Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Ayy sağlıkla gelsin insallah. 🤲🏻 Senin kanala girme girmeme isleri noldu?
Aminnnn, inşallah 🥰🥰. Sali günü kontroldeydim, kanalin başındaymis ama girmemis, yine de doğum icin daha uygun pozisyondaymis, çatı da uygun çıktı, ama yine de haftaya girmezseymis daha da beklemezmis 🤦🏽‍♀️ takti kesecek beni 🤣🤣

Aminnnn, inşallah 🥰🥰. Sali günü kontroldeydim, kanalin başındaymis ama girmemis, yine de doğum icin daha uygun pozisyondaymis, çatı da uygun çıktı, ama yine de haftaya girmezseymis daha da beklemezmis 🤦🏽‍♀️ takti kesecek beni 🤣🤣
Kessin be riske girmektense. Benim kafa hala yukarda. 37 38e kadar dönebilir dedi. 😑

Kessin be riske girmektense. Benim kafa hala yukarda. 37 38e kadar dönebilir dedi. 😑
Ama bir risk yok ki, haftaya gittigimde 38+3 olacağım, sonrasında neden girmesin, ama o daha da girmez diyor, her şey yolunda, milletin 39, 40 hatta dogumda da girebiliyor 🤷🏽‍♀️ ama öyle bsy yok dedi 🤦🏽‍♀️ bak senin ters olmasina ragmen doktor donebilir demis, benim kanalın başında yani, neden beklemiyoz yahu 🤭

Ama bir risk yok ki, haftaya gittigimde 38+3 olacağım, sonrasında neden girmesin, ama o daha da girmez diyor, her şey yolunda, milletin 39, 40 hatta dogumda da girebiliyor 🤷🏽‍♀️ ama öyle bsy yok dedi 🤦🏽‍♀️ bak senin ters olmasina ragmen doktor donebilir demis, benim kanalın başında yani, neden beklemiyoz yahu 🤭
Bekletwbilir tabi ki 40 sonuçta bu işin de matematiği var.

Bende bekleyecek ebat kalmadı. Ben evrene mesajlar gönderiyorum biliyosun. Beni hayırla 40a kadar bekletmesin kızım diye. 🥲

Annem bugün hala tembihliyo sezaryen ol be ben normalden korkuyom diye. 🤣🤣 Benim doğum çok travmatikmiş. Kardeşimde gebeliği öğrendi direkt doktora ben sezaryen istiyorum dedi çünkü. 🤣

Bende bekleyecek ebat kalmadı. Ben evrene mesajlar gönderiyorum biliyosun. Beni hayırla 40a kadar bekletmesin kızım diye. 🥲

Annem bugün hala tembihliyo sezaryen ol be ben normalden korkuyom diye. 🤣🤣 Benim doğum çok travmatikmiş. Kardeşimde gebeliği öğrendi direkt doktora ben sezaryen istiyorum dedi çünkü. 🤣
Bizde de aksine annem 4 cocugu patır patir kolayca dogurmus, ablam 2 cocugunu kolay dogurdu, ben de benzerim diye düşünüyorum ama işte bakalim doktor ne diyecek cok merak ediyorum haftaya 🙈

Aslında epigenetik aktarım çok etkiliyor, doğum travmaları da aktarılan bir durum, bu süreçte de olumlama yapman çok güzel bir durum, hatta imkanın olsa aile dizilimi ile ilgili terapi alsan o da epey ise yarar. İnşallah bebegin güzelce gelecek sana, sağlıkla kavusacaksiniz, normal ya da sezaryen hiiiic fark etmez. İyi olun da 🥰🥰

Bizde de aksine annem 4 cocugu patır patir kolayca dogurmus, ablam 2 cocugunu kolay dogurdu, ben de benzerim diye düşünüyorum ama işte bakalim doktor ne diyecek cok merak ediyorum haftaya 🙈

Aslında epigenetik aktarım çok etkiliyor, doğum travmaları da aktarılan bir durum, bu süreçte de olumlama yapman çok güzel bir durum, hatta imkanın olsa aile dizilimi ile ilgili terapi alsan o da epey ise yarar. İnşallah bebegin güzelce gelecek sana, sağlıkla kavusacaksiniz, normal ya da sezaryen hiiiic fark etmez. İyi olun da 🥰🥰
Ben de mesela sezaryenden hiç korkmuyorum. Bi tık yakın bile hissediyorum. Yedi sülalem prenses gibi doğurdu sezaryenle. 🤣 Bu hafta bi konuşma yapacam doktorla gidince bakalım. Bi noktaya kadar denemek isterim vajinal. Hiç hiç zorlama istemem çünkü. Bakalım hepimiz için hayırlısı inşallah. 🤲🏻

Son bı iki haftadır beni doğum korkusu sardi kizlar:110:.Tabi hala i sıkıntı olmadığı sürece normal doğum olacak.En kötü epidural olurum dayanamazsam diorum.Bi de gece sancı gelmesinden çok korkuyorum.Sanki gece daha çok canım yanicakmis gibiyim.Bunda ağrılarımin gece tavan yapmasınin payı büyük sanırım.

Haha bana da ilkinde herkes normal olsun diyordu ondan bekledik 41 i . Bebiskon karar verecek bakalim hangisini sececek😻

Bebeme bugün bimden aldıklarım :anneadayı::anne: buarada bir sürü hamile vardı 🤣🤣 şok oldum görünce 6 tane hamile ve erkekler vardı bekleyen
IMG_20211029_093049.jpg

Güle güle kullansın minik kuş😍😍😍😍kız n ara uyandın da gidip aldın😂😂
Çok teşekkür ederiz teyzesi ,Dolabını çoktan düzenledim hiçbir eksiği de yoktu zaten aldiklarimin çoğu büyük beden 😁 ama bende senin gibi dayanamıyorum belki 10 dan fazla aldığım hastane çıkışı var ama dayanamadım olsun giyinsin dedim aldım bir sürü yine 160 tl gitti 🤣 sabah yağmur yağıyordu bugün izinliyim normalde 7 de uyanıyorum baktım uyuyamıyorum kalktım gittim 🤣🤣 aslında şu oyun halısı için gitmiştim ama merve merve sağolsun gereksiz olduğunu cidden düşündüm.

X