Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Tuğba Kuğu'yu ben de favorilemiştim ama emin olamadım siz hangisini aldınız linkini paylaşır mısınız ?
Bende Tuğba kuğu dan bunu aldım kesinlikle öneririm çarşaf biraz büyük olsa da yatağın altına doğru sıkıştıracağız zaten o yüzden sorun olmaz yorgan alacaksan da standart ölçülere uygun al ben öyle yaptım

Aslında temas edeceklerini yıkamak yeterli ama bi makine de onlara kullan nolacak ki. Granül sabun aldım ben çok bereketli.
Evet Mervecim, öyle yapayım ben. Granül alayım. Çocuk doğunca da sürekli kusacak, tahminim çok yıkamamız gerekir. Gerçi bebeğin kıyafetleri küçücük. Makinada yer kaplamıyor. Sende kurutma makinesi var mı?
Ben green clean bitkisel deterjanı kullanıyorum. İçeriği temizdir tavsiye ederim. Yatak dışında kalan şeyleri yıkayacağım. Yatağı da silmeyi düşünüyorum.
Bende bugün başladım. Battaniye, nevresim, kıyafet ne varsa parça parça yıkayacağım. Beşiğin tülünü de yıkadım. Ama çocuk bu. Hassas olur. Normal deterjana kaşıntı filan olur diye endişe ettim.

Kurutma makinem yok maalesef. Evin icinde kuruyacaklar mecbur.

Kızlar astronot tulum alcam ama küçük değil indirimdeyken 12 18 aylık alsam mı diyorum . Ama 12 18 aylıkken mont mu giydiririz. Ne düşünysunuz bu konu da
Ben de seneye almayı düşünüyorum astronot tulumu, seneye kış giydiririm diye. Erzurum şartlarına göre elzem diye düşünüyorum. Ama şimdiden almadım, 1 yaşına geldiğinde boyu, kilosu ne olur bilemediğim için önden almak istemedim.

Bence denemeye değer. Üstelik sürekli yapman da şart değil.
Bakayım canım merak ettim çok sagol
Bak mutlaka. Facebook kullanıyorsan grup da var, ona katılabilirsin.
Bana da arkadasim ebebkte bezlerde 40tl indirim gondermisti sadece prima care vardi ondan aldim zararli mi
İg de mühendisinoğlu diye bir sayfa var, ordan bakabilirsin hepsinin içeriğine.
Tuvalet iletişimi diye bir kitaba denk gelmiştim bence çok övülüyor onu alıp bir okuyacağım
Ben kitabı almadım da face grubundan çok yararlandım.
Kizlar reflu yastigi aldiniz mi? Kullanisli mi almak gerrkir mi kucuk yastikta ayni isi gorur mu? Alinmaliysa link verir misiniz
Her bebek kusmuyo, dolayısıyla şart değil bence. İhtiyaç olursa alınabilir diye düşünüyorum.
Kızlar dün park yatak aldım da bu ölçülere uygun nevresim takımı bulamıyorum. Yatağın ölçüsü 65x95 . Park yatak alanlar nevresim işini nasıl çözdü
Bir de park yatak nevresim seti diye arama yap. Aynı sıkıntı bende de var.
Yani kapı süsü dediğin şey ne kadar oluyor ki ben ilk kez fiyat sordjm
O yüzden ben kendim keçeden yapıyorum Üstelik ilk kez yapana kadar yeteneğim olduğunu bilmiyordum. Hediyelik falan epeyce bi yaptım.
Biraz iyileştikten sonra başladım. Birkaç güne toparlanıyorsun zaten.
Kızım doğduğunda hemen meme tutmuştu, çok iyi gidiyorduk. Sonra bir ağlamaya başladı gece susmuyor, emmiyor. Hemşireler geldi, aç galiba deyip mama getirdiler. Yok yine durmuyor. Sabaha kadar ağladı. Sonradan aklıma geldi, belki de çişi vardı, bezine yapmak istemiyordu. Keşke altını açsaydık, hiç aklımıza gelmedi. Bu kez sebepsiz ağlarsa deneyeceğim ama.

Bengünün oğlu için yaptırdığı kapı süsünü sordum 580 tl dedi çüş dedim ama çooooogzel değil mi yaaa
Ben kapı süsünden vazgeçtim galiba ya hastanede ziyaretçi yasağı var evde de napıcam ki zaten
Onun yerine lavanta sabunları yaptırdım 30 tane falan hediyelik eve gelen yakınlara veririm

Tab Tabi Erzurum için şart gbi . Canım Erzuruum
Bende beklemeye aldım şuanlık bakalm ilerde ne olacak

Arkadaslar mama hazirda bulunduracak misiniz? Hangi markalari tercih ettiniz arastiraniniz oldu mu?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…