Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Lcw nin emzirme aleti bu kızlar 54.90 di sanırım fiyatı da

Eklentiler

• 1633422985524603313191.jpg
    1633422985524603313191.jpg
    41,4 KB · Görüntüleme: 70
Çalışan anneye büyük kolaylık elektrikli 🤗bende medela vardı hakkını vere vere kullandım sütüm hiç yoktu onunla arttı diyebilirim

Ebebekte emzirme haftasına özel indirim varmış bu hafta ☺
Oyle mi ne guzel denk geldi 🤗 ebebek in kendi sitesinde fiyata bakacaktim hata verdi. Girmeyince hemen bunu aldim.
Birde zaten alinacak hastaneye de gotureyim diye erken davrandim. Bebis yeterince cekemezse ilk gelis icin destekler diye dusundum insallah sut olurda kullanabilirim

Aslinda bence pek oyle degil 2 yil boyunca bir suru defa elektrikli pompa elzem oluyor
- meme cok dolu ise bebek fiskiran sutten rahatsiz oluyor bazen dolu memeyi biraz bosaltmak gerekiyor
-arada bir sutunuzun azaldigini hissedeceksiniz bu donemlerde "power pumping" teknigi ile sutu artiriyoruz
-emzirme sonrasi cok sut uretimi icin gogsun tam bosalmasi onemli, bebekler memede uyuyor, kalan sutun tahliyesi icin kullaniliyor
-mastitin en etkili caresi
-calismasaniz da donuk depo sut iyidir, ilac alabilirsiniz, hasta olabilirsiniz illa ki lazim oluyor, ilk pureler cok az anne sutuyle eziliyor kabulu rahat olsun diye vs...

Bende hem ciftli lansinoh, hem tekli phillips avent var tepe tepe kullandim, gene de biberon degisip ilk kullanacagim onlar olur.
Nasipse dogum sonrasi 10 gun kadar ilac kullanmam gerekecek. Yeterince sut biriktirdikten sonra ilaca baslayayim diyorum. Surec uzun olunca sonradan memeyi vermekte zorlanir miyim fikriniz var mi ?

Nasipse dogum sonrasi 10 gun kadar ilac kullanmam gerekecek. Yeterince sut biriktirdikten sonra ilaca baslayayim diyorum. Surec uzun olunca sonradan memeyi vermekte zorlanir miyim fikriniz var mi ?
Bebege verdiginiz biberon ucunu cok delmeyin, emzigi tam anne memesi gibi olan emmeyince pit pit damlatmayan (dolayisi ile tembellige alistirmayan) biberon uclari var onlar faydali olacaktir.
Mimijumi markada meme kopyasi biberon vardi diye hatirliyorum, tommy tippie ucu da oldukca iyi

Bebege verdiginiz biberon ucunu cok delmeyin, emzigi tam anne memesi gibi olan emmeyince pit pit damlatmayan (dolayisi ile tembellige alistirmayan) biberon uclari var onlar faydali olacaktir.
Mimijumi markada meme kopyasi biberon vardi diye hatirliyorum, tommy tippie ucu da oldukca iyi
Anladim 👍 tavsiye ettiklerinizi arastiracagim. Tesekkurler 🍀🍀

eline sağlık güle güle sağlıkla kullanın inşallah. ben ne zaman yapıcam acaba :işsiz: bide böyle sizinkileri gördükçe sanki bişeyim yokmuş gibi geliyor. fazla bişey almadım ben gerçi oğlumdan ve yeğenimden kalanlar var ama hafta sonu ortaya bi dökeyim de eksikler belli olsun bari
ben doğurmaya az kala hazırlıcam bunları gördükçe kendimi geç kalmış hissediyorum, bir kaç parça kıyafet dışında birşeyimiz yok onlarda internetten alındı, birde babaannemiz ve halamız birşeyler almış ama görmedim daha onları

kaşık biberonlardan almayı düşünen yada kullanan var mı yada kullanıldığına şahit olan :) ilk etapta biberon yerine bunu mu alsam ki diye düşünüyorum
bir de emzirme atletini kullanan var mı tavsiye eder misiniz. sütyen takmadan içinde durur mu ki :KK45:
kaşık biberonu görümcem kullandı bebğine bir iki kerede bebeğe ben yedirdim onunla o uyurken falan çok gereklimi bence değil şırıngayla falanda verilebilir.

