Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Kızlar şu korbell çöp kovasından alan var mı? Yakınında kullanan var mı? Ben kararsız kaldım hem gerekli hem gereksiz geliyor. Odada çöp kutusu tutma fikri de biraz irrite ediyor oturduğum apartmanda her katta çöp koridoru var ama günde 10 kez de onu bile yapabilir miyim bilmiyorum 😄
Benim hosuma gidiyor, biraz kasindim alacagim sanirim. Apartmanda olmadigimdan, kapici, cop bacasi vs. olmadigindan gunluk biriktirilecek. Odalarinda balkon da yok, Iki de bebek olunca sanki isime yarar gibi geldi..
Ama tasarruf ediyorum legen bile almadim, ben ya duşta kucagimda yikiyorum ya da kizimdan kalan OK Baby buddy ile :KK66:)

Kızlar şu korbell çöp kovasından alan var mı? Yakınında kullanan var mı? Ben kararsız kaldım hem gerekli hem gereksiz geliyor. Odada çöp kutusu tutma fikri de biraz irrite ediyor oturduğum apartmanda her katta çöp koridoru var ama günde 10 kez de onu bile yapabilir miyim bilmiyorum 😄
Ben alicam sanirim, kis bebegi olucak gunde 8-9 kez bez degisicek ve her seferinde balkona gir cik iskence olur bence buz gibi havada🙄

“Ya çocuk var içerde, yapamam ben” diyen bir koca ve boşa açık kalmış libidom… aylardır doğumu bekliyoruz 🤣
Ay benimkini ben zorla en fazla 10 gün bekletebiliyorum. Ay ne çektim bilsen. Sürekli de seninki gibi eşleri örnek gösterip çocuğa yazık falan diye oyalamaya çalışıyorum 😅

Neeey !?!?
Ben bir tek ameliyat bandini ona cikarttirmak zorunda kaldim, anam vb. evdeki kadinlar canini acitiriz diye korktu diye mecburen. Onda bile bu gordugunu unutuyoruz dedim.. Hic sevmem, yuruyemezsem alirim walker, tuvalete giderim gene de oyle seyler yaptiramam.
kesinlikle ben de

Hazirliklarini tamamlayan anneler, yenidogan bebek icin sizce puset ne kadar kullanisli ve saglikli olur? Cok fazla farkli gorus var Epeydir kafami kurcaliyor. Pusetin agirligi bir de bebegin agirligi olacak elde ne kadar tasiyabilecegiz. Portbebe mi almak daha mantikli olur hic karar veremedim 🤯🤯

Hazirliklarini tamamlayan anneler, yenidogan bebek icin sizce puset ne kadar kullanisli ve saglikli olur? Cok fazla farkli gorus var Epeydir kafami kurcaliyor. Pusetin agirligi bir de bebegin agirligi olacak elde ne kadar tasiyabilecegiz. Portbebe mi almak daha mantikli olur hic karar veremedim 🤯🤯
Bebek ağırlaştıkça tabi zor olucak pusetli ara daha iyi olur ha eşim taşır arabayla gidip gelme olur diyorsanız olurda yani
Portbebe hiç kullanmadım ama daha zor olmaz mı 🙄

Tek kisiyseniz; Puset kabaca 3 kg, yeni dogan bebek de bi o kadar, bir de bebek cantasi vs. Ben nefret ettim.
Ne zaman kullanisli; travel sisteme takiliyor, elde degil araba olarak tasiniyorsa, izofix bazaya takiliyor oto koltugu oluyorsa . Yoksa en iyisi 0+ kanguru ya da sling gibi bi babywearing aparati..
Tabi bence, zevkler ve renkler tartisilmaz...

20211004_201601.jpg

Çocuuma toka aldım 🥲

Hastane çıkışımız
İkisi hastane için inşallah
Kalpli ve unicornlu 0-3 aylık bunlar bize 40 çıkana kadar yeter inşallah

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    95,1 KB · Görüntüleme: 109
  • image.jpg
    image.jpg
    94,4 KB · Görüntüleme: 103
  • image.jpg
    image.jpg
    99,9 KB · Görüntüleme: 117
giggles giggles bnm ütü bitti sen ne alemdesin 🤣

Bu arada rabbim anne olmak isteyen tüm kadınlara bu duyguları tattırsın 😍😍
Hepimize hayırlı doğumlar olsun inşallah 🥰 yarın poşet alıp poşetlicem Hurca koyup kaldırcam

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    157,5 KB · Görüntüleme: 115
  • image.jpg
    image.jpg
    100,1 KB · Görüntüleme: 121
X