Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
İkisini kullananlar da memnun sanki. Maksat kıyafet sürtüp de daha da acıtmasın.
Ben plastik olanını alacağım daha ucuz hem hava alıyor bana o mantıklı geldi.
İçinize hangisi siniyorsa onu alın bence ikisi de iş görür.
Ben de sana katılıyorum. Hem çift kapak şeklinde olduğu için sanırım süt sızarsa da iş görüyormuş.

Şu markayı bilmeyen varsa göz atabilir ürünleri güzel.
Ayyy çok beğendimmmm.Bu markayı biliorum ben.Haaa kızlar bu arada iki parça kıyafetler yenidogana zormuş.En güzeli tek parça tulum.Baslari çok üşürmus bere kullanın mutlaka dedi bebek hemşireleri.

İkisini kullananlar da memnun sanki. Maksat kıyafet sürtüp de daha da acıtmasın.
Ben aventin muadilini aldım daha uygun fiyatlıydı. Görünümleri aynı kalkanların

Ayyy çok beğendimmmm.Bu markayı biliorum ben.Haaa kızlar bu arada iki parça kıyafetler yenidogana zormuş.En güzeli tek parça tulum.Baslari çok üşürmus bere kullanın mutlaka dedi bebek hemşireleri.
Canım sen ne işine yarıyor, ne yaramıyor kullandıkça bize yaz. Almazsak olmazları muhakkak söyle. Burda gögüs ucu yarasına iyi gelen şeyleri yazmışlar. Ayva çekirdeğini çok tavsiye etmişler. huzurunmeraklisi huzurunmeraklisi dediği saf zeytinyağı için iyi demişler. Bir dene.

Kızlar herkese günaydın.Yaklasik 34 saatlik anne olarak bildiririorum🤭umarım sizinkiler bu kadar olmaz ama bizim kızımız resmen meme bağımlısı.34 saattir memeden ayrı kaldığı toplasanız 3 4 saat anca eder herhalde.Kesinlikle birakmio aralıksız bir şekilde emio.Doktor ilk çıkarıp bana gösterdiğinde de emme refleksi vardı.Sonra hemşire ameliyat devam ederken yanıma getirdi yanağını koydu ve hala emme refleksi yapıodu.Yalanci meme verdik dün ilk defa,bebek hemsiresinin de tavsiyesiyle çünkü kızlar annemle halimize üzüldü artık.Onu da almadı ve sabaha kadar beni emdi.Sabah 6 da uyudu.Çaresi ne bunun bilmiorum biz hicbi çözüm bulamadık kızlar.Simdi uyuyo ve benim ödüm kopuo emmeye baslicak diye.Dun tekrar kontrolleri yapıldı %5 kilo kaybı var o da çok normal ödemeleri inio dediler.Mama takviyesine gerek yok süt yeterli dediler.Tabi benim memelerim perişan oldular.Daha iki gün olmadı emeli ama canımın acısını anlatamam size bebek çektikçe.Dunden beri hastanenin verdiği Lansiloh nipple cream kullanıyorum.Balm formunda bişi.Bebek emerken silmeye gerek kalmio.Doktorum gümüş kapaktan ziyade silikon ve etrafı delik kapakları tavsiye etti hava almasını istiorum mutlaka dedi.Bugun ondan sipariş vericem.Sutyenle direk temas olmasın sürtünmesin meme ucu dedi.Kizlar bu meme ucu olayına dikkat edin.Ben onemsememistim açıkçası.En fazla sızlar o da belki diodum ama öle deilmis.Bebeginiz bı de bizimki gibi emme bağımlısı olursa sizi çok zorlicaktir.Biz hala çare arioruz.Nolcam ben böle ya🥴
Maşallah 🥰 emsin annesi tabi seni üzmeden 😆 göğüs pedi kullanıyormusun göğsünü sütünlede silebilirsin nemli kalır hemde yarasın sütün bebişine 😍
Sen nasılsın

Maşallah 🥰 emsin annesi tabi seni üzmeden 😆 göğüs pedi kullanıyormusun göğsünü sütünlede silebilirsin nemli kalır hemde yarasın sütün bebişine 😍
Sen nasılsın
İiyim kuzum.Daha iiyim.Klasik sezeryan ağrılarım var,bi de meme uclarim sizlio ama napalim bu mis koku için herşeye değer.Opemiorum, kiyamiorum öpmeye sadece kokluyorum.Olamaz böle bir koku.Tarifi de yokmuş ki tarif edeyim.Rabbim bekleyen topic arkadaşlarıma sağlıkla, vaktinde kavuşmayı nasip etsin.Allahim isteyen,olması için mücadele veren herkese bu duyguyu tattirsin.Dahasi yokmuş.

