Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Hangi renk oluyor kanamalarin cnm neden oluyormus hastanede mi takip altinda kaliyorsun
24.haftadan beri ilk pembeydi şimdi kırmızı oluyor hemen acile gidiyorum şükür devam etmiyor iğne ilaç bikac gün hastanede yatıp çıkıyorum. Ama benim plesanta rahim agzında yani previa dedikleri riskli gebelik ondan dolayı. Kendimi yordugum zamanlarda oluyor aşagı çok baskı yapıyor sürekli yatmam gerekiyor ama yatamıyorum malesef yalnızım. İnşallah senin kanamanda devam etmez. İnşallah saglıkla atlarız bugünleri vaktinde doğum yaparız.

24.haftadan beri ilk pembeydi şimdi kırmızı oluyor hemen acile gidiyorum şükür devam etmiyor iğne ilaç bikac gün hastanede yatıp çıkıyorum. Ama benim plesanta rahim agzında yani previa dedikleri riskli gebelik ondan dolayı. Kendimi yordugum zamanlarda oluyor aşagı çok baskı yapıyor sürekli yatmam gerekiyor ama yatamıyorum malesef yalnızım. İnşallah senin kanamanda devam etmez. İnşallah saglıkla atlarız bugünleri vaktinde doğum yaparız.
Anladim cnm insallah saglikla aliriz kucagimiza hepimiz🤲bugun o kadar cok korktum ki Rabbim kimseye yasatmasin

Şuan kaç haftalıksınız? Benim bebeğim 28. Haftada 995 gram çıktı ve doktor göbek çevresi 3 hafta geri dedi. Ben hemen yeme içme düzenimi değiştirdim. Hergün, bol peynir yoğurt süt maden suyu kaşar peyniri 3 porsiyon meyve yemeye başladım ve ara yavaş yavaş kapandı.
Haftanız ve bebeğinizin kilosu kaç şuanda
Merhaba, öncelikle teşekkür ederim. Şu an tam 32 haftalık. 1700 gr civarı çıktı, 1900-2000 arası olmasını bekleriz dedi. Bugünden başladım dikkat etmeye, sizin tavsiyelerinize de uyacağım.

Merhaba, öncelikle teşekkür ederim. Şu an tam 32 haftalık. 1700 gr civarı çıktı, 1900-2000 arası olmasını bekleriz dedi. Bugünden başladım dikkat etmeye, sizin tavsiyelerinize de uyacağım.

28. Haftada 995 gram
29. Haftada 1200 gram
32. Haftada 1700 gram
33. Hafta da 2 kg

Bu şekilde benim kilolarda. Aslında aynı 32. Hafta kilosu. Birde benim devlette daha kilolu çıkıyor. Bugün tansiyon için acile gittim 34+1 haftalığım 2500 çıkıyor orda😂 hangisi doğru bilmiyorum.

28. Haftada 995 gram
29. Haftada 1200 gram
32. Haftada 1700 gram
33. Hafta da 2 kg

Bu şekilde benim kilolarda. Aslında aynı 32. Hafta kilosu. Birde benim devlette daha kilolu çıkıyor. Bugün tansiyon için acile gittim 34+1 haftalığım 2500 çıkıyor orda😂 hangisi doğru bilmiyorum.
Aa hakkatten aynıymış. İnşallah devletteki doğrudur ☺️
Ben 35 de gideceğim, inşallah o zamana toparlar. Bu gidişle 2900 falan doğar dedi

Ben 35 de gideceğim, inşallah o zamana toparlar. Bu gidişle 2900 falan doğar dedi

Herkes 4 kg doğuracak diye birşey yok ki ne yapalım bizimkilerde minyon olsun. Doktorum 2.5 kg doğan bebekte 4 kg doğan bebekte sağlıklı dedi. Geçenlerde arkadaşım ikizleri doğum yaptı kızı 1600 gram, oğlu 2200 gram doğdu ve hiç küveze girmediler çok şükür. 4 kg doğup küveze girenler var. Siz gece yatmadan muz yiyin süt için alır bebiş kilo🤗

Herkes 4 kg doğuracak diye birşey yok ki ne yapalım bizimkilerde minyon olsun. Doktorum 2.5 kg doğan bebekte 4 kg doğan bebekte sağlıklı dedi. Geçenlerde arkadaşım ikizleri doğum yaptı kızı 1600 gram, oğlu 2200 gram doğdu ve hiç küveze girmediler çok şükür. 4 kg doğup küveze girenler var. Siz gece yatmadan muz yiyin süt için alır bebiş kilo🤗
Ben elma yiyom mesela ama alıyo sağolsun. 🤪

Arkadaşımın bebesi hep ufak gitti 39 haftada 3 kiloyu zor gördü doğurdu. Şimdi 4 aylık kız bebek bildiğin 8 aylık gibi sadece anne sütüyle. Sağlıklı bebek zayıf doğsa da anne babaya çeker siz eğer iriyseniz doğunca iri oluyor her türlü.

Bende ikiz tekiyim canım 2.100 gr ikizim (erkek) 2.600 gr doğmuş kuveze felan aldılar mi bilmiyorum ama genel sağlık durumumuz dogdugumuzda iyiymiş çok şükür ilerleyen yaşlarda da bişey çıkmadı minyon da sayilmayiz ben 1.63 ikizim 1.82 boyunda 😀

Sararmış kıyafetleri sormuştum geçen hafta. Beyaz sabunla kaynatıp biraz soğuyunca çitiledim lekeli yerleri. Sonra bekletip yıkadım. Lekeli yerleri güneşe gelecek şekilde serdim, güneş iyi bir leke çıkarıcıdır. Gayet temiz oldular.
İse yaramasina sevindim 🥰👌
Hastanedeyim ben kizlar.
Dün sabah geldik, acilmam yoktu.. fitil gibi bir sey koydular. Anca bu saate biraz kasilmalarim başladı.
Merak edenlere hemen soyleyeyim cunku ben cok merak ediyordum nasil diye 🤪 Su an icin sadece belimde adet sancisi gibi bir sanci var. Ara ara gidip geliyor. Dayanilmayacak bir sey degil. Su an icin tabi, ilerleyince ne olur bilemem. 😅
Bakalim bekliyoruz. 🤗
Hayırlı haberlerle gel, bekliyoruz seni😍😍
kızlar çalışan analar, kaçıncı haftada işten ayrıldınız?
Bana kalsa 37ye kdr devam etmek isteyecektim ama 34+1de kasilma toplasma olup hastanede yatinca doktor izne cikardi 🥴
Benim icin dua eder misiniz kanamam oldu agrim cok yok aMa ara ara girmeye basladi doktor yola cikmami istemedi bir progestan igne yaptirdim yarim saatte ne oldu anlayamdm cok korkuorm daha 33deyiz
İnsallah hicbir şey olmayacak, her şey yoluna girecek🙏🙏🙏❤️❤️

X