Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Kızlar bebek arabası için yagmurluk kullanan var mı?Ben almayı dusunuorum.Ruzgardan rahatsız oluo beybiler.Benimki biraz yabani sokak sevmio.Belki izler etrafı da ilgi duyar dedim.
Ben kullanıyorum. Puseti arabaya taktıysam puset örtüsü takmadıysam arabanın kendisindeyse yağmurluk. Bence rüzgarlı havalar için tam kurtarıcı. İnternetten fotoğraf buldum da, sadece şöyle kırışık durmasını sevmiyorum 😂😂
1648426870501.jpeg

Ahahhahahha.Kiz wala biliodum arıca çıkaracağını😂😂😂😂reflektörden değil yavrum ya.Kaliteliymis yorumlarda öyle dio.Kanguruda asla durmaz benimki.Sling almıştık çığlık çığlığa cikardik içinden.Nwzar değmesin benimki kucak sevmio.Arabasinda takilio bütün gün.Disari çıkarmaya görelim ama Mervem.Gerisin geriye döndük kaç defa eve.Ortaligi yikio ya
Burası kucak bebeleriyle dolu nazar değer diyeyim😂😂
Benikisi de nazar değmesin tam bir dışarı bebeği😂 Doğduğundan beri ilk covid olduğumuz dönem hariç dışarıda olmadığı gün yok. Saatlerce arabada, bebek arabasında geziyoruz keyfi çok yerinde oluyor. Etrafı izlemeye bayılıyor. Senin bebişin de görüş alanı oluyor mu? Yoksa ondan memnun olmayabilir

Burası kucak bebeleriyle dolu nazar değer diyeyim😂😂
Benikisi de nazar değmesin tam bir dışarı bebeği😂 Doğduğundan beri ilk covid olduğumuz dönem hariç dışarıda olmadığı gün yok. Saatlerce arabada, bebek arabasında geziyoruz keyfi çok yerinde oluyor. Etrafı izlemeye bayılıyor. Senin bebişin de görüş alanı oluyor mu? Yoksa ondan memnun olmayabilir
Maşallah de kuzum nazar degmesin.Ne güzel ya.Bizde görüş alanı hiç olmuo gofretcim.Ben ne yazık ki takintilarimla bogustugum için çocuğu çadırın içine tikilmis gibi çıkarıyorum dışarı.Komple heryerini kapatiorum pusetin.Disariyi hiç gormuo.Ara sıra açıyorum izlesin biraz diye.O zamanlar izlio merakla.Ama uzun süre açık tutmuorum hemen tekrar kapatiorum.Yarin e bebekten puset için yagmurluk bakicaz.Hem toz kir gelmez yüzüne hem de dışarıyı izler dedim.Siz nerelere gidiosunuz,kaç saat dışarda kaliosunuz canım?Biz de öyle olabilir miyiz zamanla?Çok korkuyorum bebekle dışarı çıkmaya.

s_gofret s_gofret gofretcim bunu alaim diorum.E bebekte varmış.

Eklentiler

• Screenshot_2022-03-27-23-12-43-719_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2022-03-27-23-12-43-719_com.android.chrome.jpg
    66,2 KB · Görüntüleme: 59
Maşallah de kuzum nazar degmesin.Ne güzel ya.Bizde görüş alanı hiç olmuo gofretcim.Ben ne yazık ki takintilarimla bogustugum için çocuğu çadırın içine tikilmis gibi çıkarıyorum dışarı.Komple heryerini kapatiorum pusetin.Disariyi hiç gormuo.Ara sıra açıyorum izlesin biraz diye.O zamanlar izlio merakla.Ama uzun süre açık tutmuorum hemen tekrar kapatiorum.Yarin e bebekten puset için yagmurluk bakicaz.Hem toz kir gelmez yüzüne hem de dışarıyı izler dedim.Siz nerelere gidiosunuz,kaç saat dışarda kaliosunuz canım?Biz de öyle olabilir miyiz zamanla?Çok korkuyorum bebekle dışarı çıkmaya.
Olursunuz tabii. Ama görüş alanı olmadan benimkisi de durmaz ki. Meraklılar her yeri yeni keşfediyorlar. Sarmak istiyorsan yine sar ama mutlaka yüzü açık olsun. Kulakları kapalıysa soğuk da almaz hem.
Bence yağmurluğu çok iyi düşünmüşsünüz. İnşallah fark eder rahat rahat gezersiniz.

Biz ilk gezimizi İstanbulda Hilltown Avm de yaptık. Besin alerjisi var benim bebeğimin. O zamanlar bilmiyoruz tabii. Doğumun 5. Gününden sonra krizlerle boğuşuyoruz. Covid bitti bebeğin 15. Günü. Hastaneye giderken sesi çıkmıyordu avm ye mi gitsek dedik ve bingo! Saatlerce sakin, keyifli bir bebek😂 Kaç saat gezdik. Yemek bile yedik. Hızımızı alamadık künefe yemeye başka yere gittik😂
Hilltown ın bebek bakım odası muhteşem. Anadolu yakasındakilere not olsun.
Bir de benim ailem Bursada oturuyor. Ben de zaten çoğunlukla oradayım. İstanbuldan Bursaya git gel yapıyoruz sürekli. Köprüde emzirme molası verip turluyoruz. Yine bol avm gezisi, havalar ısınınca parka gittik bir kaç kere. 2 gündür yazlıktayız. Bol sahil yürüyüşü yaptık. Yeter ki ev harici bir yer olsun😂😂

s_gofret s_gofret ayyy wallahi masallahhh 41 kere yaaa.Nasil özendim anlatamam sana canım.Bizimki bunlari yapsak pusetten inip bizi girtlaklar herhalde.Herkes çocuğunu arabada susturur,uyutur bizimki arabaya binince yüzünü balon balığı gibi şişirip kızarıp bozario.Arkasindan da çığlık kıyamet .Cocuk krize girio evin disinda.Yarin yağmurlugu alıp denemelere basliorum.