İiyim kuzum.Daha iiyim.Klasik sezeryan ağrılarım var,bi de meme uclarim sizlio ama napalim bu mis koku için herşeye değer.Opemiorum, kiyamiorum öpmeye sadece kokluyorum.Olamaz böle bir koku.Tarifi de yokmuş ki tarif edeyim.Rabbim bekleyen topic arkadaşlarıma sağlıkla, vaktinde kavuşmayı nasip etsin.Allahim isteyen,olması için mücadele veren herkese bu duyguyu tattirsin.Dahasi yokmuş.
Laflara bakar mısınız ya.. ne güzel bir anne oldun sen böyle arkadaşım.. darısı başımıza 💕

Amin canim insallah ne guzel bir duygu😍

Canım sen ne işine yarıyor, ne yaramıyor kullandıkça bize yaz. Almazsak olmazları muhakkak söyle. Burda gögüs ucu yarasına iyi gelen şeyleri yazmışlar. Ayva çekirdeğini çok tavsiye etmişler. huzurunmeraklisi huzurunmeraklisi dediği saf zeytinyağı için iyi demişler. Bir dene.

Kuzum, benim şu iki günde tecrübe ettiğim,tek parça kıyafetin rahatlığından dolayi kesinlikle tercih sebebi oldugu.Fermuarli ya da çıtçıtlı tek parça tulum ve bere en guzeliymis.Diger zibindi,altti çok uğraştırıo yenidoganda.Ben bugün extradan tulum siparişleri verdim trendyoldan.Kizlardan biri atmıştı hatta molica baby den sipariş verdim ben.Basinin en çok üşüyen yeri olduğunu soledi bebek hemşireleri o yüzden beremiz hep başımızda.Benim kızım aşırı aşırı meme düşkünü çıktı.Benim meme uçlarımin durumu belki de o yüzden bu kadar çabuk zorladı.Doktorum silikon kalkan önerdi.Deneyince yazicam.Bi de kız bebeklerde olan bı durummus anlatım sana ve kız bebek bekleyen kızlara.Ozel bölgesinde şeffaf bı sıvı oldu.Cocuk doktorumuz normal dedi.Kiz bebeklere anneden östrojen geçtiği için bu durum yasanabilirmis korkmayın dedi.Sariligimiza,bütün kan değerlerimize,gözlere,burna,kalbe herşeye iki gündür defalarca bakilio hepsi sorunsuz şükürler olsun.Bu bizim doğum paketimize dahildi.Sizler de mutlaka öğrenin doğum paketinizde neler var.Memeyi tek başıma da verdiğim oldu ama ilkini bebek hemsiremle verdim.Daha sonra da sık sık onlardan yardım istedim.Cunku ucunu boşa tutarsa hem canın yanio sonrasında,hem de bebek bos emdiği için aç kalıo.Sezeryan olursan eğer bı sure kendi başına oturup kalkmak,bebeği kucağına almak sıkıntı oluo yani en azından benim için öyle oldu.Ama herkesin deneyimi kendine özeldir kuzum.Belki sen sezeryan olsan daha farklı bı tecrübe yaşayabilirsin.Bana annem yardımcı oluo,eşim yurutuo.Hemsireler gaz çıkarmak gerek diye iki gündür pesimdelerdi😀hemen olmayabiliomus genelde 48 bazen de 72 saate kadar uzadığı oluomus.Bebis aglio daha yazicam aklıma geldikçe💓💓💓

Amin canım 🤲🏻Ellerini ayaklarını öp annesi büyüsün ısırırsın 😍 daha da iyi olursun
Memelerde en kısa sürede çok iyi olsun 🥰

