı davranırız bilemiyorum bizi ne bekliyor. 6. Ayımız mart ayına denk geliyor havalar yeni toparlayacak baston bebek arabası daha mantıklı geliyor o yüzden.
Şehir içi akraba yok gidersek uzun mesafe şehir dışı gideriz o da çok sık olmuyor haliyle.

Ay Merve hiç bilmiyorum
Gebelikte evden çıkamıyorum çocuk olunca evde durmak istemiyorum cok bunaldım 🤭 bi de bu ruh hali var. Heheh
Sen baston ya da kabin tipi bak bence o zaman. Az büyüyo derken tam kış gelecek pek çıkamazsın. O zaman da ne olduğu pek mühim değil açıkçası. Bizim arabamız yok. Bebek arabası kabin tipi biliyosun. Iki seferdir pikniğe gidiyoruz arkadaşlarla su market cantaları var ya sokun filan sarı büyük. Araba katlanınca ondan az uzun oluyo ve çok hafif. Ben çok memnunum.

Iyi bi oto koltuğu al ama.

Sizce hava temizleyici almaya gerek var mı , fiyatlı da biraz emin olamıyorum

Sen baston ya da kabin tipi bak bence o zaman. Az büyüyo derken tam kış gelecek pek çıkamazsın. O zaman da ne olduğu pek mühim değil açıkçası. Bizim arabamız yok. Bebek arabası kabin tipi biliyosun. Iki seferdir pikniğe gidiyoruz arkadaşlarla su market cantaları var ya sokun filan sarı büyük. Araba katlanınca ondan az uzun oluyo ve çok hafif. Ben çok memnunum.

Iyi bi oto koltuğu al ama.
Bastonla kabin aynı sanıyordum ama benim beğendiklerim kabin olanlar sanırım.
Bastonlar bildiğin baston gibiymiş ya 😂

Aynen katılıyorum büyümüş olacak hafif bir araba daha kullanışlı olur gibi.
Sen bebek arabası olarak tam olarak hangi modeli kullanıyordun joie idi sanırım seninki?

Oto koltuğu içinse sadece pek dışarı çıkmazsak 9 -18 ya da 9-36 alayım diye düşündüm.
İlk 6 ayı atlatsak 9 kgdan başlayanları rahatça kullanabilirim herhalde. Daha spesifik daha uzun ömürlü bi şey almış oluruz en azından. Bu fikrim de değişime çok açık 😂 0-6 ay arası şu izofixsiz pusetlere de asssla güvenemiyorum çünkü

Bastonla kabin aynı sanıyordum ama benim beğendiklerim kabin olanlar sanırım.
Bastonlar bildiğin baston gibiymiş ya 😂

Aynen katılıyorum büyümüş olacak hafif bir araba daha kullanışlı olur gibi.
Sen bebek arabası olarak tam olarak hangi modeli kullanıyordun joie idi sanırım seninki?

Oto koltuğu içinse sadece pek dışarı çıkmazsak 9 -18 ya da 9-36 alayım diye düşündüm.
İlk 6 ayı atlatsak 9 kgdan başlayanları rahatça kullanabilirim herhalde. Daha spesifik daha uzun ömürlü bi şey almış oluruz en azından. Bu fikrim de değişime çok açık 😂 0-6 ay arası şu izofixsiz pusetlere de asssla güvenemiyorum çünkü
Sana yazıklae olsun🤣 elbette farklılqr 🤣 Pusetlere ben de assla güvenmiyorum. Ama oto koltukları cok incelemedim araba yok diye de o konuda ne desem yalan olur.
Benim araba pierre cardin capsule.

Kışın doğacak nasipse açamam sanırım yazında yaşadığım yer nemle hissedilen 40 derece oluyor . Bilemiyorum biraz daha düşüneceğim
Mecbur açacaksınız sağlık için. Ara ara 5 dk açsaniz hemen soğumaz ev. Ben de kışın doğurdum. Bulunduğu odayı havalandıramıyosam o an yan odayı açıyodum 10 dk komple evij havasina etki edecek pemcerekeri açıyodum.

X