Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Bir paketi yarım kullanmış, diğerini hiç açamadan 3'e geçmiş. İkinci çocuğu bir de bu. İlki daha zayıf doğmuş ve daha yavaş kilo alıyormuş diye bu da öyle olur sanıp ona göre almış bezleri. Bir bakmış bu çocuk hem daha kilolu doğdu hem daha iştahlı ve hızlı kilo alıyor. Sonuç bu ☺️
Hay maşallah. Ben aşırı zulalamışım. 🤣 Bakalım nolcak. 🤣

Kızlar ben bugün toplu bir alışveriş daha yaptım. Toplamı 2500 küsür lira tuttu. Durup durup son aylara sıkıştırınca ancak di mi 😃 daha bazı eksikleri de tecrübeli arkadaşımla e bebeğe gidip direk oradan alacağız. Biberon, emzik, tırnak makası, tarak, zıbın ve üst kıyafet gibi. Bir de astronot kıyafetlerden alacağım şöyle sıcacık tutacak bir şey. Başka eksik varsa da gidince göreceğiz artık ☺️
Güle güle kullanın 🌸 emzirme yastık ve örtü olanın linkini atabilir misiniz?

Detaylıca anlatabilme şansınız var mı acaba bu şırınga ile besleme olayını.

doğumdan sonra hemşire geldi emzirme için ne yaptıksa bebek göğüs ucunu tutmadı
ara ara gidip geldi, baktık bebek daha memeyi tutamıyor bende ki biberonun alt kısmını alıp
30 cc kadar mama hazırladılar, bebeği tam yatırmayacak şekilde hafif yan yerleştirdi
serçe parmağımı damağına yapıştırdım o emmeye başlayınca
minicik micik serçe parmağın köşesinden şırınga ile sıktık, böylece hem biberonu vermemiş oluyorsun hem de emme refleksine destek oluyorsun, bebek memeye adepte olup tam emmeye başlayana kadar her emzirme sonrası bu şekilde besledim (1-2 gün) . sanırım 2-3 haftalıkkende biberone geçtik, meme reddi yaşamadık.

Son düzenleme:
doğumdan sonra hemşire geldi emzirme için ne yaptıksa bebek göğüs ucunu tutmadı
ara ara gidip geldi, baktık bebek daha memeyi tutamıyor bende ki biberonun alt kısmını alıp
30 cc kadar mama hazırladılar, bebeği tam yatırmayacak şekilde hafif yan yerleştirdi
serçe parmağımı damağına yapıştırdım o emmeye başlayınca
minicik micik serçe parmağın köşesinden şırınga ile sıktık, böylece hem biberonu vermemiş oluyorsun hem de emme refleksine destek oluyorsun, bebek memeye adepte olup tam emmeye başlayana kadar her emzirme sonrası bu şekilde besledim (1-2 gün) . sanırım 2-3 haftalıkkende biberone geçtik, meme reddi yaşamadık.
Cok teşekkürler eminim herkesin işine yarayacak süt gelene kadar

Anneler ıslak mendil tercihini hangi marka yaptınız çok kararsız kaldım prima sleepy uni baby me 😣😣
Pamuk kullanacağım ama dışarısı ve acil durumlar için Baby turco doğadan aldım 🥰 içeriği temiz
Kızlar ben bugün toplu bir alışveriş daha yaptım. Toplamı 2500 küsür lira tuttu. Durup durup son aylara sıkıştırınca ancak di mi 😃 daha bazı eksikleri de tecrübeli arkadaşımla e bebeğe gidip direk oradan alacağız. Biberon, emzik, tırnak makası, tarak, zıbın ve üst kıyafet gibi. Bir de astronot kıyafetlerden alacağım şöyle sıcacık tutacak bir şey. Başka eksik varsa da gidince göreceğiz artık ☺️
tavşanlı tulumdan ben de aldım hastane çantasında bekliyor çok tatlı🥰🥰🥰
Kızlar mama olarak ne aldınız ya da ne önerirsiniz? Hastane çantasına mama ekleyeceğim de
mama almadım hastaneden neyi önerirlerse onu alacağız

Bez konusunda çok stok yapmayı düşünmüyorum ben. Yeğenimde 1-2 numara prima aldık en iyisi diye. Çocukta pişik yaptı 1.5 paket 300 tane bez kaldı boş yere. Ben sleepy 40lı 1 numara aldım. Kilosuna göre ve memnuniyete göre devamını alıcam. Zaten artık herşeye çok kolay ulaşıyoruz. Bugün sipariş ver yarın kapında🤗
Ben de oyle yaptım hastane icin 30 lu aldım. Sonra marketten alırım diye.