Nasipse bebis 2 aylikken calismaya baslayacagim. Kendim icin ihtiyac olarak goruyorum. Insallah sagacak sutlerim de olursa 😊
Gelen yorumlar için herkese teşekkür ederim. Fikirimi değiştirdiniz. 💡 Gögüs pompası hakkında kimse olumsuz konuşmamış. Ben işe dönüp dönmemekte kararsızım, çocuğumla vakit geçirmek istiyorum ama mecburen dönerim sanırım.

Aslinda bence pek oyle degil 2 yil boyunca bir suru defa elektrikli pompa elzem oluyor
- meme cok dolu ise bebek fiskiran sutten rahatsiz oluyor bazen dolu memeyi biraz bosaltmak gerekiyor
-arada bir sutunuzun azaldigini hissedeceksiniz bu donemlerde "power pumping" teknigi ile sutu artiriyoruz
-emzirme sonrasi cok sut uretimi icin gogsun tam bosalmasi onemli, bebekler memede uyuyor, kalan sutun tahliyesi icin kullaniliyor
-mastitin en etkili caresi
-calismasaniz da donuk depo sut iyidir, ilac alabilirsiniz, hasta olabilirsiniz illa ki lazim oluyor, ilk pureler cok az anne sutuyle eziliyor kabulu rahat olsun diye vs...

Bende hem ciftli lansinoh, hem tekli phillips avent var tepe tepe kullandim, gene de biberon degisip ilk kullanacagim onlar olur.
Merhaba,

Bende araştırıyorum pompa ne almalıyım diye hiçbir şekilde karar veremedim. Çalışan bir anne olacağım ama iznim bitse de mümkün olduğunca evden devam edeceğim. Şirkete gitmem gerekirse de evim ile işim karşılıklı binalarda bol miktarda gidip gelirim. Elektrikli pompa alacağım ama çiftli mi yoksa tekli mi olmalı? Çiftli yorumlarına bakıyorum ikisini aynı anda tutamıyorsunuz o yüzden tekli alın ben bu şekilde kullanıyorum diyende çok yada tekli kullanıyorum keşke çiftli alsaydım daha az zaman kaybederdim diyende. Marka konusunda ise hiç bir fikrim yok aşırı pahalılara gitmek istemiyorum. Lansinoh çok duyuyorum yada Mamajoo birde kiwi diye bir marka pahalılara hiç gerek yok harika diyenler var. Aklım ağırlık Lansinoh'a gidiyor.

Hem tekli hem çiftli kullanmış biri olarak önerilerinizi almak isterim.

Merhaba,

Bende araştırıyorum pompa ne almalıyım diye hiçbir şekilde karar veremedim. Çalışan bir anne olacağım ama iznim bitse de mümkün olduğunca evden devam edeceğim. Şirkete gitmem gerekirse de evim ile işim karşılıklı binalarda bol miktarda gidip gelirim. Elektrikli pompa alacağım ama çiftli mi yoksa tekli mi olmalı? Çiftli yorumlarına bakıyorum ikisini aynı anda tutamıyorsunuz o yüzden tekli alın ben bu şekilde kullanıyorum diyende çok yada tekli kullanıyorum keşke çiftli alsaydım daha az zaman kaybederdim diyende. Marka konusunda ise hiç bir fikrim yok aşırı pahalılara gitmek istemiyorum. Lansinoh çok duyuyorum yada Mamajoo birde kiwi diye bir marka pahalılara hiç gerek yok harika diyenler var. Aklım ağırlık Lansinoh'a gidiyor.

