Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Kibar bişi sorcam.40 i çıkana kadar bebek dışarı çıkarılmaz mi?
Hayır tabi ki kim demiş o eskidendi
O zmn Dr filan da gidilmez zaten ilk zamanlar yorgun alışma süreci oluyor o zmn çıkılmıyor sonra çıkılır BN oğlumda çıktım yani bunda da öyle düşünüyorum.

Nerde? Valla ben hep bayılanlara denk gelmişim demek 🤣Bence al minik bi paket dene. O kadar fazla satıyo ki yorumlar fifty fifty bile olsa benim için okeydir.
Trendyol ve hepsiburada nin yorumlarina bakti esim. Sleepy icin 4938 yorumun 493 tanesi kotu, prima icin 2313 yorumun 88 tanesi kotu🥶 primanin kotu yorumlari da cogunlukta fiyati pahali diye olmus ama sleepy icin pisik yapiyor, sizdiriyor vs gibi yorumlardi🙄

Trendyol ve hepsiburada nin yorumlarina bakti esim. Sleepy icin 4938 yorumun 493 tanesi kotu, prima icin 2313 yorumun 88 tanesi kotu🥶 primanin kotu yorumlari da cogunlukta fiyati pahali diye olmus ama sleepy icin pisik yapiyor, sizdiriyor vs gibi yorumlardi🙄
BNde tek sebeb pişikten dolayı onu tercih etmedim oğlanda da bezden kesene kadar Prima kullandım çok memnundum o yüzden tek tercih yğne o oldu

Toplam 10 adet alt-üst ve tulum almışım ilk 3 ay için. Bedenler yenidoğan ve 0-3 karışık. Yeter mi sizce? Hızımı almışken birkaç parça daha mı alsam? En son kilosu da geriden gidiyordu bu arada.

Toplam 10 adet alt-üst ve tulum almışım ilk 3 ay için. Bedenler yenidoğan ve 0-3 karışık. Yeter mi sizce? Hızımı almışken birkaç parça daha mı alsam? En son kilosu da geriden gidiyordu bu arada.
Yeter bence. Benim de o civarda. Yaz bebeği olsa adaha az alırdım hatta kurutma makinem yok.

Kibar bişi sorcam.40 i çıkana kadar bebek dışarı çıkarılmaz mi?
Yok öyle bir şey ama ben sırf başımda bir kaynana olacak diye onunla laf dalaşına gitmektense çıkarmam diyorum. 40ı bittiği gibi de annemlerin olduğu şehre kaçacağım. Zaten burada hava da kar boran olur, o yüzden bebişi dışarı çıkarmamak çok sorun olmaz.

Biberon,sagma makinasi,gogus kalkani,emzik falan bunlari nasil yikadiniz deterjan kullandiniz mi
Ben önce kaynayan karbonatlı suya attım, 2-3 dk. beklettim, sonra kaynayan saf suya attım, orada da 2-3 dk. beklettim. Bir yandan karıştırıp her taraflarına su değsin diye uğraştım tabii. En son da kevgirle sularını süzüp hepsini bir kaba aldım. En son da soğuk suyun altına tutup elimle ovalaya ovalaya yıkadım. Daha temizi olamazdı sanırım. 😊

Ben önce kaynayan karbonatlı suya attım, 2-3 dk. beklettim, sonra kaynayan saf suya attım, orada da 2-3 dk. beklettim. Bir yandan karıştırıp her taraflarına su değsin diye uğraştım tabii. En son da kevgirle sularını süzüp hepsini bir kaba aldım. En son da soğuk suyun altına tutup elimle ovalaya ovalaya yıkadım. Daha temizi olamazdı sanırım. 😊
Aşkında karbonata gerek yok
Ben suyla yıkadım 10 dk kaynattım

X