Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Kizlar reflu yastigi aldiniz mi? Kullanisli mi almak gerrkir mi kucuk yastikta ayni isi gorur mu? Alinmaliysa link verir misiniz 🤗
Bir ara bime gelmişti 24 liraya lazım olur belki diye almıştım bende pahalı reflü yataklarindan hiç farkı yok sadece dışındaki kumasi kotuydu ablam pamuklu Kumaş ile kapladı
Küçük yastiklada dik konumda yatirilabilir tabi neden olmasin

Alanlar oldu ben almadım. Alacak olursam en ucuzundan alırım bi tane az kullanılacak zaten. 🤪
Ben de oyle yaparim uygun fiyatlari islevselse alinabilir 🤗
Ben aldım e bebekte sevi bebenin reflü yatakları 120 130 civarlarına inmişti ondan aldım😁
Eltim çok memnun kaldığını söylemişti bir de bebeği insanların kucağına onunla birlikte verme fikri mantıklı geldi. Çocuğu tuttu mu yamulttu mu diye dert etmem. Annane babanne bilir de dedeler tutamayabilir 🤣
Iyi fikirmis 😁 gun icinde uyurken odaya da alinabilir onunla
Bir ara bime gelmişti 24 liraya lazım olur belki diye almıştım bende pahalı reflü yataklarindan hiç farkı yok sadece dışındaki kumasi kotuydu ablam pamuklu Kumaş ile kapladı
Küçük yastiklada dik konumda yatirilabilir tabi neden olmasin
Oh cok uyi denk gelmis. Daha once niyetinde olsayfim takip ederdim. 8 inde trendyol indiriminden bakayim ben de 🌸

Premiuö care çok güzel bir bez. Ancak içeriğinde losyon var. Acaba içeriği daha temiz bir bez mi kullansam dedim. Mervenin dediii gibi bi küçüm paket sleepy deneyebilirim.
Ben kızımda tuvalet iletişimi yapmıştım. O ne derseniz müthiş bişey bebek için. 15 günlükken kakasını tuvalete yapmıştı öyle deyim. Çok bez kullanmadık, genelde tuvalete yapardı. Ayy kasları gelişmemiş vs demeyin, bizleri annelerimiz böyle büyüttü. Bez yıkamak zordu çünkü. Gayet sağlıklıyız.
Bende tuvalet iletişimi uygulamayı çok istiyorum ama ilk çocuk olunca doğum sonrası nasıl bir halde olacağımı tahmin edemiyorum inşallah yapabilirim. Siz doğar doğmaz mı başladınız? Ben biraz iyileşmeyi beklerim sanırım

Eki Görüntüle 2947151 Kızımın beşiği geldi, doğuma yakın odama geçireceğim 🥰🥰
Benim bebeğiminkiyle aynı. Annem yollamak istemedi bunu. Çok çabuk büyüyecek, kullanışsız dedi. Ben ısrarla istedim. Şimdilik girişte duruyor. Doğuma yakın ben de odama alacağım. Benim ev aşırı küçük. Adım atacak yer kalmadı. 🤷🏻‍♀️
Kizlar reflu yastigi aldiniz mi? Kullanisli mi almak gerrkir mi kucuk yastikta ayni isi gorur mu? Alinmaliysa link verir misiniz 🤗
Annem bana moje’nin reflü yastığını yollamış. Yorumlarda iyi yazıyor. Amerika’da 8 bebeğin bir yastıktan dolayı boğularak öldüğünü okuduktan sonra aşırı korktum.

Eklentiler

• 4B0D573D-C6DF-464A-8613-180FD086E749.jpeg
    4B0D573D-C6DF-464A-8613-180FD086E749.jpeg
    92,6 KB · Görüntüleme: 68
  • 1EEA3072-40C1-48CC-8EE6-A46B9B8BD335.jpeg
    1EEA3072-40C1-48CC-8EE6-A46B9B8BD335.jpeg
    72,8 KB · Görüntüleme: 64
  • 3CAB8F63-98C0-471C-842F-3E68B778673F.jpeg
    3CAB8F63-98C0-471C-842F-3E68B778673F.jpeg
    146,1 KB · Görüntüleme: 67
Kızlar astronot tulum alcam ama küçük değil indirimdeyken 12 18 aylık alsam mı diyorum . Ama 12 18 aylıkken mont mu giydiririz. Ne düşünysunuz bu konu da

Ben birtane aldım 9-12 aylık civilden aslında çok büyük görünmüyor 3 ayllikken net olur gibi düşünüyorum aldığımı
Hmm , İlk aylar zaten bi yere gitmeyiz o yüzden küçük istemiyorum büyük alayım dyrum ama yaşında da ihtiyaç olmaz mı acaba diye düşünyrum

Kızlar astronot tulum alcam ama küçük değil indirimdeyken 12 18 aylık alsam mı diyorum . Ama 12 18 aylıkken mont mu giydiririz. Ne düşünysunuz bu konu da
Tabi 1 yaştan sonra mont giyebilirler hatta daha küçükken kızıma giydirmistim ben 9 aylıkken felan,12 18 ay bayagi bayagi bu kış değilde seneye giyer bence alma farklı model desen bişey görürsün almak istersin elinde var olur,alacaksan 6 9 ay veya 3 6 ay al,bu kış giyer diye 6/9 ay aldım ben lcw den hastaneye annemlere felan giderken giydiririm diye ama burda kızlar büyük olur dedi değişim yapacaktım yapmadım kalıbı dar gibi geldi bilemedim
Burda da havalar yaz gibi bu sene kış gelecek gibi degil:) astronot elimde patlamasa bari😀

Benim bebeğiminkiyle aynı. Annem yollamak istemedi bunu. Çok çabuk büyüyecek, kullanışsız dedi. Ben ısrarla istedim. Şimdilik girişte duruyor. Doğuma yakın ben de odama alacağım. Benim ev aşırı küçük. Adım atacak yer kalmadı. 🤷🏻‍♀️

Annem bana moje’nin reflü yastığını yollamış. Yorumlarda iyi yazıyor. Amerika’da 8 bebeğin bir yastıktan dolayı boğularak öldüğünü okuduktan sonra aşırı korktum.
6-7 ay kadar yatsa yeter bana, sonra odasına yatağına geçireceğim

Bende almadım. Bizim bebekler kış bebeği olacak. İlk başlarda çok çıkaramayız dışarı. Ben Antalya'da yaşıyorum. Burda hava zaten çok soğuk olmuyor.