s_gofret s_gofret ayyy wallahi masallahhh 41 kere yaaa.Nasil özendim anlatamam sana canım.Bizimki bunlari yapsak pusetten inip bizi girtlaklar herhalde.Herkes çocuğunu arabada susturur,uyutur bizimki arabaya binince yüzünü balon balığı gibi şişirip kızarıp bozario.Arkasindan da çığlık kıyamet .Cocuk krize girio evin disinda.Yarin yağmurlugu alıp denemelere basliorum.
Teşekkür ederiz🥰 hepsi farklı farklı işte.
Acaba çok mu sıcaklıyor. Fazla sarıp sarmalıyorsan o da hoşuna gitmiyordur.
Yağmurluk yıkanmıyor etmiyor. Hemen bir silip deneyin bence. Hazır hava da güzel. Bizi de fotoğrarlarsın belki🥰

Etrafı gördükçe daha mutlu oluyorlar inceliyorlar
Dün bizim ki yanından geçen insanlara öyle dikkatli bakıyordu ki 😍
Bnm yapmurluğun yan bölgelerinde küçük küçük delikler var hava alması için fermuarı açmasan da oluyor

Anneler, bebeğinize jimnastik halisi, aktivite halisi,oyuncaklı oyun halisi gibi bir şey aldınız mi, öneri arıyorum 😊
Ben varım canim.Dogumdan önce hediye olarak gelmişti bana.Bizimki Fisher Price.İki aylıktı 3 5 defa koydum.İki oynadı bıraktı.Bi daha da çıkarmadım.Muzikli,ışıklı bişey bizimki.Bak atıyorum resmini.

Eklentiler

• images (38).jpeg
    images (38).jpeg
    28 KB · Görüntüleme: 39
  • images (37).jpeg
    images (37).jpeg
    22,5 KB · Görüntüleme: 36
Ben varım canim.Dogumdan önce hediye olarak gelmişti bana.Bizimki Fisher Price.İki aylıktı 3 5 defa koydum.İki oynadı bıraktı.Bi daha da çıkarmadım.Muzikli,ışıklı bişey bizimki.Bak atıyorum resmini.
Bende de bundan vardı oğlum resmen paraladı oyuncak asılı kemer kısmını çeke çeke tekmeleye tekmeleye yamulttu mahvetti halıyı 😂 satarım diyordum hurdaya çıktı halı 😂

Safari Bebek Oyun Halısı
baby toys Safari Bebek Oyun Halısı
Bnde bunu aldım oyuncakları yakalamaya çalışıyor 😀
sağ olun kızlar , piyanonuda ayağını vurdukça ses geliyor ya normalde halıda değilken de öyle bir beklentiye girermiki bebisler 🙈 bizde iki aylık olmak üzereyiz, istiyorumki az kendi halinde takılsın bende o arada az kendi işime de bakayim, ya beraber konuşalım oynayalım ya da kucakta gezelim modundayiz, çok güzel ama biraz anneninde yapması gerekenler oluyor haliyle, inşallah sever

Kızlar tesettüre uygun bir pijama gecelik bulamadım ya
Şöyle koyu renk, dantelsiZ, sade bir model arıyorum
Lcw ye pentiye falan da baktım
Ama oralardada yok

ben lcw de aldım, beyaz dantelli gayet güzeldi ama kullandım mı hayır :KK70:
Artık özel biyere gidersem kullanırım , ya da satarım bilemedim şimdi

https://www.lcwaikiki.com/tr-TR/TR/urun/LC-WAIKIKI/kadin/Pijama-Takim/5632076/2349582? bunu uzun kollusu tabi ben aralıkta 110 tl ye almıştım

hastanede geceliği kullandım rahat etmek için, ilk cocuktada da gecelik giymiştim
evde de lcw nin geniş eşofman takımları vardı onlardan alıp kullandım

sağ olun kızlar , piyanonuda ayağını vurdukça ses geliyor ya normalde halıda değilken de öyle bir beklentiye girermiki bebisler 🙈 bizde iki aylık olmak üzereyiz, istiyorumki az kendi halinde takılsın bende o arada az kendi işime de bakayim, ya beraber konuşalım oynayalım ya da kucakta gezelim modundayiz, çok güzel ama biraz anneninde yapması gerekenler oluyor haliyle, inşallah sever
Bende de fiaher price yukardakinin aynı modeli var. Acayip kafam rahatladı aldıktan sonra. bebeğim 3 ayını bitirmek üzere. İlk başlarda çok durmadı içinde ama şimdi bıraksam bir saat de oynar. Müziğe vurmayı seviyor oyuncaklar çıngıraklı sürekli elini atıyor.benimki de aşırı kucakçı, Yemek yapabilecek zaman buluyorum öyle söylim 😀 bi de ben dolapçıyım 😀 uygulamadan 2.el aldım çok temizdi 125 e aldım 😀

X