Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Ben de mesela sezaryenden hiç korkmuyorum. Bi tık yakın bile hissediyorum. Yedi sülalem prenses gibi doğurdu sezaryenle. 🤣 Bu hafta bi konuşma yapacam doktorla gidince bakalım. Bi noktaya kadar denemek isterim vajinal. Hiç hiç zorlama istemem çünkü. Bakalım hepimiz için hayırlısı inşallah. 🤲🏻
Sezaryenden korkacak bsy yok ki canim, önemli olan orda saglikla kavusmaya odaklanmak, illa normal dogum olacak diye bir sey yok 😍 kişisel istek, cocugun durumu, o anlik durum vs hepsi önemli, biri birinden her anlamda daha iyidir gibi bir kaide yok 🥰 benim sana terapiden kastim genel anlamda dogum travmalari, dogum aninda annenin yaşadıklarının sana aktarılması vs ile ilgili, kaygılar, korkular nesilden nesile aktarılıyor. Ozellikle travmatik doğumlarda. İnsallah en guzel sekilde kavusacagiz bebuklerimize, sonra emzirme ve poklari konusacagiz 🤣🤣🤣🤣
Bebeme bugün bimden aldıklarım :anneadayı::anne: buarada bir sürü hamile vardı 🤣🤣 şok oldum görünce 6 tane hamile ve erkekler vardı bekleyen Eki Görüntüle 2941783

Kizlar gule gule kullanin😍😍 kuvetler nasildi gorebildiniz mi ☺️

Sezaryenden korkacak bsy yok ki canim, önemli olan orda saglikla kavusmaya odaklanmak, illa normal dogum olacak diye bir sey yok 😍 kişisel istek, cocugun durumu, o anlik durum vs hepsi önemli, biri birinden her anlamda daha iyidir gibi bir kaide yok 🥰 benim sana terapiden kastim genel anlamda dogum travmalari, dogum aninda annenin yaşadıklarının sana aktarılması vs ile ilgili, kaygılar, korkular nesilden nesile aktarılıyor. Ozellikle travmatik doğumlarda. İnsallah en guzel sekilde kavusacagiz bebuklerimize, sonra emzirme ve poklari konusacagiz 🤣🤣🤣🤣

Küvetler güzeldi canım ☺️ eğer müsait isen gidebilecek durumda isen bi bak . Teşekkür ederim buarada ☺️🙏🏻

Küvetler güzeldi ama ben önceden katlanabilir küvet almıştım

Kızlar ben de Bim'den anne yanı yatağı aldım. Çok kararsız kaldım zaten 2 tane gelmişti. Hamile bir kadın illa al diye tutturdu aman seni mi kırcam kız dedim aldım sonunda 😂 Hastane çıkışı bana da güzel gelmedi ama gidip değiştirmeye üşendim. Müslin, ağız mendili, patik, çorap, sepet, battaniye aldım. İnsan kendini durduramıyor ya en son güzel birkaç battaniye alıp kıyafet konusunu kapatıyorum artık 😬

Anneanneside bunları bulabilmiş😍 hastane cıkısı küçük değil normal geldi bana buarada

Eklentiler

• IMG-20211029-WA0015.jpg
    IMG-20211029-WA0015.jpg
    98 KB · Görüntüleme: 109
Bizim orada yeni acilan bir bim var hersey vardi, kimse de yoktu sakin sakin gezdim cok sukur.
2 tane silikon mama onlugu ve oyun halisi aldim.
Yelekleri, patikleri el orgusu seviyorum, penyelerin de yerini pek begenmedim, gozume cok ufak geldiler.

Herkes 4 kg doğuracak diye birşey yok ki ne yapalım bizimkilerde minyon olsun. Doktorum 2.5 kg doğan bebekte 4 kg doğan bebekte sağlıklı dedi. Geçenlerde arkadaşım ikizleri doğum yaptı kızı 1600 gram, oğlu 2200 gram doğdu ve hiç küveze girmediler çok şükür. 4 kg doğup küveze girenler var. Siz gece yatmadan muz yiyin süt için alır bebiş kilo🤗
Benim tosun doğurma derdim yok, 3 kiloyu aşsın yeter. Muzdan çok soğudum ama genel olarak yemeye çalışıyorum tavsiye edilenleri.
Arkadaşımın bebesi hep ufak gitti 39 haftada 3 kiloyu zor gördü doğurdu. Şimdi 4 aylık kız bebek bildiğin 8 aylık gibi sadece anne sütüyle. Sağlıklı bebek zayıf doğsa da anne babaya çeker siz eğer iriyseniz doğunca iri oluyor her türlü.
Maşallah arkadaşının kızına. Ben zayıf doğuruyorum, çok kilo da almıyo ama istisna olur inşallah.
İse yaramasina sevindim 🥰👌
Aynen ben de. Çok yokmuş ama işimi görür ilk 4-5 ay.
Tahin pekmez tüketin kilo için ciddi faydası oluyor bebeğe
Ayy çok severim aslında, bu ara yemedim galiba.
Aminnnn, inşallah 🥰🥰. Sali günü kontroldeydim, kanalin başındaymis ama girmemis, yine de doğum icin daha uygun pozisyondaymis, çatı da uygun çıktı, ama yine de haftaya girmezseymis daha da beklemezmis 🤦🏽‍♀️ takti kesecek beni 🤣🤣
Onun için egzersizler falan var, dene mutlaka. Belki işe yarar.

Selam kizlar, henuz dogurmadim 🤦‍♀️
Ama bugün dogumun gerceklesecegini söyluyorlar.
Cok bildirim vardi, gecmis mesajlari okuyamadim. Hepinize tesekkur ederim ❤
Hayirlisiyla oglumu kucagima alayim, firsat buldugum ilk anda sizleri de haberdar edecegim. 😘🥰
Güzel haberlerini bekliyoruz🥰 dualarımız seninle

Selam kizlar, henuz dogurmadim 🤦‍♀️
Ama bugün dogumun gerceklesecegini söyluyorlar.
Cok bildirim vardi, gecmis mesajlari okuyamadim. Hepinize tesekkur ederim ❤
Hayirlisiyla oglumu kucagima alayim, firsat buldugum ilk anda sizleri de haberdar edecegim. 😘🥰
Güzel haberlerini bekliyoruz 😍

X