Denediniz mi🙈 cekim kuvvetini daha fazla bekliyordum. Soyle diyeyim ancak bebegin uygulayabilecegi kuvvet kadar normal mi 🤷‍♀️
Denemedim ancak doğumdan sonra, şuan riskli olabilir diye hiç göğüslerime dokunmuyorum 😂
Kizlar gelince vergi ne kadar kesecek bildirir misiniz
geldiğinde ürünle beraber bütün ücretleri yazarım buraya 🙏🏼

Evet, bavulu actim; bunca sene kiyamayip sakladigim cici pembelere el sallama vaktidir. Isime yarayanlari aldim, hatira olanlari sakladim, bu arkadaslar kolileniyor bakalim kimin nasibi olacaklar....
Mevzu mavi-pembe degil de oglanlara tullu etek de giydiremem ki :)))

Eklentiler

• 20211015_093612.jpg
    20211015_093612.jpg
    140,4 KB · Görüntüleme: 91
  • 20211015_094057.jpg
    20211015_094057.jpg
    105,1 KB · Görüntüleme: 93
Evet, bavulu actim; bunca sene kiyamayip sakladigim cici pembelere el sallama vaktidir. Isime yarayanlari aldim, hatira olanlari sakladim, bu arkadaslar kolileniyor bakalim kimin nasibi olacaklar....
Mevzu mavi-pembe degil de oglanlara tullu etek de giydiremem ki :)))
Ohh bi sürü kıyafet gittiği yerde de güzelce kullansın nasipte olanlar 😍
Aynn tütü etek ve hepsi pembişşş

Masallah saglikla büyütün bebeginizi
Tırnak neden kesmiyorsunu merak ettim
Amin teşekkür ederim 🙏🙏 Doğum yaptığım hastanede bebek hemşireleri öyle dedi zaten tırnakları çok cansız bebeklerin dokunsan kopacak ölçüde. Kağıt törpü yapıyoruz onların tavsiyesi ile

Prime pure ebebek geldigi gibi bitiyor kac gundur bezini bekliyorum prima care veya prima yenidogan hk. Bilginiz var mi
Prima kullananlar genelde çok memnun çevremde tek sorunu ilerleyen zamanda parası çok yazık demeye başlıyolar. Bizde buna istinaden yeğenime prima aldık ama pişik yaptı kullanamadık. Yeni bez işi tamamen bebişin totosunun keyfiyle alakalı🤗 alsanız bile stok yapmayın memnun kalırsanız devamını alırsınız.

Nasil vergi anlmadm cnm ucretsiz kargo ile geliyor
Genelde amazon global, alibaba, strawberry(ne siteydi be!!), unnado vb. alisveris yaparsaniz kargonuz ithalat kapsamina girdigi icin bulundugunuz yerin gumrugunde muhafazaya alinir, gider gumruk vergisini oder teslim alirsiniz. Son donemde amazonda gumruk vergileri pesinen sizden tahsil edilerek bu operasyondan kurtulabiliyoruz. Arkadaslar bunu sormak istediler sanirim.
Tutar minik muhtemelen sorun olmaacaktir.

Prime pure ebebek geldigi gibi bitiyor kac gundur bezini bekliyorum prima care veya prima yenidogan hk. Bilginiz var mi
Onun içerisinde losyon, petrol türevi ve parafin varmış. Bunlar da oldukça kimyasal. Pure serisi tamamen saf biz bu yüzden tercih ettik.
Biraz pahalı ama diğer bezlerle kıyasladığımızda prima pure taşırma yapmıyor, bezi değiştirme süresi çok çok daha uzun sürüyor.
Hesap edince ise x markayı günde 10 kez değiştiriyorsan primayı 5 kez değiştirmen yeterli olabiliyor kullandıkları teknoloji sebebiyle. Bu da pahalı olmadığını gösteriyor aslında😌
Biz jokerden aldık bu arada oradan da bakabilirsiniz

Onun içerisinde losyon, petrol türevi ve parafin varmış. Bunlar da oldukça kimyasal. Pure serisi tamamen saf biz bu yüzden tercih ettik.
Biraz pahalı ama diğer bezlerle kıyasladığımızda prima pure taşırma yapmıyor, bezi değiştirme süresi çok çok daha uzun sürüyor.
Hesap edince ise x markayı günde 10 kez değiştiriyorsan primayı 5 kez değiştirmen yeterli olabiliyor kullandıkları teknoloji sebebiyle. Bu da pahalı olmadığını gösteriyor aslında😌
Biz jokerden aldık bu arada oradan da bakabilirsiniz
Tesekkurler bilgi icin🥰jokerde de kalmamis insallah ebebek kuponum yanmadan gelir 🤭

X