Bn uygun olsun istedim kiwi aldım yorumları çok iyiydi

Philips avent gogus kalkani kesinlikle her hamile almali mi duruma gore mi dogumdan sonra haraket etmeli

Merhaba,

Ben 8-10 haftalikken ise donmeye mecbur birakildim, bu vesile ile doktorami sut pompasinda yaptim :kahve:
Herkes medelayi onerir genelde, basta masaj yapar, sonra sutu sagar. Cekisi gucludur. Meme basliklari sert beni acitti, cok beceremedim iade ettim. Ama genelde memnuniyet duzeyi yuksektir, ben sevmedim desem sevenlere ayip etmis olmam herhalde
Phillips avent kafalar neredeyse tum biberonlara uyar illa avent olmasa da olur, memeye degen silikon yastik var sagarken masaj yapar acitmaz. Hem pille hem manuel hem elektrikli kullanilabilir. Ise gidip gelecekse aventi secerim. Sut artisi icin bebekle yanyana da kullanilir ama elde makine kafasi ile birlikte tasidiginiz icin lansinoh ve medeladan agir.
Lansinoh memeye gelen kismi gene avente gore sert kosesinde mor bir silikon halka var o yuzden acitmadan vakumluyor, medeladan rahat. Kompakt degil, gayet masaya koydugun bir unite var. Markanin tek isi meme ve sut; o nedenle kotu demek zor. Eksi yani sagarken dik tutmazsan hortumlar dogru durmazsa sutu disari kacirir. Kendi biberonunu ister, agzi dar oldugu icin baska marka uymuyor(du)
Hastane tipi kiralarsaniz medela swing ya da lactaline diye bir marka vardi. Lactaline de cok sevdigim bir marka olmadi ama sutum insin diye hastanede kullandim.
mamajoo benim zamanimda vardiysa da ben gormedim fikrim yok.
Kiwi icin hayir derim, her pompanin icinde bir silikon cidar/zar var bir de sutun aktigi silikon musluk ucu gibi bir parca. Bunlarin yedek parcasini bulabileceginiz bir marka olsun, makineyi hepten cope atarsiniz yoksa.

Philips avent gogus kalkani kesinlikle her hamile almali mi duruma gore mi dogumdan sonra haraket etmeli
Aventin göğüs kalkanı biraz yüksek ücretli muadili var mycey bi doktor anne önerdi önermişti ben uygun diye şmdiden aldm

Aventin göğüs kalkanı biraz yüksek ücretli muadili var mycey bi doktor anne önerdi önermişti ben uygun diye şmdiden aldm
Ona da bakayim bi gumus kapak almayi dusunmuyorum yani sonucta meme ucunu korumak icin ikisi de ayni gorevi gorur diye dusunuyorum yanlis mi dusunuyorum bilmiyorum ama

Ona da bakayim bi gumus kapak almayi dusunmuyorum yani sonucta meme ucunu korumak icin ikisi de ayni gorevi gorur diye dusunuyorum yanlis mi dusunuyorum bilmiyorum ama
Bende aynı şeyi düşündm umarm faydası olur bununda

Geçmiş olsun canım. Bizim kuduruk da nerdeyse geliyordu, zor durdurduk. Günlerini beklemeye niyetleri yok herhalde 🤣 hayırlı zamanda gelsinler 💜
Sorma ne aceleleri var acaba, belge filan mi yetişecek, ti allam 🤣🤣 amin inşallah 🥰💕
İnşallah,bu arada ne oldu nasıl oldu kısca bilgilendirme amaçlı paylaşırsanız sevinirim 🙈😊 ben sancılardan korkyrum da ağrı sızı oldu mu
Normalde karnımda gün içinde sertlesme olmaya baslamisti birkac haftadr ama sürekli değildi. 2 gündür sürekli sertlesme ve toplanma olunca magnezyum kullanayim mi diye doktoru aradim, hemen gormem lazim dedi, onlem amacli da yatirdi, 4 serum, ciğer gelistirici, antibiyotik ve progestandan da 2ser igne, bi de 3 nst. Iyiyim cok şükür, serum btnce çıkacağım. Ama istirahat devam ve izne ayriliyorum artik.

X