Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Bende aynı yorumu okudum silikonlar için. Gümüş kapaklar içinde hava almıyor yazmışlar. Şöyle delikli olan buldum ama çok pahalı
Aynen cnm cok pahalılar. Bn ikinci dogum oldugu için galiba ikisinede bakmadım. Sadece bu haftadan itibaren Göğüs kremi kullanmaya başladım inş etkisi olur

4 sene önce almıştım cnm. Yumşaktı. Şimdi degiştiyse bilmiyorm :))
Ben de bilmiyorum videolarda gördüm kutuyu da açıp ellemedim hiç. Neyse ben şimdi önceden krem süruyorum belki hiç hassaiyet oluşmaz Hayyallere bak.

Ben de bilmiyorum videolarda gördüm kutuyu da açıp ellemedim hiç. Neyse ben şimdi önceden krem süruyorum belki hiç hassaiyet oluşmaz Hayyallere bak.
Kızımda kimse Kreme önceden başla demedi bana o yüzden cok sıkıntı cektim. Şimdi erken başladım bakalım degişiklik olacak mı:) Tahin yağı çok iyi gelmişti bana :)

4 sene önce almıştım cnm. Yumşaktı. Şimdi degiştiyse bilmiyorm :))
Ben myceyden silikon kapak aldım. Göğüs pedine zeytinyağı sürüp taktım birkaç kez yumuşama olsun diye ama çok kaşıntı yaptı. Bir de sütü ped emsin istemedim o sebeple aldım. Üç parça halinde benim aldığım. Delikli kapak deliksiz kapak ve göğüs ucunu da tutan silikonlu kisim. Sadece göğüs elbiseye değmesin istersen vakumlayan yumuşak kısmı takmazsin olur biter. Sütyen veya atlet giyeceğimiz için her türlü tutar zaten.

Kızımda kimse Kreme önceden başla demedi bana o yüzden cok sıkıntı cektim. Şimdi erken başladım bakalım degişiklik olacak mı:) Tahin yağı çok iyi gelmişti bana :)
Beni tembihlediler doktora sorum 31. Haftadan beri garmastan kullanıyorum bunu verdi çünkü.

Ay memeler düzene girsin sütyen takamam ben Atlet de tutmaz küçük ya memeler kayar

Ay memeler düzene girsin sütyen takamam ben Atlet de tutmaz küçük ya memeler kayar

Benimkilerin maşallahı var. Süt de dolarsa inek gibi olacağım.
Garmastandan memnun Musun? Sütyen takamadığım için sürtünmekten acımaya başladı şimdiden.

Kızlar biz taburcu olduk evimize geldiksize hemen beni çok rahatlatan bı alisverisimizi soluyorum emzirme yastığı.Hastaneye goturmemistik perişan olduk.Surekli hem bebeğin,hem de benim bı tarafımızın desteğe ihtiyacı oldu emerken.Biz yastiklardan destek aldık ama konforlu olmadı tabiki.Eve gelir gelmez emzirme yastığımizi denedim ve iyiki almışım dedim.Bebegi de,beni de inanilmaz rahat ettirdi.Benim kolumu,bebeğin başını destekledi ve bebeği memeye doğru yükseltti.Bebis emmeye ara verdiğinde extra biseye gerek kalmadan simit yastığın üzerinde uyudu.Cok isabetli bı ihtiyaç kızlar.Almanizi naçizane tavsiye ederim.

Realcim, yara olmasının sebeplerinden biri bebeğin uygun pozisyonda emzirilmemesiymiş. Belki emzirme yastığı fayda eder. Sende fizikten daha az yorulursun. O zaman ben hastaneye emzirme yastığımı da götüreyim
Ana kız evinizde ilk geceniz. Hadi hayırlı uğurlu olsun

O zmn hastane çantamızın yanına koyuyorum

canım kimi bebek öyle başlayıp öyle gidiyor. meme ucu yarası da zaten ya yanlış emmekten yada böyle anneyi emzik yerine kullanmaktan oluyor ben aralıksız 2 saat emzirdiğimi biliyorum. bi sağ bi sol sonra tekrar dön başa. bi gün ben yatak odasındaydım o sırada annemler içeride. beni uyudum sanmışlar. uyanmayım diye de bakmamışlar hiç. hemşireler de bebek istemeden bırakmayın diyo ya. ben de habire çevirip durdum çünkü hep istiyodu. odadan çıktığımda ruh gibi olmuşum bembeyaz rengim falan atmış annem diyo noldu sana. dedim gittiğimden beri emiyo içimin çekildiğini hissetmiştim ama. avm ye falan gittiğimizde de bi emzirme odasına girerdim. herkes 10-15 dk da çıkardı. ben en az yarım saat bırakana kadar da öyle devam etti. emmesi değil de memede uyuyosa o sıkıntı olabilir sana. çünkü benim oğlum uyur bırakırdı ama koyar koymaz uyanırdı. ilk günler hoşuna gidiyor tabi göğsünde uyuyo falan ama zamanla ağırlaşınca zor olmaya başlayabiliyor.

Ay tam olarak buyuz bizemerken bildiğin vakumluo bütün meme başı koparırcasina ağzında.Emme işi bitince de oyun yapio ağzına alıo,bırakio,yüzünü dayayarak uyuyo.Ayirirsan çoğunlukla uyanıo,uyanmayip yatağına yatarsa biraz yatakta takılıp tekrar iki meme çekip memede uyumak istio.İkinci gün çok zorlandım sezeryan ağrılarım vardı oturup aglicaktim anneme verdim hep.Ama dünden beri daha iiyim emsin de göğsümde uyusun evet çok hoşuma gidio

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…