Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Kuzenim bana bebeğe görr alırsın her bebek kucakta olmayı sevmiyor demişti
Ben de erteledim
yoksa sling alacaktım kendime

Memnun olan vardır illa ki bn hiç kullanamadım çok zor geliyordu bana

Ben göbeğim kocaman olduktan sonra kuyruk sokumu ağrım çok olduğu için vazgeçtim. Omurgamı tamamen yamultmak istemiyorum. Bakkala bile arabayla gitcem.

Teşekkr ederim cevaplar için şuan hemen vazgeçtim almaktan 🤣

Kanguru sizce ihtiyaç mı arkadaşlar genel olarak ne düşünüyorsunuz? Alan varsa link verirse de sevinirim
Bana kardeşim bunu yolladı. Ceyda Düvenci videosunda kangurunun çok kullanışlı olduğunu söylemiş. Bende bel fıtığı var. Kullanabileceğimi sanmıyorum. Eşime gelirse o taşıyabilir. Çok heves ediyor.

Eklentiler

• 352D452B-7B13-4F6F-81D0-D8E99FBEFB4D.jpeg
    352D452B-7B13-4F6F-81D0-D8E99FBEFB4D.jpeg
    167,5 KB · Görüntüleme: 39
  • E616B8AA-BEC9-466C-B4BF-3753A18E64F9.jpeg
    E616B8AA-BEC9-466C-B4BF-3753A18E64F9.jpeg
    84 KB · Görüntüleme: 49
Bana kardeşim bunu yolladı. Ceyda Düvenci videosunda kangurunun çok kullanışlı olduğunu söylemiş. Bende bel fıtığı var. Kullanabileceğimi sanmıyorum. Eşime gelirse o taşıyabilir. Çok heves ediyor.
Çok güzel aslında rahat ama işte dediğiniz gbi bel konusu biraz sıkıntı tabi. Teşekkr ederim tavsiye için 🥰

Kolay oldu bu 😂

Bence de işte 😬
Hahaha ya ilk alacağımda daha uygundu fiyatı zamlanmıştı iyice zamlanmadan alayım demiştim ama sizlerde pek şey yapmayınca hemen dönüverdm🤣

Kanguru sizce ihtiyaç mı arkadaşlar genel olarak ne düşünüyorsunuz? Alan varsa link verirse de sevinirim

ben ilk cocukta momfortbaby almıştım 4 aydan sonra kullanmıştım
1 yaşına kadar kurtarıycı özelikle avm de sen gezerken o ana kucağında
o sıcacık ana göğüsünde mışıl mışıl uyurdu.

aldığım ana kucağında bebeğin anneye dönük bacaklarının u şeklinde olması
önemli dedikleri için o modeli seçmiştim, kumaşı da kaliteliydi, dün yatağın altından cıkardım oda yerini aldı

ben ilk cocukta momfortbaby almıştım 4 aydan sonra kullanmıştım
1 yaşına kadar kurtarıycı özelikle avm de sen gezerken o ana kucağında
o sıcacık ana göğüsünde mışıl mışıl uyurdu.

aldığım ana kucağında bebeğin anneye dönük bacaklarunun u şeklinde olması
önemli dedikleri için o modeli seçmiştim, kumaşı da kaliteliydi, dün yatağın altından cıkardım oda yerini aldı
Yaaa bide bu markaya bakayım o zman 🙈 az önce vazgeçmiştim ama yine hemen değişeblr düşüncem 🤭 teşekkr ederim

Yaaa bide bu markaya bakayım o zman 🙈 az önce vazgeçmiştim ama yine hemen değişeblr düşüncem 🤭 teşekkr ederim

walla link atmak için baktım ama nedense bulamadım bu markayı sanırım üretimi yapılmıyor artık, ama dikkat edeceğiniz bacak duruşu,

avm lerde görüyorum bebek dışa dönük ve babacaklar sarkmış duruyor, doktorlar bunu önermiyorum , araştırırken ona dikkat edersin :)

