Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Sana yazıklae olsun🤣 elbette farklılqr 🤣 Pusetlere ben de assla güvenmiyorum. Ama oto koltukları cok incelemedim araba yok diye de o konuda ne desem yalan olur.
Benim araba pierre cardin capsule.
🤣🤣 ya napim o kadddar çok ürün var ki her fiyat her marka her tip var kafam çorba oldu iyiceee 😂
hafif bi şey almalıyım ondan eminim. Çocuk bi yandan ağlayacak bi yandan 12 kilo bebek arabası kırar atarım valla sinirlenince 🤣

Seninki de 8.5 kilo yazıyo gayet ideal valla. Tekerlekler sen bi ay daha dolaş tekerlekler sağlam kalıyorsa alabiliriz 🤭

Oto koltuğu araştırmalarım sürüyor
kazen sağolsun bi konu açmış da orası o konuda baya yardımcı oldu 🤭

Bastonla kabin aynı sanıyordum ama benim beğendiklerim kabin olanlar sanırım.
Bastonlar bildiğin baston gibiymiş ya 😂

Aynen katılıyorum büyümüş olacak hafif bir araba daha kullanışlı olur gibi.
Sen bebek arabası olarak tam olarak hangi modeli kullanıyordun joie idi sanırım seninki?

Oto koltuğu içinse sadece pek dışarı çıkmazsak 9 -18 ya da 9-36 alayım diye düşündüm.
İlk 6 ayı atlatsak 9 kgdan başlayanları rahatça kullanabilirim herhalde. Daha spesifik daha uzun ömürlü bi şey almış oluruz en azından. Bu fikrim de değişime çok açık 😂 0-6 ay arası şu izofixsiz pusetlere de asssla güvenemiyorum çünkü
9-36 pek mantıklı değil açıkçası, 9 kilo bebekle 36 kilo çocuğu aynı koltukta oturtmak arada bol bol yastıkvari malzeme olması demek. Kaldı ki 36 kilo olmuş hangi çocuk oto koltuğuna otutur 🤔
Benimki 0-25 Chicco seat up, adac sertifikalı. Ama asla yenidoğan döneminde kullanılmaz, yatış pozisyonu yeterli değil. Biz 4 aydan sonra kullanmaya başladık. Eğer ilk andan beri kullanırım diyorsan yatış pozisyonu daha iyi olanlara bakmanı öneririm. 4. Aya kadar idare ederim dersen benim aldığımı tavsiye ederim, oğlum çok rahat ediyor, terletme yapmadı şu ana kadar, aşırı çok yer kaplamıyor ve en önemlisi diğerlerinden bir tık daha uygun fiyatta. Dünya para döküp de binmemesi riskini göze alamadım, bilen bilir kurtlu bir oğlum var, oturmama olasılığı yüksekti 😅

9-36 pek mantıklı değil açıkçası, 9 kilo bebekle 36 kilo çocuğu aynı koltukta oturtmak arada bol bol yastıkvari malzeme olması demek. Kaldı ki 36 kilo olmuş hangi çocuk oto koltuğuna otutur 🤔
Benimki 0-25 Chicco seat up, adac sertifikalı. Ama asla yenidoğan döneminde kullanılmaz, yatış pozisyonu yeterli değil. Biz 4 aydan sonra kullanmaya başladık. Eğer ilk andan beri kullanırım diyorsan yatış pozisyonu daha iyi olanlara bakmanı öneririm. 4. Aya kadar idare ederim dersen benim aldığımı tavsiye ederim, oğlum çok rahat ediyor, terletme yapmadı şu ana kadar, aşırı çok yer kaplamıyor ve en önemlisi diğerlerinden bir tık daha uygun fiyatta. Dünya para döküp de binmemesi riskini göze alamadım, bilen bilir kurtlu bir oğlum var, oturmama olasılığı yüksekti 😅
Bak kilo olayı şu an dikkatimi çekti. Ben 1. Sınıfta 20 kiloydum zaten 🤣 o kadara cidden gerek yok.

