Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Ayy doğum mu başladı 😍Allah yardımcın olsun hadi bakalım güzel haberler bekliyoruz🤗
Amin cok tesekkur ederim 🥰😍
Ben bu akşam misafifliğe gittim çok oturdum benim de belim ağrıyo şu an 🤣 seni fifty fifty anlıyorum. 🤪🤪

Güzel haberler ver bize inşallah. 🥲
🤣 haha ikisi farkli, olunca anlarsin 🤭 bu daha boyle kramp tarzinda sanki.
Insallah bakalim 🤲 merak ediyorum 29 ekime sarkar mi 🤣
Bir avazda sağ sağlim doğurursun inş 🙏🏼 Sen yurt dışındaydın sanırım canım erken değil mi fitil için, orda son ana kadar bekliyorlar diye biliyorum 42. Haftaya kadar
Amin insallah sagol canim.😍
Evet yurt disindayim. Normalde beklerlerdi ama benim gebelik oncesinde de sekerim vardi.
Bekletmek bebek acisindan riskli oluyor diye 38. Haftada dogumu baslatiyorlarmis ki benim seker kontrolum iyi oldugu icin ertelediler bile.
Bi de sekerden oturu kilosu da azicik fazla daha da irilesmesini istemiyor doktorlar. Sezeryan ihtimalini arttiriyormus.

Kasılma karnın taş gibi olması toplanması di mi? Dogururken de aynısı oluyo di mi?

Sorgularken kendimi agnes gibi hissettim. 🤣
agnes-gru.gif
🤣
Bende oyle biliyordum. Ama bende belden basladi. Karnim cok sertlesmiyor su an icin.
Az once nts ye indim. Ebe kasilman var mi dedi, belimde adet sancisi gibi gidip gelen bir agri var dedim. Guzel kasilmalarin baslamis dedi 🙄

Hiç endişelenme doğum nasıl olursa olsun annelik gücü geliyor misler gibi bakıyorsun bizde eşimle kendimz baktık ne annem ne kv kimse 1 gece bile kalmadı. Bebeğim de zor gazlı bir bebekti üstelik. En güzel en iyi annesi bakar annesi bilir bebeği💕 kimseye ihtiyacınız yok
Yerimden kalkabilir miyim diye dusunuyorum sezeryan olursa 🤭 Esim yemek falan yapamaz ac kaliriz gibi geliyor haha🤭
Hamilelik boyunca istedigimi pek yiyemedim diye aklim fikrim yemekte su an 🤣
Bir de sekerim var diye daha cok normali istiyorum. Enfeksiyon, dikislerin hizli iyilesmemesi ihtimali oluyormuş.
Yoksa saglikla kavustuktan sonra dogum seklinin cokta bir onemi yok.
Yine de allah bilir tabi, hangisi hayirliysa onu nasip etsin. 🤗

Minnos minnos bebek aglama sesleri geliyor surekli. Sabirsizlaniyorum 😍

Yalniz bisey dikkatimi cekti hic bağıran kadin sesi duymadim 🙄 Acaba hepsi epidural mialiyorr acaba 🤔

🤣
Bende oyle biliyordum. Ama bende belden basladi. Karnim cok sertlesmiyor su an icin.
Az once nts ye indim. Ebe kasilman var mi dedi, belimde adet sancisi gibi gidip gelen bir agri var dedim. Guzel kasilmalarin baslamis dedi 🙄
Kız biz ne yaşıyoz o zaman ayol :rolleyes:Bu taşlık ne o zaman? 🤣

Amaan yaşayıp görecez inşallah nasipse. 🥲

Kız biz ne yaşıyoz o zaman ayol :rolleyes:Bu taşlık ne o zaman? 🤣

Amaan yaşayıp görecez inşallah nasipse. 🥲
Valla aklinizi karistirmak gibi oldu biraz farkindayim ama ben de tas gibi olacak diye bekliyordum.
Cunku evdeyken karnim bildigin sertlesiyordu bebek bir yere toplaniyordu. Ama su an yumusak 🤣
Agri belimden belimden geliyor. Bakalim daha erken evre diye olabilir 🤷‍♀️
Yine haberdar ederim 🤣
Beklemede kalin 🤭🤭

