Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Benim icin dua eder misiniz kanamam oldu agrim cok yok aMa ara ara girmeye basladi doktor yola cikmami istemedi bir progestan igne yaptirdim yarim saatte ne oldu anlayamdm cok korkuorm daha 33deyiz
Geçmiş olsun canım, iğne yaptırdıysan faydası olur canını sıkma

Merve bebişi nasıl yıkayacaksın küvetsiz? Küvetimizi birine vermiştik. Çok kalabalık oluyo evde, varlığından hiç hoşlanmıyorum. Leğen desen geniş bir leğenim de yok. Kucakta vs yıkayan var sanırım, bir çözüm bulsam hiç almak istemiyorum. Ayaklanınca kullanılmıyor zaten.
Sorma canım. Benim evimde aşırı küçük. Yatak odamdaki dolabın üstüne koyduk. Bebiş gelecek diye kendi eşyalarımızın bazılarını attık.

Eklentiler

• 20211028_204803.jpg
    20211028_204803.jpg
    54,8 KB · Görüntüleme: 70
Benim icin dua eder misiniz kanamam oldu agrim cok yok aMa ara ara girmeye basladi doktor yola cikmami istemedi bir progestan igne yaptirdim yarim saatte ne oldu anlayamdm cok korkuorm daha 33deyiz
Aaa geçmiş olsun canım dualarımız seninle

Leğenim var canım 🤣 Topiğe kapak fotosu olsa koycaktım. 🤣 elimde tutar yıkarım ben file sevmiyorum.
Elindekileri kullanmak en güzeli valla. Pratik bi şey buldum ama stokta yok maalesef. Şansıma tüküreyim dedim ama almayacam küvet, en kötü leğen alır sonra da kullanırım di mi ama😂
İğne işe yarayacak inşallah, koca topiğin duaları seninle.
Sorma canım. Benim evimde aşırı küçük. Yatak odamdaki dolabın üstüne koyduk. Bebiş gelecek diye kendi eşyalarımızın bazılarını attık.
Evim küçük değil ama yine de sorun. Duşakabinde saklıyordum, e banyo kovaları da var. Altlarına kir birikiyor vs, her temizlikte çıkar geri koy sinir bozucu. Keşke evdeki her dağınıklığı koyacak bir dolap olsa.

Elindekileri kullanmak en güzeli valla. Pratik bi şey buldum ama stokta yok maalesef. Şansıma tüküreyim dedim ama almayacam küvet, en kötü leğen alır sonra da kullanırım di mi ama😂

İğne işe yarayacak inşallah, koca topiğin duaları seninle.

Evim küçük değil ama yine de sorun. Duşakabinde saklıyordum, e banyo kovaları da var. Altlarına kir birikiyor vs, her temizlikte çıkar geri koy sinir bozucu. Keşke evdeki her dağınıklığı koyacak bir dolap olsa.
Leğen candır yaa 🤣😍😍

İki çocukta aklıma takılan hemen her şeyi aldım 😂 En sonunda hevesimi aldım, doydum. Çok şükür ☺️
Birkaç şeyi çok hakkını vererek kullandık, öyle ki eskidi yani. Mesela mama sandalyesi, otokoltuğu gibi
Bn mama sandalyesi bile almamıştım yerim yok diye yatarak yediriyordum 🤣

Bn mama sandalyesi bile almamıştım yerim yok diye yatarak yediriyordum 🤣
Biz daha sonra normal sandalye gibi kullandık. Normal sandalyede boyu kısa kalıyor, masaya yetişemiyor. Bununla bizim gibi rahat oturuyor. Masanın kenarında duruyor zaten, sandalye yerinde.
Şimdi sandalyeye takılan pratik bişwyler çıkmış, onlar da alınabilir.

Ben de hastaneden geldim. Son gidişime kadar haftasıyla uyumlu olan bebiş, 2 hafta geriden geliyor. Beslenmem iyi, sağlıklı besleniyorum. Ne yapmam lazım ki en azından 3 kiloyu geçsin?

Şuan kaç haftalıksınız? Benim bebeğim 28. Haftada 995 gram çıktı ve doktor göbek çevresi 3 hafta geri dedi. Ben hemen yeme içme düzenimi değiştirdim. Hergün, bol peynir yoğurt süt maden suyu kaşar peyniri 3 porsiyon meyve yemeye başladım ve ara yavaş yavaş kapandı.
Haftanız ve bebeğinizin kilosu kaç şuanda

Geçmiş olsun bişey olmaz inşallah stres yapma kendine benimde ara ara kanamalarım oluyo şükür ki sonra takip altında normale dönüyoruz. Kanama çoğalmadıgı sürece sıkıntı olmuyor inşallah ağrında geçer🙏🏻 Allah yardımcın olsun
Hangi renk oluyor kanamalarin cnm neden oluyormus hastanede mi takip altinda kaliyorsun

Ben kamudayim canım o yüzden mecbur doğum izni bitince işe döneceğim
Aynen nasıl rahat ediyorsan oyle yap isyerim evime aracla bes dk kendi aracimla gidip geliyorum bende kalabalık yerde olsam ve dolmus vs kullansam virüsten dolayı hemen izne ayrilirdim
Hakkımızda hayırlısı artık

Aynen heves kırmak istemem ama bencede gereksiz kızıma aldım toplasan 10 kere üzerinde durmamistir 😄

😃😃fildeki yüz ifadesinin yanlız ulen çoluk çocuğa oyuncak olduk ne hale geldik der gibi 😀😀😀niye mutsuz yaaa bunun ifadesi 😀😀😀
El birligi ile beni filden soğuttunuz şükranlarımı sunuyorum 😂

X