Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Hoşgeldin merve merve 🌺 senin sayfanın sahibi olarak ban yememen lazım 🙂
Bim'e çok uygun bebe ürünleri gelmiş. Önceki sayfalara attım fotolarını ben. Cam biberon, ağız temizleme mendili, biberon fırçası aldım ben. Sen de ihtiyacın varsa bir bak.
Bir iğne almamam lazım uzunca bir süre. 🤐
Ben ban yemeyeyim diye tutarsam kendimi o zaman ben ben olamam. :KK52:

Kızlar ben çocuğun odasına perde almadım hala siz ne aldınız 😄
Zebra stor alma fikrim var ama fon perde mi alsam diyorum şimdi de güzel şeyler var öyle de 😄
Ben de henüz almadım ama alırsam normal bir tül, güneşlik ve en önemlisi üstüne koyu renk bir fon planlıyorum. Çocuğu uyuturken fonu çekerek uyku moduna daha kolay geçirebiliyormuşuz. Ayrıca geceden çekili bırakırsak sabah güneş odaya direk dolmadığı için daha geç kalkmasını sağlayabiliyormuşuz. Bir uyku eğitmeninden dinledim de bunları.

Ben de henüz almadım ama alırsam normal bir tül, güneşlik ve en önemlisi üstüne koyu renk bir fon planlıyorum. Çocuğu uyuturken fonu çekerek uyku moduna daha kolay geçirebiliyormuşuz. Ayrıca geceden çekili bırakırsak sabah güneş odaya direk dolmadığı için daha geç kalkmasını sağlayabiliyormuşuz. Bir uyku eğitmeninden dinledim de bunları.
Iyi de geceyi gündüzü bilsin demiyolar mı? Gündüz uykusunda da geceyle aynı ortamı mı sağlamalıyız? Valla biz sobalı evlerde büyüdük ışık tv Allah ne verdiyse umursamaz uyurduk. Ben gündüz uykusunda normal ışıkta yatırcam ya hatta salonda anakucağında.

Şu çoraptan aradım bulamadım canım nerden almış ayıp olmazsa sorar mısın?
Fındık Bebe I Dad Yazılı Mavi 3'lü Çorap Set

Benzerleri var canım karıştır

Bende coraplari azizbebe aldım
Guzel oluyor

melinda- melinda- canım geldi mi oğlun😍müsait olunca haber et bize de❤️❤️❤️❤️
Çok şükür biz sağ salim kavuştuk😍 Bu nasıl bir aşk bu nasıl birşey ilk bebeği olacak arkadaşlar burası çok güzel peş peşe sağlıkla alın cennet kokulu evlatlarınızı kucaklarınıza 🙏🏻♥️
Allahım isteyen herkese nasip etsin 🙏🏻♥️ Sürekli ona bakıp ağlayasım var 🥲

Bubo Bubo nasılsın bebiş doğdumu ☺️

Merhaba kizlar, bebegimi 29 Ekim gecesi kucagima aldim. Cumhuriyet bayraminda dogdu yani oglum 😊

Cok guzel bir duyguymus annelik. Masum, minicik bir sey icinizden cikiyor, gogsunuze veriyorlar. O anin, o duygularin kelimelerle tarifi zor gercekten. 🥰 Hayatimda yasadigim en ozel andi.
Umarim hepiniz bebislerinizi saglikla kucaginiza alirsiniz.

Benim dogumum biraz sikintiliydi.. Dogum sonrasi atoni yasadim. Oncesi de zaten sikintiliydi bir suru islem uyguladilar dogurtmak icin. Ve bu yasadiklarimin sebebi muhtemelen dogumu baslatmak icin ust uste yapilan tum o islemler..

Pazartesi aksami ciktik hastaneden.
Bu gece de acile gitmek zorunda kaldim ama sukur ki şu an evdeyim. Daha fazla sorun yasamamayi umut ediyorum.
Kendimi psikolojik olarak pek iyi hissetmiyorum. Hem bu yasadiklarim, hem de degisen hormon dengesi iste. 🥲

Merhaba kizlar, bebegimi 29 Ekim gecesi kucagima aldim. Cumhuriyet bayraminda dogdu yani oglum 😊

Cok guzel bir duyguymus annelik. Masum, minicik bir sey icinizden cikiyor, gogsunuze veriyorlar. O anin, o duygularin kelimelerle tarifi zor gercekten. 🥰 Hayatimda yasadigim en ozel andi.

Benim dogumum biraz sikintiliydi.. Dogum sonrasi atoni yasadim. Oncesi de zaten sikintiliydi bir suru islem uyguladilar dogurtmak icin. Ve bu yasadiklarimin sebebi muhtemelen dogumu baslatmak icin ust uste yapilan tum o islemler..

Bu gece de acile gitmek zorunda kaldim ama sukur ki şu an evdeyim. Daha fazla sorun yasamamayi umut ediyorum.
Kendimi psikolojik olarak pek iyi hissetmiyorum. Hem bu yasadiklarim, hem de degisen hormon dengesi iste. 🥲
Bundan sonra her şey pürüzsüz ilerlesin.

Ben tül ve fon olayını çok daha ferah buluyorum pencerenin bulunduğu duvar çok dar değilse fon kaldırabilirse. Tül seviyorum. Ama fon yapılamayacak gibi darsa 3m altı mesela zebra kullanılabilir. Onda da şerit şeklinde değil de cift mekanizmalılar var önde tül gibi olan arkada store olan.

Şu var bi de çok bayılıyorum kenarlar da renklendirilmiş. Bu her duvara her cama olur.

bunlar benim de çok hoşuma gidiyor oturma odama istiyorum ben de ama yıkaması nasıl ki

Çok şükür biz sağ salim kavuştuk😍 Bu nasıl bir aşk bu nasıl birşey ilk bebeği olacak arkadaşlar burası çok güzel peş peşe sağlıkla alın cennet kokulu evlatlarınızı kucaklarınıza 🙏🏻♥️
Allahım isteyen herkese nasip etsin 🙏🏻♥️ Sürekli ona bakıp ağlayasım var 🥲
hadi hayırlı olsun gözünüz aydın. Allah analı babalı büyütsün hayırlı evlat olsun.

çok güzl bi günde doğmuş hoşgelmiş. göbek adı cumhur olsun :) güle güle büyütün hayırlı evlat olsun inşallah

Rabbim analı babalı sağlıklı hayırlı evlat eylesin.
Kötü şeyleri aklına getirmemeye çalış. Bebişe odaklan onu mutlulukla büyüt 😍

Kızlar ben çocuğun odasına perde almadım hala siz ne aldınız 😄
Zebra stor alma fikrim var ama fon perde mi alsam diyorum şimdi de güzel şeyler var öyle de 😄
Bnm odasında zebra var üstüne kravuze olsa mı tek kanat fon mu yapsam kararsızım bende

Bu minik valizle tatile gidenler de allaskına bana özelden atsınlar o valize ne koydular. 😭 mutlaka kendime büyük boy valiz alırım 1 haftanın üzerindeyse gideceğim yer. Eşime ayrı küçük boy valiz. Bebeyle napacaz hiç fikrim yok.
Biz 5 günlük tatile büyük boya eşim ve bn 🤣 kabin boya tek çoçuğa koyuyorum 🤣🤣

X