Valla aklinizi karistirmak gibi oldu biraz farkindayim ama ben de tas gibi olacak diye bekliyordum.
Cunku evdeyken karnim bildigin sertlesiyordu bebek bir yere toplaniyordu. Ama su an yumusak 🤣
Agri belimden belimden geliyor. Bakalim daha erken evre diye olabilir 🤷‍♀️
Yine haberdar ederim 🤣
Beklemede kalin 🤭🤭
Doğur sağlıcakla güzelce emzir güzelce uyut inşallah huzurla. Sütün bol olsun. 🥲
Sonra bize yazarsın. 😘😘

Yerimden kalkabilir miyim diye dusunuyorum sezeryan olursa 🤭 Esim yemek falan yapamaz ac kaliriz gibi geliyor haha🤭
Bir de sekerim var diye daha cok normali istiyorum. Enfeksiyon, dikislerin hizli iyilesmemesi ihtimali oluyormuş.

Yalniz bisey dikkatimi cekti hic bağıran kadin sesi duymadim 🙄 Acaba hepsi epidural mialiyorr acaba 🤔
Sezeyan de olsa kalkarsın hiiiç orasını düşünme. Dışardan söylersinz 1 hafta olmafı 2 yumurta kırar onu yapabilr en azından diye düşünüyorum oturur yersinz😅 zaten dediklerine göre senin normal gibi gidiyor. Kafaya takılcak şeyler hiç değil. Bebiş sağlıklı sıhhatli gelsn de gerisi halloluyor 😊🌸 ben kendi doğumumda duymuştum ama çok kısa 😅 bir de doğumdan da bağırma olmayabiliyor her zaman. Benim ilk açıklığa baktığnda noluyo diyip bi affalamıştm bağırmıştm 🤣 snra dakika başı açıklık var mı diye baktılar snrakilerde sesim çıkmadı mesela 🤣 farklı bir atmosfer bide ilk olunca insan sürekli ay şimdi çok acıcak herhalde gibi bir moda giriyosn 🤣

Amin cok tesekkur ederim 🥰😍

🤣 haha ikisi farkli, olunca anlarsin 🤭 bu daha boyle kramp tarzinda sanki.
Insallah bakalim 🤲 merak ediyorum 29 ekime sarkar mi 🤣

Amin insallah sagol canim.😍
Evet yurt disindayim. Normalde beklerlerdi ama benim gebelik oncesinde de sekerim vardi.
Bekletmek bebek acisindan riskli oluyor diye 38. Haftada dogumu baslatiyorlarmis ki benim seker kontrolum iyi oldugu icin ertelediler bile.
Bi de sekerden oturu kilosu da azicik fazla daha da irilesmesini istemiyor doktorlar. Sezeryan ihtimalini arttiriyormus.
Süpermiş o zaman 🙏🏼 Hiç korkma orda normal doğuma çok önem veriyorlar, nerdesin bilmiyorum ama fransada arkadaşım 3 tane doğurdu çok memnundu. Bir hafta çıkartmamışlar iyileşene kadar çok güzel bakmışlar. İnş seninki de öyle olacaktır. Buraya da yazarsın tecrübelerini inş

Hastanedeyim ben kizlar.
Dün sabah geldik, acilmam yoktu.. fitil gibi bir sey koydular. Anca bu saate biraz kasilmalarim başladı.
Merak edenlere hemen soyleyeyim cunku ben cok merak ediyordum nasil diye 🤪 Su an icin sadece belimde adet sancisi gibi bir sanci var. Ara ara gidip geliyor. Dayanilmayacak bir sey degil. Su an icin tabi, ilerleyince ne olur bilemem. 😅
Bakalim bekliyoruz. 🤗
Hadi inşallah bi avazda bebişine kavuş 😍

