Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Tuluma gerek var bence. Ben 3 yedek takım koydum. Bir de ben takımları zıbınlarla bir paketlemiştim. Sana da öneririm.

Tuluma gerek var bence. Ben 3 yedek takım koydum. Bir de ben takımları zıbınlarla bir paketlemiştim. Sana da öneririm.
Aynen canim ben de oyle yaptim yedek olarak da zibin koydum .Tulum hep 0-3 ay almisim yenidogan yok hic ondan yenidogan alayim da oyle koyayim dedim

Arkadaşlar, bir şey sormak istiyorum.
Benim doğum yapacağım hastane 1 refakatçi, 1 tane de ziyaretciye izin veriyormuş. Eş ve anne olarak düşündüm. Ben kapı süsü alayım mı? Bebeği şehir dışından geleceğiz dedi teyzem ve amcam. Onları evde kabul ederim. Bebeğin odasına takarım. Yoksa abartı mı olur?

Yani şart mı değil bence. O an insanın gözü ne kapı süsü görüyor ne bişey. Ha beğendiğiniz bir şey olur, yaptırırsınız. Onu asarsınız. Ben kendim yaptım mesela ama doğumdan sonra. Odasının kapısına astım. Hastanede de olsa da olur olmasa da. Duruma göre bakarsınız.

Benim kapı süsüm var ama hastaneye götürmeyecem. Evde kullanacam.

N nicki_mouse Yeğenlerim doğduğunda kardeşim çok güzel hazırlık yapmıştı. Lohusa şerbeti vardı, lokum dağıttı. Küçük badem şekerli kutular yaptırmış. Şimdi ben eve hazırlayayım bir şeyler. İnsanlar bebişi görmeye 500 km gelecek. Ayıp olur.
Benim kapı süsüm var ama hastaneye götürmeyecem. Evde kullanacam.
Tamam Mervecim. Alayım ben. Evde odasında kullanırım.

Varsa beğendiğin model al tabi. Bana arkadaşım yapmıştı.

İnsanlar mutluluğunu paylaşmaya geliyor, için rahat olsun. En yakının onlar, hiç öyle şeyler düşünmezler, ayıp akıllarına gelmez. Yapabilirsen yaparsın, yapamazsan da canın sağolsun.

Kızlar doğumu başlatmak ve kolaylaştırmak için eğitimden notlar buldum. Kopyalıyorum.

37 haftadan sonra

‌Her gün sabah akşam yarımşar saat yürü

‌Perine Masaji yap (Elini yıka güzelce Hindistan cevizi yağıyla baş parmağını yağla

İlk gün baş parmağının bir bogumunu içeri it alt kısma bastır 5 dk bırak

İkinci gün yine icine sok bastır saat 3 ve 9 yönünde yanlara doğru bastırarak masaj yap)

‌Uygun pozisyonla hergun ilişki

‌Memelere masaj 37+1 hindistan cevizi yada zeytinyağını ısıt üzeri göz göz olana kadar ısıt kapat kavanoza boşalt meme başına masaj yap

‌Hurmayı yıka kurula fırınla kavanoza koy dolaba koy tek sayılarla tüket 5 yada 7 tane. Ananas ye

‌Ahududu yaprağı çayı suyu kaynat az yaparak dene. Ağzını kapat demle.

Slm kızlar belli bir sayfaya kadar okudum ama bulamadım oda içi hava nemlendiricisi alan veya daha önce kullanan var mı?hangi marka ve model?? Klima kullanıyoruz bebeğimin burnu tıkalı ememiyor almam lazım.

Slm kızlar belli bir sayfaya kadar okudum ama bulamadım oda içi hava nemlendiricisi alan veya daha önce kullanan var mı?hangi marka ve model?? Klima kullanıyoruz bebeğimin burnu tıkalı ememiyor almam lazım.
Ben 1 senedir Medisana kullanıyorum. 4 litreden fazla su alıyor. İki kademesi var. Düşük olan akşamdan sabaha 8'de birini ancak harcıyor. Yüksek kademe ise akşamdan sabaha kadar (10-12 saat) yarısına yakınını harcıyor. Ben memnunum.

bence hastaneye gerek yok, gelen giden olmayacak, sadece yük yapıp taşımış olacaksın
ama evdeki kapıya asabilirsin :)

Yaa okuyunca dedim ki içimden inşallah bizde de ziyaretçi yasağı vardır. Sormadım ama vardır di mi? Kayınvalide-kayınpeder korkutuyor beni. Gelmezler inşallah.

varsada yok

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…