Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
huzurunmeraklisi koca kişisi birlik yapmaz ki benimle bu konuda

koca kişisine bırakma doktorun tercihi bu.
onlara bırakırsan iş fena.

ben doğum yapalı 1 saat olmuş ankaradaki hastanedeyim
yanımızda koca kardeşi var ama koca kişisi
sen kal ben konyaya gidip annemi alıp geleyim dedi
otur oturtduğun yerde kardeşin gidip getirsin acil durum olur dedik öyle kaldı beyfendi

Senin koca da yani neyysse şimdi bi şey demeyim, sen zaten yeterince dolmuşsundur.
Hastanenin ziyaretçi yasağı yoksa kocam anne babasına var demez, yasak varsa tabiki bişey diyemez de. Olup olmadığını bilmiyorum işte.

Hadi inşallah canım ya sıra sende zaten Benim de çok doğurasım var ama keyfi tıkırında hanfendinin. Bakalım ne diyecekler sana
Şimdi hemşire geldi iki tane kasılma olmuş ama doğum yok dedi.Bes dakika daha bağlı kalın doktora atalım sonuclari dedi.Yok gelmio anacim surunmeye devam

Ben konser gidemedim kızlar ya.Sabah 4 ten beri ağrım var.Ama ne akıntı,ne nisan,ne su gelmesihastaneye geldik NST yapılıo şimdi.
Ayy hadi inşallah gelir inşallah annesi seni fazla bekletmeden
Sağlık olsun perayla gidersin inşallah

Yok kızlar tık yok.İki tane düzensiz kasılma dışında bişi yok.Eve dönüyoruz.Herhalde son dakikaya kadar gelmicek
Real canım, dün okudum. İlk doğum nişanı geliyormuş. Bir kaç gün var demekmiş. Sonra suyun geliyormuş. Bayağı bacağından aşağı akan. Ondan bir kaç saat sonra doğum oluyormuş. Erkenden hastaneye gitmeyin, sancıları evde çekin diyorlar.

Doktorum da aynısını soledi kuzum.Ben bı umut gittim yine de.Artik aşırı aşırı yoruldum ve zorlaniorum.Gucum tükendi resmen.Dogurmak istiorum

Teşekkürler⚘

6 sene geçti, hırsımda geçti
O da artık aşırı anneciliği bıraktı

Ben.özel hastaneye gidiyorum daha dün sordum yasak yokmuş halbuki olsun isterdim ama benim Ailem de eşimin ailesi de gereksiz kalabalık yapmaz hala ilk gunki gibi kovitten korunuyoruz hepimiz
Kizimda çok gelen giden olmuştu 5 yıl ama bunda sanmıyorum insanlar riske girip hastane ortamına gelmez evde de ben kabul etmeyeceğim kimseyi

6 sene geçti, hırsımda geçti
O da artık aşırı anneciliği bıraktı
Benim de 8 sene geçti ilk doğumum üzerinden, hatırladıkça sinirlenirim. Oğulları da bi şey diyemediği için ona da kızarım. Ne olursa olsun anneci ve babacı hala. Sen haklısın dese yetecek belki ama demiyo da. Dur bakalım bu kez ne olacak.
Ahh olsa keşke yaa. Benim kayınpeder rahattır, bu kadın rahat eder mi demez. Sütün var mı muhabbeti çok sıkıcı. Annem de yapabilir onu ama cevabını veririm. Oysa kayınvalideye bi şey de denmiyor. Neyse ki kızım olacak da kayınvalidenin sırf pipisi var diye sevinmesine sinirlenmeyeceğim

Yaa okuyunca dedim ki içimden inşallah bizde de ziyaretçi yasağı vardır. Sormadım ama vardır di mi? Kayınvalide-kayınpeder korkutuyor beni. Gelmezler inşallah.
ben hemşirelerle önden görüşmeyi planlıyorum. ziyaretçi yasak değilse de istemediğimi söylicem. kv - kp için bişey diyemiyorum onların da hakkı el mecbur katlanıcam ama onlar için de hemşirelere söylicem gelip gidip tembihlesinler odada kalabalık etmeyin gibisinden. zaten durmadan emziricez, ilk saatler kendimizin muayenesi vs kp falan çok gereksiz bence. düşünüp gelmemesi gerekir bile bence. en fazla bebeği görüp gitmeli bence yani. kv de çok darlıyor. daha bunun görümcesi eltisi off hepsiyle aynı şehirdeyiz maalesef. az insan çok huzur mantığıyla hemşirelerden rica edicem valla. ama artık eve yapacak bişey yok tabi.
ay bak gözümde canlandı şimdi koskoca mazi. oğlumdayken her gün gelmişlerdi. hiç uyumayan bi bebeğim vardı zaten. geldiklerinde uyumuş olursa hep mi uyuyup duracak deyip uyandırıyorlardı. buhranlar geçirmiştim. annem zaten helak olmuştu. sen sütlenicen deyip gece gündüz beni uyutmaya dinlendirmeye çalışıyordu. çocuğa o bakıyordu. bide onları ağırlıyordu her gün. çayıydı kuruyemişiydi meyvesiydi. allahın bardağını makineye koymadan gidiyorlardı. 1 ay kaldı yanımda 8 kilo verdi kadıncağız. Aynı şeylerin olmasından çok korkuyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…