Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Kızlar sizlerden görüp gaza gelip bugün yıkamaya başlıyorum 😅😅 yikayanlar acaba yumuşatıcı kullandınız mı ???🤔 ben gerek yok diye almadım unibaby almıştım sıvı çamaşır sabunu onunla yikayacagim

Kızlar sizlerden görüp gaza gelip bugün yıkamaya başlıyorum 😅😅 yikayanlar acaba yumuşatıcı kullandınız mı ???🤔 ben gerek yok diye almadım unibaby almıştım sıvı çamaşır sabunu onunla yikayacagim
Ben minoris kullandim, kendinden yumuşak yapti, yumusatici kullanmadim, üstünde de kullanmaya gerek yoktur yaziyo ztn. Kullanmayacaktim her halükarda üstünde kalıyor dye. Dene bi bakalım 🤗

Ben 8-10 haftalikken ise donmeye mecbur birakildim, bu vesile ile doktorami sut pompasinda yaptim :kahve:
Herkes medelayi onerir genelde, basta masaj yapar, sonra sutu sagar. Cekisi gucludur. Meme basliklari sert beni acitti, cok beceremedim iade ettim. Ama genelde memnuniyet duzeyi yuksektir, ben sevmedim desem sevenlere ayip etmis olmam herhalde
Phillips avent kafalar neredeyse tum biberonlara uyar illa avent olmasa da olur, memeye degen silikon yastik var sagarken masaj yapar acitmaz. Hem pille hem manuel hem elektrikli kullanilabilir. Ise gidip gelecekse aventi secerim. Sut artisi icin bebekle yanyana da kullanilir ama elde makine kafasi ile birlikte tasidiginiz icin lansinoh ve medeladan agir.
Lansinoh memeye gelen kismi gene avente gore sert kosesinde mor bir silikon halka var o yuzden acitmadan vakumluyor, medeladan rahat. Kompakt degil, gayet masaya koydugun bir unite var. Markanin tek isi meme ve sut; o nedenle kotu demek zor. Eksi yani sagarken dik tutmazsan hortumlar dogru durmazsa sutu disari kacirir. Kendi biberonunu ister, agzi dar oldugu icin baska marka uymuyor(du)
Hastane tipi kiralarsaniz medela swing ya da lactaline diye bir marka vardi. Lactaline de cok sevdigim bir marka olmadi ama sutum insin diye hastanede kullandim.
mamajoo benim zamanimda vardiysa da ben gormedim fikrim yok.
Kiwi icin hayir derim, her pompanin icinde bir silikon cidar/zar var bir de sutun aktigi silikon musluk ucu gibi bir parca. Bunlarin yedek parcasini bulabileceginiz bir marka olsun, makineyi hepten cope atarsiniz yoksa.
Bilgilendirme için çok çok teşekkür ederim. Son olarak tekli çiftli mi acaba desem:KK36:

Ben kendimi aceleci sanıyordum sizleri gördükten sonra tembel olduğumu anladım 😂😂 ben yıkamak için 1-2 hafta daha bekleyeceğim sanırım . Psikolojik olarak hastane çantası hazırlamaya hazır değilim 😂😂

Yumuşatıcı kullanma canım, durulama suyuna eklendiği için kıyafette kimyasal kalıyor ayrıca bebek için kokusu sakıncalı

Kolay gele
Bn duru granül lavantayla yıkadım yumuşatıcı kullanmadım
Güzel kokuyor ama kurutma kokusunu hep almış 🙃

Bilgilendirme için çok çok teşekkür ederim. Son olarak tekli çiftli mi acaba desem:KK36:
O size bagli evde bebekle tandem kullanacaksaniz tekli.

İşe goturecekseniz sureyi etkili kullanmak icin ciftli ya da tekli ve mochi birlikte olabilir (kabaca 20dk suruyor sagim Isi)

