Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Benim kayınvalide de geçen gün geldi daha fazla ağırlaşmadan bebeğin kıyafetlerini yıkayıp ütüle çok uzun sürer o iş dedi 🤦🏻‍♀️ O kadar zoruma gitti ki kendi zıpır gibi çok genç. Demiyor ki bu kız hamile bir işin ucundan da ben tutayım. Hastane süslemeyi unutmayın, çamaşırları şöyle yıkayın, battaniyeyi şunu bunu alın son güne bırakmayın falan anca direktif veriyor onu yap bunu yapma ama kendi daha bir çöp almadı bebeğe. Bir şeye elini sürdüğünü de görmedik. Bir şey de diyemiyorsun sinir olup oturuyorsun öyle 😒

Bu arada benim annemin gelini de var, ona da her türlü jesti yapar annem. Tamam benim annem çalışıyor, kaynanam çalışmıyor ama tarihi geçmiş çikolata da neyin nesiydi hayret bir şey. Hadi evde olanı getirdiniz, tarihine bakmadınız anladık, sonrasında telafi etmek de yok.

Benim annem çocuğun beşiği dolabı sifonyerini ve neredeyse tüm kıyafetlerini aldığı halde geçen gün kv anneme utanmadan diyor ki komidinini de alsaydin . Ben orada onun cevabını verdim dengesiz 😒
Komidini kendine mi istiyor 🤣🤣 dengesiz 😏

Benim kayınvalide ilk çocukta doğuma 3 hafta kala aradı beni
Annemin neler aldığını sordu, aldıklarını burun kıvırdı, anneannenin çocuk odası alması lazım onun hakkıdır dedi, şunu aldı mı bunu aldımı bi ton şey
Görüşmenin sonunda dudak ucuyla var mı eksik dedi
Sonra doğumda bana 4-5 örgü yelek tarzı şey getirdi o kadar 🤣
Benim ki bana eşimin çocukluk yeleklerini hazırlamış kendince onları vericem diyo ben aldıklarımı atınca da doldurma şimdiden sonra çabuk büyüyo giyemez kullanamaz bir sürü laf 😛

Komidini kendine mi istiyor 🤣🤣 dengesiz 😏
Ne bilim kafası yaya kaldırmış bana diyor ki "oyuncaklarını şöyle düzmeyi planlıyorum" dedim ne alaka ? Ben istemiyorum düzüp müzmek . Hep öyle benimki bana gelsin ,her seyimin yerini değiştirme derdinde eşime defalarca dedim kırmiyim diye susuyorum ama çok ayıp ben onun evine gidince hanım hanım oturup kalkıyorum herkesin kendi evi . Burnunu sokmayı cok seviyor

Gercekten ne tuhaf insanlar ya🤦🏼‍♀️
Tovbe est
Hayır yapma tamam ama
Ne demek sifonyerde alsaydın
Yok onu da yapsaydı
Yok kiz olsaydi bilezik alacaktim (yalan)
Dilini tut otur bari
Kendileri bişey yapmayacağina eminim 🤣 başlarına kalkacagım şeyler evveliyati nisanliliktan var ama sırf eşim üzülmesin diye sustugum zamanlar oldu ama artık susmuyorum ,annem çok iyi niyetli susup kalıyor .

Benim kayınvalide de geçen gün geldi daha fazla ağırlaşmadan bebeğin kıyafetlerini yıkayıp ütüle çok uzun sürer o iş dedi 🤦🏻‍♀️ O kadar zoruma gitti ki kendi zıpır gibi çok genç. Demiyor ki bu kız hamile bir işin ucundan da ben tutayım. Hastane süslemeyi unutmayın, çamaşırları şöyle yıkayın, battaniyeyi şunu bunu alın son güne bırakmayın falan anca direktif veriyor onu yap bunu yapma ama kendi daha bir çöp almadı bebeğe. Bir şeye elini sürdüğünü de görmedik. Bir şey de diyemiyorsun sinir olup oturuyorsun öyle 😒
Daha fazla anlatmayın fenalık geçireceğim 🤦🏼‍♀️😂
Aman ben birsey istemiyorum
Bebek dogunca bile gelmesinler istemiyorum (cok kötüyüm diyorum sonra kendi kendime)
Bende birsey görmüyorum bikac yelek haricinde 😂
Ama geldiklerinde fayda da
Olmuyor ben mahvolacagim bebekle
Yemektir temizliktir
Tek olmak daha rahat
Hersey dort dortlik hizmet bekleniyor çünkü
Birde bu niye agliyor niye emmiyor
Sutun var mi bla bla bla🤣
Ayyy fenalik geldi bak yine

Benim annem de kızımın beşiğini, kapı süsünü, lohusa terliğimi tacımı aldılar. Üstüne kızıma altın bilezik almış bana da yarım altından bileklik yaptırmış. Yastığına da süs olsun diye altından yine bir şey almış vs vs.. kv iyi insandır ama düğünde ne yaptılar ki şimdi yapsın.. 2 tane yelek örmüş işte , bazen de arar işini yapamazsan gelir yaparım diye ya da canın bir şey isterse yapayım der. Bende istemiyorum kız kardeşlerim hep yardım etti sağolsunlar. Eşimde canımın istediğini yaptı bana. Almak isteyen alıyor soruyor eksik var mı yok mu diye.. Eş dost sorup alan çok oldu. Almanyada ki görümcem de alıyormuş bir şeyler mesela içinden geliyor demek ki .. burda ki küçük görümcem hiç arayıp sormadı bile büyüdü mü sağlığı iyi mi insan bir merak eder. Ee doğduktan sonra da görmesine de gerek yok yani.. Hiç değilse altın taksınlar da rezil etmesinler kendilerini, hem eşimde mahçup olmasın bana ve aileme karşı. İyi geçiniyorum ailesiyle bir sıkıntımız yok başından beri ama ne bilim böyle şeyler tuhaf geliyor kendi kızına da aynısını mı yapar hamile olsa 🤷🏻‍♀️ şunu da ekleyeyim erkek olsaydı daha çok memnun olurdu kv.

Peki o paytak yuruyusle napiyoz onu anlamadım, oyle mi yurumek gerekyomus 🤭🤭 ahududuyu da duydum ama almadim, ptesi alayim bari, aktardan mi alınıyor?

Benimkiler dee 😍😍♥️
İyi geliyor diyorlar heralde kasları rahatlatıyor 🙈 marketlerde vardır belkki bak bakim

X