Boyle olunlu bakan ve mutlu olan annelere bayiliyoooooooorumm💃🏼💃🏼 Masallah size🧿 Bu arada hngi hastanede dogum yapmistin
Ben Atakent Acibadem de doğum yaptım canım.Muhtesem bı deneyimdi.Doktorum,ekibi ve bütün hastane çalışanları muhteşemdi.İnan kelimelerle anlatamam.Bana kendimi prensesler gibi hissettirdiler.Ayni şekilde aileme de inanilmaz kibar ve ilgililerdi.Hastanemden çok memnunum.Kizim için de oraya başladık.Dun ilk kontrolumuze gittik🥰

Benim emzirme şeklim sanırım beşik pozisyonuna yakın oluyo.Ben deneye yanıla kendi kendime keşfettim pozisyonumuzu kızlar.Hem bebeğin rahatı da beni yönlendirdi açıkçası.Genellikle meme ucumu iki parmağımin arasında sıkarak bebeğin emmesini sağlıyorum.Emzirme yastigimiz en büyük yardımcım.Kizlar bı de en çok kullandığım malzemeden bahsedim size.Tek kullanımlık alt değiştirme örtüsü.Cok kullanışlı bişey.Dun ilk defa örtü battı eğer ortumuz olmasaydı koltuklar baticakti🤭ben sleepy almıştım yorumlari olumlu diye,ama henüz ona başlayamadı.Hastanenin verdiklerini kullanioruz.Onlar bitince sleepye gecicez.Bi de kızlar naçizane benden size tavsiye yenidogana giydirilebilecek en en en güzel ve rahat şey tek parça tulum,mümkünse fermuarlı.O kadar rahat ki alt değiştirirken özellikle.Hic uğraştirmio sizi.Agiz bezlerimizi de çok kullanıoruz.Benim kızım 24 saat emiyo emerken de arada ağzından sızıntı olmaya başladı sütun tazyigi arttığı için.O yüzden ağız bezlerimiz hep elimizin altında🥰ve son olarak diyorum ki hayatımda yaşadığım en muhteşem duyguyu yaşıyorum.Bana bunu 38 yaşımda nasip eden Rabbime sonsuz şükürler olsun.Keske daha önce yapsaydım demiorum zamanı simdiymis diyorum.Ben o gece uykusuzluklarini da hiç hissetmiorum kızlar ya.Hatta bütün gece kızımı emzirmeye bayiliorum.Emdikten sonra da göğsümde uyuyo ya 🥰🥰🥰anlatamam kızlar.Saglikla,vaktinde kavuşun anlicaksiniz beni🥰🌸❤️
İnan o kadar mutlulukla okudum ki şu yazdıklarını 😍😍😍 şükürler olsun ne güzel ne büyük bir bağ ve mutluluk 🙏🏻 Allah gerçekten anne ve babayı olmayı isteyen , çabalayan ,bekleyen herkese nasip etsin bu yolda çok uzun süre de olmasa bile çabalayan biri olarak iyi biliyorum sabrı ve isteği . Su duygulardan isteyen hiç kimse mahrum kalmasın inşallah ♥️🥰 ayriyeten ne güzel anne olmuşsunda gelmiş bize anlatıyorsun . Evladını bizim içinde öp annesi

Ben Atakent Acibadem de doğum yaptım canım.Muhtesem bı deneyimdi.Doktorum,ekibi ve bütün hastane çalışanları muhteşemdi.İnan kelimelerle anlatamam.Bana kendimi prensesler gibi hissettirdiler.Ayni şekilde aileme de inanilmaz kibar ve ilgililerdi.Hastanemden çok memnunum.Kizim için de oraya başladık.Dun ilk kontrolumuze gittik🥰
Ozele geliyorum hemen, benim de bursa acibadem hastaneyle ilgili sormam gerekenler varbi suru😂😂

