Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
İlk bebemi 30 temmuzda dogurdum. Son donemlerde penye bir elbise giymistim yanlari yirtmacli, yirtmaclar cok derinmis. Kardesim geldi yanima dedi ki “abla yurudukce popon gorunuyor nerdeyse, naptin?” Benim cevap “delirtme beni bak elbiseyi komple cikarir gezerim” di 😂😂😂😂 anliyorum o yuzden 😁
Ben ayaklarımı asssssla ısıtamaz pandufları nerdeyse eylül ekimde giyerdim. Şimdi çorap ayakalarıma bir giriyor bir çıkıyor bir giriyor bir çıkıyor. O da bünyem alışkın değil üsütürüm diye pimpiriklenmekten.

Ben ayaklarımı asssssla ısıtamaz pandufları nerdeyse eylül ekimde giyerdim. Şimdi çorap ayakalarıma bir giriyor bir çıkıyor bir giriyor bir çıkıyor. O da bünyem alışkın değil üsütürüm diye pimpiriklenmekten.
Ben hep 20-21 de yatiyosunun sanmistim ona sasirmistim. Su anda normal yani 😅

Cidden cok zor, bi de o sene anormal sicakti, feci durumdaydim yaaa anlatamam 😂😂😂
Bu sene de çok sıcaktı bana klima bile fayda etmiyordu buhran geçiriyordum. Doğumu düşünemiyorum
Çok şükür yaz doğumu denk gelmedi ilk doğumum Martta olmultı ı çık rahattı bu da kış şükür rahat olur inşallah 🤣

Bu sene de çok sıcaktı bana klima bile fayda etmiyordu buhran geçiriyordum. Doğumu düşünemiyorum
Çok şükür yaz doğumu denk gelmedi ilk doğumum Martta olmultı ı çık rahattı bu da kıl şükür rahat olur inşallah 🤣
Ben baslarini, ortalarini yazin gecirdim 2. De, onda bi sey yok, rahattim ama sonunu yazin yasamak olumune sicak demek 😂

Bn çorapta giyemem anca ayakkabı için
Bide açık terlik giyom ohhh misss efil efil 🤣🤣

Ben kapı süsünden vazgeçtim galiba ya hastanede ziyaretçi yasağı var evde de napıcam ki zaten🙄
Onun yerine lavanta sabunları yaptırdım 30 tane falan hediyelik eve gelen yakınlara veririm 😂
Ya ama bengununki cok guzel bebitonun odasina tablo olarak da asabiliriz sonrasinda😍 bizim de hastane ziyaretci kabul etmiyor ammavelakin hatira fotisi cekerdik belki sonucta insta mom yaptilar bizi 🤪
Biz eve de kimseyi kabul etmiicez o yuzden ne hediye ne cikolata, ceyrekler hesaba ltfn😂

Ben trendyolda 80 e yaptırdım kapı susumu.Bi de balon sipariş vericem hastane odasında kapı önüne konanlardan.Bengununki nasılmış ya ben de merak ettim.

Eklentiler

• 2CDD3DA9-CE27-4D3E-961D-53D482D9B016.png
    2CDD3DA9-CE27-4D3E-961D-53D482D9B016.png
    379,3 KB · Görüntüleme: 109
Kizlar e bebekten bu kadife takimi alayim diyorum dogudayiz biz ilk dogdugunda kadife giysin istiyorum bilemedim hatsNe çıkışları cok ince geliyor.siz ne dusunuyorsunuz.

Eklentiler

• Screenshot_20211107-231958_Trendyol.jpg
    Screenshot_20211107-231958_Trendyol.jpg
    47,1 KB · Görüntüleme: 96
Kizlar e bebekten bu kadife takimi alayim diyorum dogudayiz biz ilk dogdugunda kadife giysin istiyorum bilemedim hatsNe çıkışları cok ince geliyor.siz ne dusunuyorsunuz.
Kadife pamuklu olan bi kumaş değil ki? Bence gereksiz. Zaten battaniyeye sarmalayacaz. Hastaneler sıcak zaten. Çıkarken saracağın battaniye kalın olsun yeter.

Bence de kalın kalın giydirmeyin. Bir bizim kültürde var böyle lahana gibi kat kat çocuk giydirmek. Bebekler kolay kolay üşümezler aslında ama hepimiz böyle öğrenmişiz. Çocuk donacak sanıyoruz. Ben de bir sürü kalın battaniye aldım kutuplarda yaşıyormuş gibi ama sırf içim rahat etsin diye yoksa bir mantığı yok yaptığımın :KK48:

Bence de kalın kalın giydirmeyin. Bir bizim kültürde var böyle lahana gibi kat kat çocuk giydirmek. Bebekler kolay kolay üşümezler aslında ama hepimiz böyle öğrenmişiz. Çocuk donacak sanıyoruz. Ben de bir sürü kalın battaniye aldım kutuplarda yaşıyormuş gibi ama sırf içim rahat etsin diye yoksa bir mantığı yok yaptığımın :KK48:
Oglumdan tecrubeliyim kalin giydirmek hic benlik durum degilde. Ameliyathane soguk olur ya ondan düşündüm kadife mi alsam die.

Eveet indirimleri sonuna kadar kullanarak bu gece bebek arabasi, puset, alez, yastik, yorgan, bez, bebek deterjan-yumusatici, mustela set, gardrop askisi vb vb de aldim.
Geriye kamera, ıslak mendil, atesolcer (evdeki eskidi, yenilemek maksatli) bir de mobilyalar kaldi. Boylece alisveris sezonunu kapatiyorum, 2 haftada hepsi bitmistir.

X