Senin nicki gördükçe mutlu oluyorum bana versene 🙈🙈 kızımın adını güneş koyacağım 🤭❣️

Valla çok doğru söylüyorsun. Bu da endişelerimden biriydi.
Yatış pozisyonlarının yeni doğan için uygun olmadığının da farkındayım.
4 aya kadar muhtemelen idare edebilirim iyice bi düşüneyim bu konuyu.
O modeli hiç görmemiştim hem de adaclı bi bakayım ona da 🤩
Çok teşekkür ederim ☺️

Şimdi gördüm diye söylemek istiyorum,biz burada defalarca dedik ki sleppy psimanliktır . İnşallah bin tane almadın 😂😂 güncellenme - neyse ki hediye imiş şimdi okudum . Güle güle büyüt 😍
Sleepye para verirmiyim ya 😂
Ama bin tane prima aldım
Onda sıkıntı çıksaydı yanmıştım 😂

Senin nicki gördükçe mutlu oluyorum bana versene 🙈🙈 kızımın adını güneş koyacağım 🤭❣️

Çok teşekkür ederim ☺️
Vereyim canım, canın sağ olsun 😊

Ay bir de sürekli eltimden örnek vermesi var 😂 o çocuğu bu kadarlıkken yemeklerin suyundan veriyordu, sen de ver sütün yetmez diyip duruyor 🙄
Annem de abilerimin eşlerinden örnek veriyor😂😂 Demek normal anne olsun kv olsun deneyimlerini örnekliyorlar😂

Yalnız sütün yetmese çocuk durur mu ya. Aç tutamazsın. Sütüm yetmiyorsa nasıl kilo alıyor de geç en güzeli

Çok teşekkür ederim ☺️
Bizim 0-18 britax römer dual i size. Yeni doğan için aparatı var pusetimize göre daha uygun bence. Biz 5-5,5 kg arasıydık kullanmaya başlayınca. Pusetle 4 ay idare etmek zor bence

Aynen kıyafet işine zaten hiç takılmıyorum.
Hatıralık isimli hastane çıkışı düşünüyorum sadece ama model olarak hiçbir fikrim yok 🤭
Beşiği gardrobu zaten aldık.
Bebek arabası desen tamamen kararsızım 😂 tam olarak neye ihtiyacım olacak hiç kestiremiyorum.

Bakalım toparlayacağım inşallah önümüzdeki günlerde 😂
Bebek arabasını iyi değerlendirin. Ben arabamızdan memnunum. Puset çok az kullandım. Direkt yeni doğana uygun olduğu için 2. Ayda kendi arabasını puset takmadan kullandım.
Ama annem kardeşim herkes arabaya laf ediyor😂 ağır biraz. Bagaja koyarken koltuk kısmını söküp koyuyorum diğer türlü kaldıramıyorum. Her seferinde bunu alırken hiç düşünmedin mi diyorlar😂

Arabadaki en önemli kriterlerden biri açılıp kapanmasının kolay olması bence. Bir de bagajınız küçükse ona göre araba bakmalısınız.

Bebek arabasını iyi değerlendirin. Ben arabamızdan memnunum. Puset çok az kullandım. Direkt yeni doğana uygun olduğu için 2. Ayda kendi arabasını puset takmadan kullandım.
Ama annem kardeşim herkes arabaya laf ediyor😂 ağır biraz. Bagaja koyarken koltuk kısmını söküp koyuyorum diğer türlü kaldıramıyorum. Her seferinde bunu alırken hiç düşünmedin mi diyorlar😂

Arabadaki en önemli kriterlerden biri açılıp kapanmasının kolay olması bence. Bir de bagajınız küçükse ona göre araba bakmalısınız.
Ne var bebek arabası sende?

Ergobabyin satışı sanırım şu an yok kendi sitesinde 4bin gibi bir fiyata gördüm 🙄 sizin yaptığınız gibi dolaba bakayım ben bir 🥰
Mamadus baby aldım kanguru 250 tl gibi bir fiyattı hem içe dönük hem dışa dönük kullanılıyor daha yeni kullanamaya basladim bebeğim çok sevdi içinde çok rahat ki normalde böyle şeylerden bunalan bir bebektir, içinde hiç sesi çıkmıyor hatta uyuyor.

Eki Görüntüle 3070048

Çantanın alt açmasını kullanıyorum anında tutup yiyo. Ayrıca bunu yıkadiğımda tek kullanımlık kullanıyorsam koparana kadar çekiştiriyor. Korkuyorum naylondan koparıp ağzına atar farketmeden diye. Bunu da yemesin diye dizlerimle bastırince o gerginlikten asılıp kafasını omuzlarını kaldırıyo.
Gittikçe zorlaşıyo bu iş. Külot beze de geçebilirim.
Hala pamuk kullanıyorum diyenler nasıl yapıyo hayretlerdeyim.
Maşallah eylüle 😍 hala pamuk kullaniyorum😂 hiç zorlanmiyorum ama artık pamuk stoklarım bitti son paketteyim ıslak mendile geçincem.