Kuzum benim şu iki günde tecrübe ettiğim,tek parça kıyafetin rahatlığından dolayik esinlikle tercih sebebi oldugu.Fermuarli ya da çıtçıtlı tek parça tulum ve bere en guzeliymis.Diger zibindi,altti çok uğraştırıo yenidogana.Ben bugün extradan tulum siparişleri verdim trendyoldan.Kizlardan biri atmıştı hatta molica baby den sipariş verdim ben.Basinin en çok üşüyen yeri olduğunu soledi bebek hemşireleri o yüzden beremiz hep başımızda.Benim kızım aşırı aşırı meme düşkünü çıktı.Benim meme uçlarımin durumu belki de o yüzden bu kadar çabuk zorladı.Doktorum silikon kalkan önerdi.Deneyince yazicam.Bi de kız bebeklerde olan bı durummus anlatım sana ve kız bebek bekleyen kızlara.Ozel bölgesinde şeffaf bı sıvı oldu.Cocuk doktorumuz normal dedi.Kiz bebeklere anneden östrojen geçtiği için bu durum yasanabilirmis korkmayın dedi.Sariligimiza,bütün kan değerlerimize,gözlere,burna,kalbe herşeye iki gündür defalarca bakilio hepsi sorunsuz şükürler olsun.Bu bizim doğum paketimize dahildi.Sizler de mutlaka öğrenin doğum paketimize neler var.Memeyi tek başıma da verdiğim oldu ama ilkini bebek hemsiremle verdim.Daha sonra da sık sık onlardan yardım istedim.Cunku ucunu boşa tutarsa hem canın yanio sonrasında,hem de bebek bos emdiği için aç kalıo.Sezeryan olursan eğer bı sure kendi başına oturup kalkmak,bebeği kucağına almak sıkıntı oluo yani en azından benim için öyle oldu.Ama herkesin deneyimi kendine özeldir kuzum.Belki sen sezeryan olsan daha farklı bı tecrübe yaşayabilirsin.Bana annem yardımcı oluo,eşim yurutuo.Hemsireler gaz çıkarmak gerek diye iki gündür pesimdelerdi😀hemen olmayabiliomus genelde 48 bazen de 72 saate kadar uzadığı oluomus.Bebis aglio daha yazicam aklıma geldikçe💓💓💓
Evet canım başını en son soyacaksın ilk gitdireceksin
Ahh o gaz varya bi çıksa zaten 😬

Kızımda aldım inanın silikon delikli olanlar hiç kullanışlı degil. İlk zamanlar süt sürekli akıyor. Onlar haliyle gün boyu memede takılı. Süt doluyo. İnsan unutuyor eğildiği an bütün süt üzerinize boşalıyor. Sinir bozucu. Hiç kullanamamıştım bn. Gümüş kapakları hiç kullanmadım ama

Kızımda aldım inanın silikon delikli olanlar hiç kullanışlı degil. İlk zamanlar süt sürekli akıyor. Onlar haliyle gün boyu memede takılı. Süt doluyo. İnsan unutuyor eğildiği an bütün süt üzerinize boşalıyor. Sinir bozucu. Hiç kullanamamıştım bn. Gümüş kapakları hiç kullanmadım ama
O kadar doluyor mu yav 😮

O kadar doluyor mu yav 😮
Bnm ilk zamanlar süt geliyordu sürekli. Ped kullandım bayagı cnm. Bilmiyorum herkestede aynı mı oluyor. Zaten o silikon oldugu için biraz vakum gibi sarıyor göğsü daha cok geliyordu :)) dolmasına fırsat kalmıyor dolmadan egildiğim için sürekli üzerime boşalıyordu :)) ben faydasını göremedim bilmiyorum vardır belkide faydasını gören :)

Bnm ilk zamanlar süt geliyordu sürekli. Ped kullandım bayagı cnm. Bilmiyorum herkestede aynı mı oluyor. Zaten o silikon oldugu için biraz vakum gibi sarıyor göğsü daha cok geliyordu :)) dolmasına fırsat kalmıyor dolmadan egildiğim için sürekli üzerime boşalıyordu :)) ben faydasını göremedim bilmiyorum vardır belkide faydasını gören :)
Bende aynı yorumu okudum silikonlar için. Gümüş kapaklar içinde hava almıyor yazmışlar. Şöyle delikli olan buldum ama çok pahalı 🙁

Eklentiler

• Screenshot_20211121-202036_Chrome.jpg
    Screenshot_20211121-202036_Chrome.jpg
    36,4 KB · Görüntüleme: 49
Ya bana da duz plastik gibi geliyolardı ellemedim hiç yumusak mı?

X