Ben 8-10 haftalikken ise donmeye mecbur birakildim, bu vesile ile doktorami sut pompasinda yaptim :kahve:
Herkes medelayi onerir genelde, basta masaj yapar, sonra sutu sagar. Cekisi gucludur. Meme basliklari sert beni acitti, cok beceremedim iade ettim. Ama genelde memnuniyet duzeyi yuksektir, ben sevmedim desem sevenlere ayip etmis olmam herhalde
Phillips avent kafalar neredeyse tum biberonlara uyar illa avent olmasa da olur, memeye degen silikon yastik var sagarken masaj yapar acitmaz. Hem pille hem manuel hem elektrikli kullanilabilir. Ise gidip gelecekse aventi secerim. Sut artisi icin bebekle yanyana da kullanilir ama elde makine kafasi ile birlikte tasidiginiz icin lansinoh ve medeladan agir.
Lansinoh memeye gelen kismi gene avente gore sert kosesinde mor bir silikon halka var o yuzden acitmadan vakumluyor, medeladan rahat. Kompakt degil, gayet masaya koydugun bir unite var. Markanin tek isi meme ve sut; o nedenle kotu demek zor. Eksi yani sagarken dik tutmazsan hortumlar dogru durmazsa sutu disari kacirir. Kendi biberonunu ister, agzi dar oldugu icin baska marka uymuyor(du)
Hastane tipi kiralarsaniz medela swing ya da lactaline diye bir marka vardi. Lactaline de cok sevdigim bir marka olmadi ama sutum insin diye hastanede kullandim.
mamajoo benim zamanimda vardiysa da ben gormedim fikrim yok.
Kiwi icin hayir derim, her pompanin icinde bir silikon cidar/zar var bir de sutun aktigi silikon musluk ucu gibi bir parca. Bunlarin yedek parcasini bulabileceginiz bir marka olsun, makineyi hepten cope atarsiniz yoksa.
Bilgiler için çok teşekkürler 🙏🏼 Lansinoh düşünüyordum ama bir kaç ay kullanım sonrası çekim gücünün azaldığını söylemişler. Böyle bir şey tecrübe ettiniz mi ?

Ben de birtek onu kullanarak yikadim. Yenidoganini almistim. Yika yika sonra camasirlikta minicik cicilerini seyret cok guzel 🤩

O size bagli evde bebekle tandem kullanacaksaniz tekli.

İşe goturecekseniz sureyi etkili kullanmak icin ciftli ya da tekli ve mochi birlikte olabilir (kabaca 20dk suruyor sagim Isi)
Teşekkür ederim Mochi aldım o kenarda bekliyor. Lansinoh teklide karar kıldım sanırım:kahve:

Bilgiler için çok teşekkürler 🙏🏼 Lansinoh düşünüyordum ama bir kaç ay kullanım sonrası çekim gücünün azaldığını söylemişler. Böyle bir şey tecrübe ettiniz mi ?
Hortumda sut kalabiliyor iyi temizlenip kurutulursa sorun yok, bir de memeye tam dik oturtmak arkaya yaslanmadan kullanmak gerekiyor. Onun haricinde cekis azalmasi gormedim, paketinde yedek silikon parcalar var bir degisiklik yapilir en kotu.

Sorma ne aceleleri var acaba, belge filan mi yetişecek, ti allam 🤣🤣 amin inşallah 🥰💕

Normalde karnımda gün içinde sertlesme olmaya baslamisti birkac haftadr ama sürekli değildi. 2 gündür sürekli sertlesme ve toplanma olunca magnezyum kullanayim mi diye doktoru aradim, hemen gormem lazim dedi, onlem amacli da yatirdi, 4 serum, ciğer gelistirici, antibiyotik ve progestandan da 2ser igne, bi de 3 nst. Iyiyim cok şükür, serum btnce çıkacağım. Ama istirahat devam ve izne ayriliyorum artik.
2 3 gündür benimki gergin böyle sanki zor yürüyorum gbi aynı şey mi acaba . Yada karnınıza dokununca sertlik mi tam olarak bahsettiğiniz.
Evet işi bırakmakta fayda var artık bolca dinlenin

Kiwi marka alın, ben 101 den almıştım çok memnun kaldım internette de satışı var .
Ilk uygun oldugu icin ona baktim, dogum yaklasinca alayim diye erteledim. Bir daha tum sitelerde fiyati artti. 101 in internet satisinda da artik yok. Uye olun diyor ama ne yaptiysam verilmedi. Gonderi bazi bolgelere ozel diye anladim

Philips avent gogus kalkani kesinlikle her hamile almali mi duruma gore mi dogumdan sonra haraket etmeli

ben ilk doğumda almıştım, günlük kullanım için güzel
meme ucları elbiseye dokunmadığı için acıyı kesiyor
fazla olan sütte hazneye akıyor, ama yanlış bi eğilmende hepsi akıyor
üstün başın ekşi ekşi süt kokuyor :KK70:

X