Benim 120 günlük bebeğim beklemek istemiyor siz iyi durmuşsunuz😂😂

Anneme kalsa kemik suyu çorba içirecek😂😂😂
Benimki biz yemek yerken vermezsek kıyamet kopuyor yoğurt verdim bir kaç kez eline salatalık havuç veriyorum hem dişlerini kasıyor hem tadına bakıyor, kahvaltı yaparken ağzına peynir falan sürdüm bir iki kere hepsini yalana yalana yiyor😂😂

Kızlar herkese selam, bebeğimin 2 zıbın ve ateş ölçer dışında hiçbir şeyi yok şuan:)

Biraz bekledim açıkçası alışveriş için, bu sefer beklerken de nerden başlayacağımı bilemediğimden vakit gelip geçiyor.
Arkadaşlarım sağolsun listeler paylaştı hepsini kaydettim ama ufak şeylerden mi başlamam lazım. Ne yapmalıyım kafam çok karışık?
Minimalist bir şekilde ilerlemek istiyorum her şeyi doldurmak istemiyorum şimdiden.

Yatak kuzeninden gelecek bebeğimin nasipse, bir dolap bir de şifonyer planımız var onu da geçiyorum o yüzden.
E sonra ne almalıyım ilk olarak? 😂

Yardım ve desteklerinizi beklerim.
Çok fazla yeni doğan kıyafet almayın en başta bunu soyleyim bir iki parça hastane çıkışı dışında 3 aydan almaya başlayın, bez stoklamayın bebeginiz pisik yapabilir, sızdırabilir, değiştirmek zorunda kalırsınız, puset kesinlikle öneririm, hem ilk başlarda dışarda kullanmak icin cok rahat hemde evde şuan 5 ayı doldurduk evde her odada pusetin içinde yanimda duruyor, çok fazla patikli tulum almayın cabuk küçülüyor. Süt sağma makinesi manuel yada elektirikli farketmez kesinlikle bir tane edinin, kaşık biberon benjm işime çok yaradı tavsiye ederim.
Onun dışında bebek arabası, ana kucağı, kanguru, deterjanlar, biberonlar, dolap vs alın. Bol bol pamuk alın bebisinin hassas teni için en kullanılışlısı 5 ayı bitirdik hala pamuk kullaniyorum.

Öncelikle hayırlı sağlıklı olsun minikler... 3 çocuk annesi olarak diyorum ki..1. Zıbın patikli pijama al ama iki veya üç takim..kiyafet büyüdükçe üzerine gore al..bebek arabası sizin kendi aranız varsa hiç gerek yok.. ama araban yoksa çok lazım kucakta çok zor... bi tane beşik olsun mutlaka ama bebek odası çocuk odası alma asla..büyüsun kendi seçsin. Ateş ölçer mutlaka al.. oda için sıcaklık ölçer neyise adı unuttum..mutlaka olsun.. sana sıcak olan hava bebeğe soğuk.. olur unutma.. bolca bebek bezi.. ve ıslak mendil çok önemli.. alt açma bezi mutlak lazım.. ben ikicocugumu emzirdim biri mama ile büyüdü.. o yüzden önce bi doğur sonra emmezse biberon al yoksa elinde kalır biberon...aklıma gelen bunlar..

İlk bezlerimiz sleepy 😅 tedirgin ve korkulu gözlerle bekliyoruz 😅😅 :KK17::KK17:
Entry nick uyumu 🤣🤭
🤩
Bizim 0-18 britax römer dual i size. Yeni doğan için aparatı var pusetimize göre daha uygun bence. Biz 5-5,5 kg arasıydık kullanmaya başlayınca. Pusetle 4 ay idare etmek zor bence
Seninki favorilerimde zaten fiyat biraz yüksek ama dedeye kitleyebilirsem onu aldırıcam 🤣🤭
Eşim geçenlerde Mercedes araba videosu izlerken içinde 360 derece dönen oto koltuğunu görünce kesin böyle almalıyız diye bana gösteriyor 😂
Dedim alırsın tabi ne kadar ekmek o kadar köfte 🤣 dedesi düşünsün diyo paşa 🤣🤣

Bebek arabası olarak ne kullanıyorsunuz ? Sizinkine de bi bakayım.

Şimdi eşim işe araçla gittiği için evde araba yok. O yüzden 6. Ayımızda ben çocuğu kapıp sahile gidebilirim tek başıma. Hafif ve sağlam bi bebek arabası lazım bana aslında o yüzden.

X