Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
normal doğum yaptım, ilk 2 gün yoğun ilk gün zaten hastanede olduğum için hastanede hasta bezi takılmıştı 3 gün de o kadar yoğun gelmiyor.

hayır ilkinde götürmedim, bundada götürmem.
ya birşey sorucam benim kız kardeşim geçen yıl doğum yaptı ve doğumdan sonra ebe kontrole geldiğinde elini sokup içerde çevirmiş organlar yerine otursun diye kardeşimin 1 ay çok yoğun kanaması oldu sizde de yapıldımı böyle işlem

Sezeryanlıyken eğilip kalkmak ped takmak zorluyormuş ben iki paket depend aldım, bitene kadar kullanırım daha rahat oluyormuş

hiç öyle bir şey olmadı, doğumdan 1 hafta sonra dr ultrasyon ile muayene etti
kan man birşey içerde kaldı mı diye , o bile alttan açıp bakmadı.

Bu islak mendil mesela benim aldığımın yarısına denk geliyo. Hep trendyolda olmuyo ama o fiyatlar genelde 400 adet civarını 300 tlye kadar indirebiliyosun.

hiç öyle bir şey olmadı, doğumdan 1 hafta sonra dr ultrasyon ile muayene etti
kan man birşey içerde kaldı mı diye , o bile alttan açıp bakmadı.
bende ilk kez duydum ve şaşırdım o zamana kadar çok kanaması yokmuş o işlemden sonra çok fazla kanaması olmuş 1 ay çok yoğun oldu saat başı bez değiştirdim dedi

4 baby diye bir marka aldım.
Fiyatı çok uygun, puseti de (1 yaşa kadar oto koltuğu olarak) var.

Sezeryanlıyken eğilip kalkmak ped takmak zorluyormuş ben iki paket depend aldım, bitene kadar kullanırım daha rahat oluyormuş
Dependi denedin mi hiç? Sen de çok zayıfsın o ped kısmı insanın taa göbeğine çıkıyo ya dikiş filan olursa rahatsız eder mi benim kafam karıştı.

bende ilk kez duydum ve şaşırdım o zamana kadar çok kanaması yokmuş o işlemden sonra çok fazla kanaması olmuş 1 ay çok yoğun oldu saat başı bez değiştirdim dedi

bende ilk defa duydum
yapan ebe doğum anında şahit olmuşsa bilmiyorum o an bebek çıksın diye cevirmiş olabilir, ben normal doğum yaptım
altanda kesim vardı, ilk gün çok kanama olmuştu, hatta bi ara hasta odasına doktor ziyaretime geldi karnıma biraz bastırdı
kan çıktı, az kalmış dedi. bi sonra ki kontrolü 1 hafta sonra yaptı, ona da ultrasyon makinası ile baktı.

Doktorum ameliyatın bandajını açtıktan sonra Dependi tavsiye etmedş. Nemli tuttuğu için enfeksiyon riski artarmış, normal pamuklu iç çamaşırı giyin dedi. Ancak ilk bir kaç gün bandaj çıkana kadar inanılmaz büyük bir rahatlıktı Depend almayan muhakkak 1 paket alsın çantasına.

Anladım canım onunkini ebe doğumdan bir kaç saat sonra odasına gelip yapmış, doğumhanede zaten doktoru karnına bastırarak boşaltmış içerdeki kanı bu ektra bir işlem olmuş, ama ebe bu işlemi yapınca göbeğim falan bir anda küçüldü doğum yapmamış gibiydim diyor.

demek ki bebeği çıkarmak için ellerini içeri sokup çevirme işlemi yapmışlar,
rahim biraz dinlenince eski haline getirmişler, ben doğumdan sonra hala bebeği doğurmamış gibiydim

Kızlar bir de size süt arttırıcı damla tavsiye edeceğim. Atın doğum çantanıza doğumdan hemen sonra başlayın. 10 gündür deneyimliyorum. Ben humana çay almıştım. İşte doğal başka tarifler, hoşaflar vs de denedim. Ancak ilk gün hastaneden lullaby diye bir şey verdiler. Eczanelerde satılıyor. Onu içtiğim günle içmediğim gün arasında inanılmaz fark oluyor. Hemen sütün gelmesi bebeğin de sizin de düzeninizin oturması açısından epey önemli oluyor. Ben mama da götürdüm ama bebeğim erken geldiği için normal mama veremedik prematüre maması aldık bir de. Mamayı sevip seni bırakır deseniz sevmedi bile, anca gece benim uyumam için(ani bir doğum oldu ameliyat vs toparlayamadım hemen) annemle kayınvalidem verdiler şimdi geceleri ben de daha iyiym manayı hiç istemiyor bile.
Alacağımız kıyafetlerden şundan bundan çok daha önemli imiş.

Bir de doğum çantanıza kendiniz için pijamayı en az 3 tane koyun. Bebekten ziyade bizim üstümüz başımız batıyor.

kızlar bu arada tetenoz aşılarınızı oldunuzmu kaçıncı haftada oldunuz ilk dozu

ilk doğumda 2 tane yapmışlardı ama kaçıncı haftaydı hatırlamıyorum
bu bebekte sağlık ocağı beni 1 hafta önce aramıştı
tek doz yapacağız diye ama vakit bulup gidemedim, bugün gideceğim.

ilk doğumda 2 tane yapmışlardı ama kaçıncı haftaydı hatırlamıyorum
bu bebekte sağlık ocağı beni 1 hafta önce aramıştı
tek doz yapacağız diye ama vakit bulup gidemedim, bugün gideceğim.
ben pazartesi 29 haftalık olacağım, sağlık ocağı vakti gelince arıcaz dedi ama arayan soran olmadı henüz

Teşekkür ederiz cnm alirim insallah humana falan dusunuyordm damlayi alrz oyleyse

ben pazartesi 29 haftalık olacağım, sağlık ocağı vakti gelince arıcaz dedi ama arayan soran olmadı henüz

şubat annelerin coğu erken çağırılmış, içlerinden en gec cağırılan benim
büyük ihtimalle unuttular geriye dönmeyi, sen direkt git hemen vuruyorlar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…