Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Canım hangi emzirme yastığını almıştın?

Almamak daha mantıklı mı yoksa siz yeni annemiz olarak ihtiyaç yok mu dersiniz bu arada hayırlı uğurlu olsunn
Çalışan anneler yada sadece biberonla besleyenler için ihtiyaç. Diğerleri için değil. Marka olarak weewell kullanmıştım ben, güzeldi. Kaynatınca sudan dolayı kireç oluyo. Arada bir yapılırsa uğraşılır ama ben günlüm kullanıyordum, kolaylık oluyordu.
Silikon hiç etkilemedi.Deli gibi sütüm var.Sezeryandan çıkar çıkmaz geldi sütüm.Kiz artık çok geç sütyen falan sarkmasını onleyemezdi ki.Baya büyüdüler
Maşallah de
Emzirme yastığın hangi tiplerden?

Baby jem canım simit şeklinde.

bende

benimde sarktı, hatta eşim bile dedi
emzirmeyi bıraktın seninkiler kendini fazla salmış dedi
(pislik seni diyesim geldi neyse)

sonra estetik olan biri, sürecini anlattı aman aman destek kullanırım yinede o acıyı çekmem dedim

emzirme yastığı bana ilk bebekte bana e-bebekten hediye gelmişti
sanırım dünyada aldığım en işlevsel hediyeydi

aradan 6 sene geçti o perte çıktı
gecen hafta e-bebekten yeniden sipariş verip aldım

Ben biraz üşengeç
Ben de :)) Ailenizin zihnisinir profesoru geldi.
Aklimdaki urun şu; Dr.Browns'un sterilizasyon posetleri. Her biri 20 kez kullanilan 5 poset var, posete biraz su koyup mikrodalgada 2dk tutuyorsun ve Voila ) 100 sterilizasyon yapabiiyorsun tek paketle.
Yurtdisinda buldum once, simdi Kibrista da buldum o halde burada da bulurum, ariyorum... Bu sayede mutfakta ilave ivir zivir olmuyor. Kibristaki yerin Linki şu;
DR BROWN MİKRODALGA BUHARLI STERİLİZASYON TORBALARI
Aklimdaki ikinci yontem ise şu, evde Tefal buharli pisirici var, icimden ayni mantik diye geciyor, bir de bunu arastiriyorum. Olursa mis, bir tasla iki kuş Bu da cok mantikli alet, bilhassa ek gidada.

Kızlar çok özür dilerim topici kendi özelimle işgal ettiğim için.Ama tecrübeli annelere sormak istedim.Kizlar benim memelerim son bı saate deli gibi sistiler,taş gibiler ve yaniolar.Bebek deli gibi emio vermemezlik edemiorum ama emerken canımdan can gidio sanki.Korktum ne bu napsam kızlar bilemedim.O mastit denilen şeyden mi oldum daha 3.gun dolmadan

Bende hiç olmadı ama sanırım boşaltman lazım. Pompan varsa kullan, yoksa manuel al acilen eczqneden yada elinle sağ. Kanalları açmak için sıcak havlu koyabilirsin. Yalnız bildiğim kadarıyla çok sağarsan çok artabilir, kısır döngü oluyo o da. Rahatlatacak kadar sağabilirsin. Geçmezse dr görsün.

Tecrübeli değilim ama aldığım eğitim der ki;
“””Bebek her emdikten sonra memeyi pompa ile boşalt çünkü bebek memeyi tamamen asla boşaltamaz. Boşalmayan memenin kanalları tıkanır sertleşir.
Sıcak duş al, duşta memelere sağar gibi hafif hafif masaj yap. Duştan çıkınca yine pompa dene.
Sıcak press de kanalları yumuşatır eğer duşa giremeyecek durumdaysan. “””

Şimdi sütün çok olur göğüsler dolar
Birini verince diğerini pompayla boşalt ikisi aynı anda dolsun kalan sütü de boşalt sütünü de süt torbalarına koyarsın bebişe içirirsin
Eğer şişlik hala devam ederse bi dahiliyeye görünürsün cnm
Bn çok çektim inşallah sen çekmeden atlatırsın

Canım benim kanallar şişmiş olabilir, bunun için 1. Çözüm sıcak su tutmak duşta, 2 tarakla dipten uca doğru tarar gibi masaj, 3 yıkanmış kurutulmuş lahana yapraklarını (sert damarları kesilmiş) buzdolabına koyacaksın sonra memeye saracaksın beklesin o şekilde, baya etkili bu. Son olarak da fazla sütü sağmak pompayla. Aman ihmal etme tıkanmasın kanallar. YouTube filan öneriler de vardır bir bak yine

Lahana mı kız bebe tutmaz onun kokusuna en rahatı sağmak bn kolay olanı her zmn tercih ederim

Lahana mı kız bebe tutmaz onun kokusuna en rahatı sağmak bn kolay olanı her zmn tercih ederim
Eğitimde anlattılar ya beybi ben online gebe eğitimi almıştım onda da anlattılar. Şimdi de doğuran anneler grubuna üyeyim hepsi bu lahanadan şifa buldu. Ben de onlardan duydum valla

Eğitimde anlattılar ya beybi ben online gebe eğitimi almıştım onda da anlattılar. Şimdi de doğuran anneler grubuna üyeyim hepsi bu lahanadan şifa buldu. Ben de onlardan duydum valla
Bn daha onlineyee katılamadım bu hafta inşallah son hafta bilgiler taze olcek
Doğuran anneler grubu mu

Canım çok teşekkür ederim.Dusa giricem birazdan.Sonra başlayım sagmaya.Cok acı cekiorum ya.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…