Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Hani nerde :rolleyes:

:KK70::KK70:

Stok deyince her topikte milletin aklına ben geliyorum :KK70:

Ne çabuk geçmişsin yaaa o_O
1’den 140
2den 240 vardı
Elimde patlamasa bari :KK17:
Benimde 1den 140 2 den 240 var 40dan sonra 3 e geçiş benide düşündürdü 🤦‍♀️🤦‍♀️
Birbirine ekler bağlarız elimizde patlarsa 🤣🤣

Doktor bana korse kesinlikle kullanma demişti kuzum.O yüzden vereceğim fikir işe yarar mı bilemedim.Yine de söylemek istedim.Ben önceden korse külot almıştım Dolaptan.Sirf renkleri görüntüsü hoşuma gitti diye.Bi kaç defa giydim.Nefesini zorlicak kadar sarıyor bedeni.Sutyenin tam altında bitio.Alt karnını da fena sıkıo.Bak görselleri atiorum sana.

Bana da korse önermedi. Ben de kullanmadım. Karnım iyi durumda 3 ay geçmesine rağmen.

Çok kullanmak istiyorsan külot şeklinde olanlardan almamı söyledi. Diğerlerinin kesi yerini sıkıştırıp rahatsız edeceğini söyledi.

3’den 288
4’den de 252 adet var bende
Ama bu kar normal sayıdaymış
Bu sayılarda 5 ve 6 da alsam yeter ya bence
Ay galiba ben de geçicem artık 4e. Kakası taşıyor artık😂
Bu kadar kısa sürede numara büyüyünce korkuyorum ben ya :KK17:
E 2 yaşından önce tuvalet eğitimi de olmaz dediler
O zaman bu bebeler büyük numaralarda daha uzun süremi kalıyor :KK64:

3’den 288

En hızlı gelişim ilk 3 ayda oluyor, 3 aydan sonra daha yavaş büyüyorlar, kilo alımları yavaşlıyor, sadece boyları uzamaya başlıyor. Bu sebeple 4numara sonrası bedenler çok uzun vadede değişiyor🙃

En hızlı gelişim ilk 3 ayda oluyor, 3 aydan sonra daha yavaş büyüyorlar, kilo alımları yavaşlıyor, sadece boyları uzamaya başlıyor. Bu sebeple 4numara sonrası bedenler çok uzun vadede değişiyor🙃
O zamana günlük bez kulanımıda azalıyor sanırım değil mi
Yoksa yine bu kadar uzun süre gitmemesi lazım

Reflü yatağı almamıştım onun yerine yatağın altına yastık koyup eğim sağlamıştım. Aşağı kaymasın diye de ayakların olduğu yere battaniye koymuştum, Az önce mızmızlanma sesine uyandım bizim ki artık ataklarını o kadar oynatıyor iki aşağı doğru yatağın içine kaymış, yorganın içinde kaybolmuş 😅

Artık 2 aylık oldu diye az önce yastığı çıkarıp yatağı düz hale getirdim.

3’den 288

2,5 yaşında tuvalet eğitimi olur her çocukta değişiyor tabi

Hani nerde :rolleyes:

:KK70::KK70:

Stok deyince her topikte milletin aklına ben geliyorum :KK70:

Ne çabuk geçmişsin yaaa o_O
1’den 140
2den 240 vardı
Elimde patlamasa bari :KK17:

Sizin 1 2 ler tam gelecek işte 40a kadar. Ben de 200er adet almıstım 1 ve 2 ama 300 civarı 2 alsaymışım yetermiş 3e geçermişim.

Kızlar bebeğinizi biberon ve kaşık dışında beslediğiniz bir yöntem var mı?
Meme tutuşu değişiyor diye emzirme dışında emzik ve biberonu kullandırmamıştım şimdi kabul etmiyor. Farklı biberonlar denedim yine olmadı. Kaşık da biberon gibi gayet güzel kabul ediyordu şimdi onu da almıyor.
Mayısa kadar emzirme dışında bir yöntem daha bulmam lazım. Şu kaşık biberonlar da çok süt ziyan oluyormuş. Deneyen memnun kalan var mı
Ben kaşık biberonla asla yapamadım belki yenidoganlara falan olur büyüyünce çok zor bence yani ben yapamadım en azından, hem çok dökülüyor, hem bebek çok sinirleniyor, aglicam diye coknhava yutup gazlandi mesela 2 yada 3 kez denedim kaldırdım sonra bidaha kullanmadım

Benim hesap yanlışmı oldu o zaman 🤔😂😂ben 4 hiç stok yapmadım 🤭🤭 40ından sonra 3 noya geçmişsin benim 2 nolar ne ara kullanılacak ya 1 nolar iyiki onu az aldım 😢😢🤣🤣
Ya bnm bebe az tontik doğdu o yüzden 2yle başladım
Her bebeden değişiyor bacaklar tontik olursa sıkıyor

Ben kaşık biberonla asla yapamadım belki yenidoganlara falan olur büyüyünce çok zor bence yani ben yapamadım en azından, hem çok dökülüyor, hem bebek çok sinirleniyor, aglicam diye coknhava yutup gazlandi mesela 2 yada 3 kez denedim kaldırdım sonra bidaha kullanmadım
Kaşık biberonu da 3 günden fazla önermiyorlarmış. Dediğin gibi gaz yapıyormuş:KK43: zaten gaz problemimiz var:KK43:
Ben de son çare fincanla denedim 2 gün önce. İlk bir hoşuna gitti sonra tiksindi onu da kabul etmedi:KK43:
Ne yapacağım kara kara düşünüyorum. Haftada 2 gün işe gidersem nasıl beslenecek bebeğim:KK43:

X