Maalesef yeme işine bi müddet daha dikkat etcen🙈
Demekki sessiz sessiz doğuruyorlar 🤣sanmam herkese epidural versinler ağızlarına havlu tıkamış olmasınlar diğer hamileler korkmasın diye 🤣🤣

Sağlıkla kavuşursun bebeğine inşallah 🙏🏼 . İkinci doğuma hazırlık eğitimimi alıyorum, ikisinde de özellikle söylediler bağırarak nefesinizi tüketmeyin diye çünkü aktif ıkınma için nefese ve enerjiye bolca ihtiyacımız olacakmış, belki bu sebeptendir 🤷🏼‍♀️

Bu ponponlu olan battaniyeler isitir mi cocugu sizce ?penye battaniye aldim kayinvalidem bu kisin hic ise yaramaz dedi aldigim penye de pembeli oLan 90liraya almistim %100 pamuk iade edeyim mi hevesim kacti resmen ayy bu battaniye hic anladigim birsey degil
böyle ponponlu şeyleri güvenlik açısından riskli buluyorum ben. ısıtma konusunda da penye battaniye evet az gelir. ama onu içine kundak yapabilirsin. dışına örgü/triko battaniye örtebilirsin. havalar ısınınca tek penye battaniye yetmeye başlar zaten. ben penye battaniyeyi çok seviyorum. iyisiyse bide çok uzun süre kullanırsın. ince olursa çantada falan yer de kaplamıyor. uyurken örtersin. yolculukta örtersin. bana kalırsa iade etme. muhakkak yeri gelir kullanırsın.

böyle ponponlu şeyleri güvenlik açısından riskli buluyorum ben. ısıtma konusunda da penye battaniye evet az gelir. ama onu içine kundak yapabilirsin. dışına örgü/triko battaniye örtebilirsin. havalar ısınınca tek penye battaniye yetmeye başlar zaten. ben penye battaniyeyi çok seviyorum. iyisiyse bide çok uzun süre kullanırsın. ince olursa çantada falan yer de kaplamıyor. uyurken örtersin. yolculukta örtersin. bana kalırsa iade etme. muhakkak yeri gelir kullanırsın.
Tesekkur ederim canim karar verdim iade etmiyorum bir kac kislik alacagim ekstra😇

Hastanedeyim ben kizlar.
Dün sabah geldik, acilmam yoktu.. fitil gibi bir sey koydular. Anca bu saate biraz kasilmalarim başladı.
Merak edenlere hemen soyleyeyim cunku ben cok merak ediyordum nasil diye 🤪 Su an icin sadece belimde adet sancisi gibi bir sanci var. Ara ara gidip geliyor. Dayanilmayacak bir sey degil. Su an icin tabi, ilerleyince ne olur bilemem. 😅
Bakalim bekliyoruz. 🤗
kolaylıkla geçsin inşallah sağ salim kavuşun birbirinize :dua:

ben hiç kullanmadım yaa ilk çocuğumda da kullanmamıştım. yine almadım. ne çorap ne eldiven bişey kaybolmadı yıkanırken.
Bende almadim aklima bile gelmemisti dün burda sorduktan sonra esime bahsettim ben yaparim bunu dedi esim yapacak denemelik 2 adet

Bende de 2 penye 2 pazen var. Yeter diye düşünüyorum. 1 tanesi temiz hep bebek çantasında hazır bulunsa. Kalan 3ü evde kullansam. Dıştan da nohut ve kalın battaniye evde duruma göre. 2si de birbirine denk biribirinin yedeği olur diye düşünüyorum. Kalın trikolarım var. Kadife gibi bi örme battaniyem olacak onu en dışa sararım diyorum büyük peluş yerine.

Şimdi sen bence 2 3 penye ekle. Kalın battaniyelerden de ekle. Hatta bu attıklarımı direkt al 🤪 Sondaki ikiden birini seç. Ikisine gerek yok. 1 tane büyük battaniye yeter bence.

Bu karacanın battaniye si bende de var çok tavsiye 😊

X