Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Eğitimde anlattılar ya beybi 😂 ben online gebe eğitimi almıştım onda da anlattılar. Şimdi de doğuran anneler grubuna üyeyim hepsi bu lahanadan şifa buldu. Ben de onlardan duydum valla 😬
Doguran anneler gurubuna beni de etiketleyebilir misin lonely cim.

Canım çok teşekkür ederim.Dusa giricem birazdan.Sonra başlayım sagmaya.Cok acı cekiorum ya.
Duşta tarakla masaj yap bari canım, çıkınca da soğuk kompres yaparsın olmadı. Ama lahanayı cidden çok övdüler, antibiyotik etkisi ile açıyormuş kanalları. Eşine söyle market kapanmadan alsın bi dene istersen bu akşam

Tecrübeli değilim ama aldığım eğitim der ki;
“””Bebek her emdikten sonra memeyi pompa ile boşalt çünkü bebek memeyi tamamen asla boşaltamaz. Boşalmayan memenin kanalları tıkanır sertleşir.
Sıcak duş al, duşta memelere sağar gibi hafif hafif masaj yap. Duştan çıkınca yine pompa dene.
Sıcak press de kanalları yumuşatır eğer duşa giremeyecek durumdaysan. “””
Hemen duşa girip masaja başlıyorum kuzum.Sonra da sağım yapicam.Peki meme bu haldeyken bebek süt cekebilio mu emerken?

Duşta tarakla masaj yap bari canım, çıkınca da soğuk kompres yaparsın olmadı. Ama lahanayı cidden çok övdüler, antibiyotik etkisi ile açıyormuş kanalları. Eşine söyle market kapanmadan alsın bi dene istersen bu akşam
Evde var bitanem lahana.Hemen denicem.

Evet ama aşırı tazyikli gelmiyordur kanallar tıkanmaya başladığı için. Sen sağıp aç kanalları, daha da çok gelir. Ne kadar sağarsan süt de o kadar artar☺️
Şimdi duştan çıktım canım.Ovdum sıcak suda ama olmuo.Birazdan sağım yapicam🥰🥰🥰

Kızlar çok özür dilerim topici kendi özelimle işgal ettiğim için.Ama tecrübeli annelere sormak istedim.Kizlar benim memelerim son bı saate deli gibi sistiler,taş gibiler ve yaniolar.Bebek deli gibi emio vermemezlik edemiorum ama emerken canımdan can gidio sanki.Korktum ne bu napsam kızlar bilemedim.O mastit denilen şeyden mi oldum daha 3.gun dolmadan🥺
Realcim, sen sor çekinme. Biz ilk kez doğum yapacağız ve sıfır bilgiyle. Çok kişi yararlanıyor bu bilgilerden.
Tecrübeli annelere iyi ki varsınız 🌺

Kızlar yine ben.Sagdim tam 60 ml.Dahasini yapamadım canım yandi.Bu kadar yeterli olur mu canlarım memerimin rahatlamasına?Sağ tarafı sagdim sol tarafa dokunmadım ya bebis bulamazsa emmek istediğinde diye.Memem hala sert acaba daha sagmam mi gerekio?Kızlar bu arada süt sağma makinem kiwi ve muhtesemmmm.Bugun ilk defa kullandım çekim gücü müthiş,kullanımı kolay ve elektrikli bı makine.Kesinlikle tavsiye ederim.Ben de yorumların hepsi çok başarılıydı diye aldım iyiki almışım.Bu arada size bı bilgi daha verim kızlar.Benim kızım sol memeci.Sagi vermezsem,itelemezsem pek almak istemio.Bebek hemsireme sordum hastanedeyken çok normal genelde favori bı memeleri olur hep onu emmek isterler ama siz zorlayın diğerini de alması için hem memeniz daha az sızlar hem de bı taraf bosalirken diğeri dolar dedi.Ben o sevmediği memeyi de degisimli emziriorum.Mirin kırın edio ama alıo🥰

Kızlar yine ben.Sagdim tam 60 ml.Dahasini yapamadım canım yandi.Bu kadar yeterli olur mu canlarım memerimin rahatlamasına?Sağ tarafı sagdim sol tarafa dokunmadım ya bebis bulamazsa emmek istediğinde diye.Memem hala sert acaba daha sagmam mi gerekio?Kızlar bu arada süt sağma makinem kiwi ve muhtesemmmm.Bugun ilk defa kullandım çekim gücü müthiş,kullanımı kolay ve elektrikli bı makine.Kesinlikle tavsiye ederim.Ben de yorumların hepsi çok başarılıydı diye aldım iyiki almışım.Bu arada size bı bilgi daha verim kızlar.Benim kızım sol memeci.Sagi vermezsem,itelemezsem pek almak istemio.Bebek hemsireme sordum hastanedeyken çok normal genelde favori bı memeleri olur hep onu emmek isterler ama siz zorlayın diğerini de alması için hem memeniz daha az sızlar hem de bı taraf bosalirken diğeri dolar dedi.Ben o sevmediği memeyi de degisimli emziriorum.Mirin kırın edio ama alıo🥰
Bebeginizi Emzirirken... Bedenini ters yatirarak emzirin... Agrilariniza iyi gelir ... Mastit olayinada birebir iyi geliyor...

Olsun yeter zamanla artar da
Evet cnm ikisini sırayla ver tek eme emerse işte mastit daha çok olur cimcime fena desene 😍
Yaa bende kiwi aldım ama bnm sanırım bozuk denemedim deneyince görcez fişe takınca çalışmıyor 🤦🏼‍♀️

SBebek emdiğinde gelmemezlik olmaz çünkü eğitimde hemşire memeler arz talep olarak çalışır demişti. Ne kadar emiliyorsam o kadar süt üretmeliyim diye düşünürmüş🙄🥶

O zaman biz sırt üstü yatacağız bebekte üstümüzde mi olacak?
😁.. hayir... Soyle anlatayim.... Sag memeyi emerken bebek... Kafasi saga bakiyor .. bedeni solunuzu dogru yatiyor ya.... Bunu ters yapiyorsunuz... Sag meme ama bebegin basi sola bakiyor.. yani bedeni kucaginkzda degilde sag yaninizda yatiyor...

😁.. hayir... Soyle anlatayim.... Sag memeyi emerken bebek... Kafasi saga bakiyor .. bedeni solunuzu dogru yatiyor ya.... Bunu ters yapiyorsunuz... Sag meme ama bebegin basi sola bakiyor.. yani bedeni kucaginkzda degilde sag yaninizda yatiyor...
Tekka Tekka hanım tarifinizden görseldeki ters-düz pozisyonu anladım ben. Doğru mudur.

Eklentiler

• images (25).jpeg
    images (25).jpeg
    55,7 KB · Görüntüleme: 82
Kizlar ben de emzirme pompası alacağım, ama ne alsam bir türlü karar veremedim. Lansinoh iyi diye düşünmüştüm ama netteki yorumlarda, emiş gücü iyi değil yazmışlar. Kiwi içinde aynısını yazmışlar keza jirnsure sonra azaliyormus cekim gücü. Önerebileceğiniz bir marka model var mıdır?

X