Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Bebek çantası önerisi gelmiş miydi? Hastane çıkışı falan nasıl teslim edeceğiz hastaneye bebek çantası ile olur mu?

Bebek çantası önerisi gelmiş miydi? Hastane çıkışı falan nasıl teslim edeceğiz hastaneye bebek çantası ile olur mu?
Ben onu da verdim link de attım çantamı da hazırladım attım. 🥲 okiedog sumo öneriyorum şiddetle

Biz ebebekten böyle bir çanta aldık. Eşim ben taşırım dediği için onun beğendiğini aldık. Hastaneye de valiz götürmemiz lazım ayrıca. Kendi eşyalarımız, pijamalarımı, bebeğin bezleri... sıgmaz.
Valla ben geçen hafta sonu 2 gün sadece bu başlığı okudum. Yoksa sıfırdım 🤷🏻‍♀️

Eklentiler

• 20210919_145704.jpg
    20210919_145704.jpg
    119,8 KB · Görüntüleme: 67
Son düzenleyen: Moderatör:
Biz ebebekten böyle bir çanta aldık. Eşim ben taşırım dediği için onun beğendiğini aldık. Hastaneye de valiz götürmemiz lazım ayrıca. Kendi eşyalarımız, pijamalarımı, bebeğin bezleri... sıgmaz.
Valla ben geçen hafta sonu 2 gün sadece bu başlığı okudum. Yoksa sıfırdım 🤷🏻‍♀️
Ya çok teşekkürler. Bizim eşyalarımız da olacak tabii. Valiz mantıklı.
Sırt çantası da mantıklıymış. Eşim taşır zaten. Arabayla gidiyoruz da çoğu yere. Yine bir gider canlı bakarım.

Sanırım benim de okumam gerekecek. Ne çok detay var:KK43:

Eki Görüntüle 2924815

-9 müslin 8 penye ağız mendili
-3 önlük takımlardan çıkanlar ektra almadım
-5 şapka takımlardan çıkanlar ekstra almadım
-6 çift eldiven takımlardan 2 çıkmış 4 de ben almışım
-14 çift çorap
-1 peluş patik
-1 kalın külotlu çorap

Eki Görüntüle 2924817

-16 alt var bedenler 0-3 3-6 karışık. Ben ripine kalibına göre büyükten küçüğe kullanacam. 3 ü ayaksız pijama gibi 2si tayt.
-2 örme patik
-3 penye yelek örme yelek
-5 kolsuz zıbın
3 yarım kol zıbın
4 uzun kol zıbın uzunlar 0-3 diğerleri 3-6 uzunlara 5 de kruvaze ekledim yine 0-3 beden
1 tane de eski usül bağlamalı var onlu takımdan çıkan.
Eki Görüntüle 2924819

-8 takım yenidoğan 0-3 ay
-3 tulum 3-6 ay yıkanınca küçüldüler bence 40da yıkadım aslında.
-1 sweat takım 6 ay yazıyor bedeni ama bence 3-6 ay kalıbı. Bunların sayısını arttıracağım sezon yeni açıldı. Öncesinde hep inceler vardı.
Eki Görüntüle 2924821

-3 müslin
-2 penye battaniye
-2 pazen battaniye
-1 adet kundak bezi. En üstteki benimmiş 🥲
Eki Görüntüle 2924822

Bunlar kalın battaniyeleri ve astronotu. Ben astronotu da kundak gibi kullanacağım yeni doğduğunda battaniyelerle kundak yapıp en dışa bunu geçireceğim rüzgara soğuğa karşı.

Krem örme battaniye ve pembe ortadaki eski usül battaniye benimmiş. 🥲

Eki Görüntüle 2924824

Yorgan ve 2 yastık. Nevresim takımını geçirdim. Kullanılmayacak ama böyle dursun istedim. Belki sadece yastıkları pozisyonlandırmak için kullanırım. Yan yatırır arkasına koyarım.
Eki Görüntüle 2924825

Ve emzirme yastığı. Ben çok kullanışlı olacağını düşünüyorum.

Ya çok teşekkürler. Bizim eşyalarımız da olacak tabii. Valiz mantıklı.
Sırt çantası da mantıklıymış. Eşim taşır zaten. Arabayla gidiyoruz da çoğu yere. Yine bir gider canlı bakarım.

Sanırım benim de okumam gerekecek. Ne çok detay var:KK43:

merve merve kızının dolabını paylaşmıştı. Bende aşağı yukarı bu kadar stok yapacağım. Evim küçük. Zamanla bebek büyüdükçe yenilerini alırım. İlk etapta hemen kullanacaklarını alacağım.

merve merve kızının dolabını paylaşmıştı. Bende aşağı yukarı bu kadar stok yapacağım. Evim küçük. Zamanla bebek büyüdükçe yenilerini alırım. İlk etapta hemen kullanacaklarını alacağım.
Çok teşekkürler 🥰 Mesajlarını listeleyince buldum ben de.
Ben daha az gerekir diye düşünmüştüm bazılarını. Altlar takımlar falan çok geldi gözüme ama anneme sorunca gerekli olduğunu öğrendim.
Bu listeyle işaretleyerek alırım artık:)

Ben de lcwlara çok bayıldım sonra da hep alırsam onlardan alırım diyom emzirmeyi bıraksam da 🤪 ama bu da seksülüydü 🤪
Lcwdan ben de aldım çünkü çok yumuşak güzel duruyordu ama göğüs altını saran kumaş bana battı resmen rahat edemedim boşuna almış oldum 🥺
Zaten bu hamilelikte sütyen takamaz oldum hepsi tenime batıyor sanki kızarıyor bozarıyor, hmdeki büstiyer gibilerle deneyeceğim şansımı onlar da rahat ettirmezse artık zorlamicam sütyensiz hayata merhaba 🤣

Lcwdan ben de aldım çünkü çok yumuşak güzel duruyordu ama göğüs altını saran kumaş bana battı resmen rahat edemedim boşuna almış oldum 🥺
Zaten bu hamilelikte sütyen takamaz oldum hepsi tenime batıyor sanki kızarıyor bozarıyor, hmdeki büstiyer gibilerle deneyeceğim şansımı onlar da rahat ettirmezse artık zorlamicam sütyensiz hayata merhaba 🤣
Ben evde yakın mesafelerde filan asla takmıyorum zaten. 🤣 tesettürlüyüm ya şalımı önüme salıyorum tek ucunu. 🤪

X