6-7 ay kadar yatsa yeter bana, sonra odasına yatağına geçireceğim
Annem ancak 6 ay demişti. Bizde de odasında karyola yatağı var. Arkadaşım park yatak yolladı. Diğer arkadaşım anne yani yolladı. Artık hangisi kullanışlıysa onu evde tutacağım. Hepsini depoya koydum.
Arkadaşlar bu yatak koruyucuları makinaya atabilirim değil mi? Bunları da bebek deterjanı ile mi yıkamam gerekiyor. Temas edebileceği her şeyi mi bebek deterjanı ile yıkıyorsunuz? Yoksa Bebeğin sadece kıyafetlerini bebek deterjanı ile yıkasak yeter mi?

Tabi 1 yaştan sonra mont giyebilirler hatta daha küçükken kızıma giydirmistim ben 9 aylıkken felan,12 18 ay bayagi bayagi bu kış değilde seneye giyer bence alma farklı model desen bişey görürsün almak istersin elinde var olur,alacaksan 6 9 ay veya 3 6 ay al,bu kış giyer diye 6/9 ay aldım ben lcw den hastaneye annemlere felan giderken giydiririm diye ama burda kızlar büyük olur dedi değişim yapacaktım yapmadım kalıbı dar gibi geldi bilemedim
Burda da havalar yaz gibi bu sene kış gelecek gibi degil:) astronot elimde patlamasa bari😀
O zaman astronot almym benm zaten büyük alasım vardı küçükken bir yere çıkmayız diye düşünüyorum . Evet bu sene kış geç gelecek gibi ama patlama z bi şekilde değerlendirirsinzi 😊

Bende almadım. Bizim bebekler kış bebeği olacak. İlk başlarda çok çıkaramayız dışarı. Ben Antalya'da yaşıyorum. Burda hava zaten çok soğuk olmuyor.

Annem ancak 6 ay demişti. Bizde de odasında karyola yatağı var. Arkadaşım park yatak yolladı. Diğer arkadaşım anne yani yolladı. Artık hangisi kullanışlıysa onu evde tutacağım. Hepsini depoya koydum.
Arkadaşlar bu yatak koruyucuları makinaya atabilirim değil mi? Bunları da bebek deterjanı ile mi yıkamam gerekiyor. Temas edebileceği her şeyi mi bebek deterjanı ile yıkıyorsunuz? Yoksa Bebeğin sadece kıyafetlerini bebek deterjanı ile yıkasak yeter mi?
Bende burdurda yaşıyorum burası biraz soğuk oluyor ama bebek daha küçük diye çok çıkarmayız herlde neyse ben yaşını beklym o zman 😊

Ben de 9 ay bedeninde aldım ama 3 aylıktan sonra rahat olur duruyor benimki de. Zaten içine kıyatlfeti de kalın giydiririz ilk zamanlar.

Ben yıkadım ne bulduysam . Yatak koruyucu , yastık , tül , hepsini . Bebek deterjanı kullanmadım , duru granül matikle yıkıyorum bebeğin her şeyini .

Aslında temas edeceklerini yıkamak yeterli ama bi makine de onlara kullan nolacak ki. Granül sabun aldım ben çok bereketli.

Kızlar dün park yatak aldım da bu ölçülere uygun nevresim takımı bulamıyorum. Yatağın ölçüsü 65x95 . Park yatak alanlar nevresim işini nasıl çözdü 🤔

Kızlar dün park yatak aldım da bu ölçülere uygun nevresim takımı bulamıyorum. Yatağın ölçüsü 65x95 . Park yatak alanlar nevresim işini nasıl çözdü 🤔
Nevresimi yorgan ve yastığa göre alscaksın. Biraz bü yük durur ama kullanılır. Ilk zamanlar kullanılmayacak zaten. Min.1 yaş.

Ben 70×120 park yatak aldım canım.Nevresimlerimin birini annnem yaptırdı,birini de Trendyoldan Tuğba Kuğu dan aldım çok rahat oldular.Almadan önce beğendiğim nevresimlerin satıcılarına soruorum olculerime olup olmayacağını.Bi satıcıya daha sormuştum o da uygun demisti onu da yarın alicam.

Ben green clean bitkisel deterjanı kullanıyorum. İçeriği temizdir tavsiye ederim. Yatak dışında kalan şeyleri yıkayacağım. Yatağı da silmeyi düşünüyorum.

Ben 70×120 park yatak aldım canım.Nevresimlerimin birini annnem yaptırdı,birini de Trendyoldan Tuğba Kuğu dan aldım çok rahat oldular.Almadan önce beğendiğim nevresimlerin satıcılarına soruorum olculerime olup olmayacağını.Bi satıcıya daha sormuştum o da uygun demisti onu da yarın alicam.
Tuğba Kuğu'yu ben de favorilemiştim ama emin olamadım siz hangisini aldınız linkini paylaşır mısınız ?

X