Benim emzirme şeklim sanırım beşik pozisyonuna yakın oluyo.Ben deneye yanıla kendi kendime keşfettim pozisyonumuzu kızlar.Hem bebeğin rahatı da beni yönlendirdi açıkçası.Genellikle meme ucumu iki parmağımin arasında sıkarak bebeğin emmesini sağlıyorum.Emzirme yastigimiz en büyük yardımcım.Kizlar bı de en çok kullandığım malzemeden bahsedim size.Tek kullanımlık alt değiştirme örtüsü.Cok kullanışlı bişey.Dun ilk defa örtü battı eğer ortumuz olmasaydı koltuklar baticakti🤭ben sleepy almıştım yorumlari olumlu diye,ama henüz ona başlayamadı.Hastanenin verdiklerini kullanioruz.Onlar bitince sleepye gecicez.Bi de kızlar naçizane benden size tavsiye yenidogana giydirilebilecek en en en güzel ve rahat şey tek parça tulum,mümkünse fermuarlı.O kadar rahat ki alt değiştirirken özellikle.Hic uğraştirmio sizi.Agiz bezlerimizi de çok kullanıoruz.Benim kızım 24 saat emiyo emerken de arada ağzından sızıntı olmaya başladı sütun tazyigi arttığı için.O yüzden ağız bezlerimiz hep elimizin altında🥰ve son olarak diyorum ki hayatımda yaşadığım en muhteşem duyguyu yaşıyorum.Bana bunu 38 yaşımda nasip eden Rabbime sonsuz şükürler olsun.Keske daha önce yapsaydım demiorum zamanı simdiymis diyorum.Ben o gece uykusuzluklarini da hiç hissetmiorum kızlar ya.Hatta bütün gece kızımı emzirmeye bayiliorum.Emdikten sonra da göğsümde uyuyo ya 🥰🥰🥰anlatamam kızlar.Saglikla,vaktinde kavuşun anlicaksiniz beni🥰🌸❤️
Benim de yaş küçük değil bir de zorluklar yaşadım bebekle ilgili o yüzden okurken öyle içten hissettim ki yazdıklarını, şimdiden düşünüp ağlıyorum oğlumu kucağıma alınca inanamicam kesin 😍 allah isteyen herkese yaşatsın mahrum kalmasın hiçbir kadın bu duygulardan umarım 🙏🏼 İnş biz de yazarız bit kaç haftaya senin gibi 🥰

Kanguru efsane bir şey. Ben ilk aylar sling, sonra kanguru kullandım. Sling güzel ama takması zor geldi biraz. Ama kanguruda çok rahat ettim. Göğsünde uyuması çok güzel ve uzun uzun da uyuyor. Hatta evde de iş yaparken işe yarıyor, yemek yapmışlığım çamaşır asmışlığım var.
Dikkat edeceğin konu ergonomik olması. Ergonomik olmayanlar bel ağrısı yapar. Bir de doğumdan sonra tkamaya başlayınca vücut alışıyor yavaş yavaş. Yoksa büyüdüğünde birden takarsan ağrı olur tabi. Momfort ergonomik ve uygun fiyatlı bir ürün. Ama adı değişti yaa unuttum yeni adını.

En iyi marka medela dediler biz onu aldık, hastanelerde de o kullanılıyor
ben de medela almayi dusunuyorum swing maxi flex, ama bazi yerlerde de akitma yapiyor diye yorumlar gordum hala alamadim emin olmadigim icin.. siz kullanan birileriyle de konusmus muydunuz almadan?

ben de medela almayi dusunuyorum swing maxi flex, ama bazi yerlerde de akitma yapiyor diye yorumlar gordum hala alamadim emin olmadigim icin.. siz kullanan birileriyle de konusmus muydunuz almadan?
Evet benimki de swing modeli. Arkadaslarim kullandi ama hic boyle bi yorum yapmadilar🙄 kim kullandiysa asiri memnun kalmis biz de o yuzden onu tercih ettik acikcasi. Bide ilk once memeye masaj yapma modu var, sutu topluyor oyle sagiyor bu mukemmel bisey🥰 belki o yorumu yazanlara hatali urun gonderilmistir bilemiyorum

X