Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
20220520_184208.jpg

Çantanın alt açmasını kullanıyorum anında tutup yiyo. Ayrıca bunu yıkadiğımda tek kullanımlık kullanıyorsam koparana kadar çekiştiriyor. Korkuyorum naylondan koparıp ağzına atar farketmeden diye. Bunu da yemesin diye dizlerimle bastırince o gerginlikten asılıp kafasını omuzlarını kaldırıyo.
Gittikçe zorlaşıyo bu iş. Külot beze de geçebilirim.
Hala pamuk kullanıyorum diyenler nasıl yapıyo hayretlerdeyim.

Küçükmüş evet paketi. Pamuk da al denersin nasıl rahat edersen öyle devam edersin.
Pamuk kesin alacağım ☺️☺️
Eki Görüntüle 3070048

Çantanın alt açmasını kullanıyorum anında tutup yiyo. Ayrıca bunu yıkadiğımda tek kullanımlık kullanıyorsam koparana kadar çekiştiriyor. Korkuyorum naylondan koparıp ağzına atar farketmeden diye. Bunu da yemesin diye dizlerimle bastırince o gerginlikten asılıp kafasını omuzlarını kaldırıyo.
Senin bebenin maşallahı var bence 🥹
Allah nazarlardan korusun 🧿
Çok güzel gelişiyor maşallah
2 gün önce 8 aylık kız bebek gördüm hem minicik hem de sessiz sedasız kıpırdamıyor.
Çok şaşırdım ama çaktırmadım tabi çok tatlıydı minnoş 🤭

5 günlük taze anne olarak bildiriyorum ki sleepy sızdırıyor😂

Bu saatte üst baş yatak ne varsa hepsini uyanıp değiştirdim 🤬
Elimdeki 1 numara primaya göre daha küçük olduğu için kullanmıştım

Birde bu sleepynün kenar cırt cırtlarıda çok dandik yapışmıyor
Neyseki stoğu sağlam yaptın 😂
Pamuk kullanımı nasıl 😍
Bn artık yıkıyorum ohh miss çişli bile olsa yıkıyorum
Az iyileş sende öyle yaparsın

Neyseki stoğu sağlam yaptın 😂
Pamuk kullanımı nasıl 😍
Bn artık yıkıyorum ohh miss çişli bile olsa yıkıyorum
Az iyileş sende öyle yaparsın
Henüz çok pamukla silinmedi ne yalan söyleyeyim
Anca annem yaparsa 😂
Annem ve teyzem dönüşümlü bakıyor zaten
Ben 1 kere üstünü 2 kerede altını değiştirdim sanırım 😂
Prima auqa püre kullanıyorum şuan

Eki Görüntüle 3070048

Bir alt değiştirme 15-20 dk falan sürüyor savaş halinde, o şekilde oluyor 🤣 Benim deli dana hiç durmuyor ya ayaklarıyla tepiniyor ya alt değiştirme bezini paralıyor ya da dönüp popoyu kaldırıp gitmeye kalkıyor 🤣 ama ısrarcıyım pamukta 🤣

Bir alt değiştirme 15-20 dk falan sürüyor savaş halinde, o şekilde oluyor 🤣 Benim deli dana hiç durmuyor ya ayaklarıyla tepiniyor ya alt değiştirme bezini paralıyor ya da dönüp popoyu kaldırıp gitmeye kalkıyor 🤣 ama ısrarcıyım pamukta 🤣
Sana helal olsun 🤣🤣 kulot beze geçtin mi? Ay burkula burkula hiç normal bi bez bağlama oomuyo artık 🤣

Eki Görüntüle 3070048

Bizde de çok zorlaştı. Hemen ağzına almaya çalışıyor. Dönmeyi öğrendi sağa sola dönüyor. Oyuna çevirdi alt değiştirmeyi😂

5 günlük taze anne olarak bildiriyorum ki sleepy sızdırıyor😂

Bu saatte üst baş yatak ne varsa hepsini uyanıp değiştirdim 🤬
Elimdeki 1 numara primaya göre daha küçük olduğu için kullanmıştım

Birde bu sleepynün kenar cırt cırtlarıda çok dandik yapışmıyor
Seni buna hazırlamıştık😂😂
Primaların bol nasılsa gece hariç elindekileri bitir gitsin😂

Kabin boy pierre cardin capsule kullanıyorum. Kanguru ergobaby. Ikisinden de çook memnunum. 🥰
Cevabınız için çok teşekkür ederim peki kabin boy kullanırken ana kucağına ihtiyaç oluyor mu? Çünkü kabin boylarda ana kucağı olmuyor ekstra mı almak gerekiyor hem evin içinde kullanmak için hem de oto koltuğu gibi kullanmak için.

Cevabınız için çok teşekkür ederim peki kabin boy kullanırken ana kucağına ihtiyaç oluyor mu? Çünkü kabin boylarda ana kucağı olmuyor ekstra mı almak gerekiyor hem evin içinde kullanmak için hem de oto koltuğu gibi kullanmak için.
Evde kullanmak için anakucağı alabilirsin ama arabada kullanmanı tavsiye etmem, yeterince güvenli değil çünkü. Adac testlerinden geçmiş bir oto koltuğu alman daha iyi olur

Joienin puset takılabilen kabin boyları var ona bakılabilir. Bizim ilk zamanlar kısa geldi biz basit pusetle arbadan eve ancak girdik çıktık. Bebek arabası 3 4 aydan sonra havalar guzelleşince kullanılmaya başlandı. Eğimi battaniyeyle filan bebeğe göre ayarladım. Kemer en küçük bile tam tutamıyodu minik geliyodu 🥲 yatar gibi de benimki durmayan bi model bebek. 🤣
Puset oto koltuğu olarak bence çok yetersiz bi şey hiç güvenli değil. Bizim arabamız yok.
Bence kabin boy + iyi bi oto koltuğu. Bi tane de nolur nolmaz dandiğinden puset lazım zaten örtüyle kullanılıyo sekil şüküle de gerek yok. Ki ben evde hep pusetle yanıma alıyom. Boyum da kisa pusetin ust bardan tutup sürüklüyom nereye gidersem.

X