Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
@giggles bnm ütü bitti sen ne alemdesin 🤣

Bu arada rabbim anne olmak isteyen tüm kadınlara bu duyguları tattırsın 😍😍
Hepimize hayırlı doğumlar olsun inşallah 🥰 yarın poşet alıp poşetlicem Hurca koyup kaldırcam
eline sağlık güle güle sağlıkla kullanın inşallah. ben ne zaman yapıcam acaba :işsiz: bide böyle sizinkileri gördükçe sanki bişeyim yokmuş gibi geliyor. fazla bişey almadım ben gerçi oğlumdan ve yeğenimden kalanlar var ama hafta sonu ortaya bi dökeyim de eksikler belli olsun bari

Kizlar Lansinoh elektrikli gogus pompasi trendyol e bebek te 315 tl. Ilk defa bu kadar indigini goruyorum. Ilgilenen varsa kacirmasin🤗

Kizlar Lansinoh elektrikli gogus pompasi trendyol e bebek te 315 tl. Ilk defa bu kadar indigini goruyorum. Ilgilenen varsa kacirmasin🤗
Ben kime sorduysam elektrikli gögüs pompasına gereksiz dedi. Çalışıyorsan, evde çocuğa süt bırakıp gitmen gerekiyorsa ya da sütün gelmezse al dediler.

Bebegimize ne almaliyiz? Daha dogmadan sabır kitapları vs ne varsa almaliyiz, şuan hastaneye yatirdi beni aceleci totosundan, neyse ki serumlarla ikna ettik sanırım, sakiniz 🤣
Geçmiş olsun canım. Bizim kuduruk da nerdeyse geliyordu, zor durdurduk. Günlerini beklemeye niyetleri yok herhalde 🤣 hayırlı zamanda gelsinler 💜

eline sağlık güle güle sağlıkla kullanın inşallah. ben ne zaman yapıcam acaba :işsiz: bide böyle sizinkileri gördükçe sanki bişeyim yokmuş gibi geliyor. fazla bişey almadım ben gerçi oğlumdan ve yeğenimden kalanlar var ama hafta sonu ortaya bi dökeyim de eksikler belli olsun bari
Amin inşallah hepimiz
Senin vardır bizden çok bnm oğlum dan kalma bişey yoktu yaş arası fazla olunca hiç bişi tutmadım evde ilk çocuk gibi sıfırdan alındı 🙈

Ben kime sorduysam elektrikli gögüs pompasına gereksiz dedi. Çalışıyorsan, evde çocuğa süt bırakıp gitmen gerekiyorsa ya da sütün gelmezse al dediler.
Aslinda bence pek oyle degil 2 yil boyunca bir suru defa elektrikli pompa elzem oluyor
- meme cok dolu ise bebek fiskiran sutten rahatsiz oluyor bazen dolu memeyi biraz bosaltmak gerekiyor
-arada bir sutunuzun azaldigini hissedeceksiniz bu donemlerde "power pumping" teknigi ile sutu artiriyoruz
-emzirme sonrasi cok sut uretimi icin gogsun tam bosalmasi onemli, bebekler memede uyuyor, kalan sutun tahliyesi icin kullaniliyor
-mastitin en etkili caresi
-calismasaniz da donuk depo sut iyidir, ilac alabilirsiniz, hasta olabilirsiniz illa ki lazim oluyor, ilk pureler cok az anne sutuyle eziliyor kabulu rahat olsun diye vs...

Bende hem ciftli lansinoh, hem tekli phillips avent var tepe tepe kullandim, gene de biberon degisip ilk kullanacagim onlar olur.

Aslında her anne için iyi oluyor tabi çoksa pahalılara gerek yok
Süt fazla olunca çocuk ikisini de boşaltamıyor bu sefer anne mastit oluyor birini emince diğerini boşaltmak gerek o yönden iyi oluyor

Çalışan anneye büyük kolaylık elektrikli 🤗bende medela vardı hakkını vere vere kullandım sütüm hiç yoktu onunla arttı diyebilirim
Ebebekte emzirme haftasına özel indirim varmış bu hafta ☺

Sanirim onlar kullanip faydalarindan yararlanamayan kisiler cunku arkadaslarin saydigi gibi bircok artisi var. en onemlisi mastiti onluyor ki cok aci verici bisey.
Ve ne kadar sagin olursa sut o kadar artiyor, vucut talep fazla daha cok sut uretmeliyim diye dusunuyor🥰

Evet daha iyiyim bu serum da bitince cikacagm insallah, sonra da izne ayrılacağım artik ☺️
İnşallah,bu arada ne oldu nasıl oldu kısca bilgilendirme amaçlı paylaşırsanız sevinirim 🙈😊 ben sancılardan korkyrum da ağrı sızı oldu mu

bende tavsiye edenlerden olacağım sanırım, sütüm azaldığında sık sık kullandım çoğalsın diye
bazen bebek gece kalkmadığında memeler bi şişiyor ki ağlayacak hale geliyor
bebek ısrarla emmek istemiyor ve bi şekilde onları boşaltmak lazım

haaa illa elektirikli mi olmalı o kişiden kişiye değişir ama genel olarak faydalı bence :)

kaşık biberonlardan almayı düşünen yada kullanan var mı yada kullanıldığına şahit olan :) ilk etapta biberon yerine bunu mu alsam ki diye düşünüyorum
bir de emzirme atletini kullanan var mı tavsiye eder misiniz. sütyen takmadan içinde durur mu ki :KK45:

kaşık biberonlardan almayı düşünen yada kullanan var mı yada kullanıldığına şahit olan :) ilk etapta biberon yerine bunu mu alsam ki diye düşünüyorum
bir de emzirme atletini kullanan var mı tavsiye eder misiniz. sütyen takmadan içinde durur mu ki :KK45:
Kaşık biberonda bende kararsızım alsam mi acaba Ebebekte indirimdeydi emzirme aleti kizimda almıştım sadece hastanede kullandım hiç rahat bişey değildi
Bunda lcw den aldım kendinden dolgulu giydim gayet rahat ekstra sütyen almaya gerek yok gibi

Kaşık biberondan düşünyrum ama acaba ihtiyaç olmaz mı ki diye onu son ana bırakyrum bebeğin duruma göre alıcam.
Emzirme atletini de tampapın aldım sütyen takmaya gerek yok zaten sütyenli gbi rahattı ama 95 beden aldm ama göbüşümden zor sığdım 100 mü alsaydım dedim doğumdan sonra belki zayıflarım ümidiyle iade etmedm😊

Kaşık biberonda bende kararsızım alsam mi acaba Ebebekte indirimdeydi emzirme aleti kizimda almıştım sadece hastanede kullandım hiç rahat bişey değildi
Bunda lcw den aldım kendinden dolgulu giydim gayet rahat ekstra sütyen almaya gerek yok gibi
AA neden rahat etmediniz bana rahat gbi geldi deneyince kullanınca farklı mı acaba

AA neden rahat etmediniz bana rahat gbi geldi deneyince kullanınca farklı mı acaba
Beş yıl önceydi aldigim şimdi Modeller değişmiştir benim aldiklarimda göğüs altında lastik gibi bişey vardı sıkıyor gibi geldi beni birde desteksiz almışım memeler lop lop duruyordu hoşuma gitmemisti 😂

X