Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Merhaba anneler
Dün kesfetttim gruba rahat 2 saat bakmışımdır.
Bir heveslendim ki anlatamam sabah gözümü acar acmaz ilk oğlumun bebeklik kiyafetlerini cikardim.
Ikinci bebegimde erkek olacak insallah eksiklerini 3 4 aya bolerek alalim dedim.
Oğlumdan bebise kalma.
8 tane pijama tk
3 tane zibinli pijama tk
2 tane ayakli zibin tk
2 tane kadife takim
3 tane uzun kol zibin ( buraya ek 10 tane almam lzim sanirim )
10 tane sıfır kol zıbın
11 tane kisal kol.zibin
10 tane tek alt
2 tane gezmelik takim
10 tane sapka
2 penye yelek
4 tane kışlık yelek
5 tane örgü patik
3 tane penye battaniye
2 tane pelus battaniye
1 tane penye kundak
Bu saydiklarumin çoğunluğu yenidogan yada 0 -3 ay.
Bunlara ek neler almaliyim oglum yaz bebesi idi bu kış bebesi olucak.

Merhaba anneler
Dün kesfetttim gruba rahat 2 saat bakmışımdır.
Bir heveslendim ki anlatamam sabah gözümü acar acmaz ilk oğlumun bebeklik kiyafetlerini cikardim.
Ikinci bebegimde erkek olacak insallah eksiklerini 3 4 aya bolerek alalim dedim.
Oğlumdan bebise kalma.
8 tane pijama tk
3 tane zibinli pijama tk
2 tane ayakli zibin tk
2 tane kadife takim
3 tane uzun kol zibin ( buraya ek 10 tane almam lzim sanirim )
10 tane sıfır kol zıbın
11 tane kisal kol.zibin
10 tane tek alt
2 tane gezmelik takim
10 tane sapka
2 penye yelek
4 tane kışlık yelek
5 tane örgü patik
3 tane penye battaniye
2 tane pelus battaniye
1 tane penye kundak
Bu saydiklarumin çoğunluğu yenidogan yada 0 -3 ay.
Bunlara ek neler almaliyim oglum yaz bebesi idi bu kış bebesi olucak.
Bence yeterli. 🤗 Belki 3 5 uzun kol zıbın eklenebilir. Belki dışarısı için kalın bir kundak olabilir. Ya da ben astronotu kullancam ilk zamanlar kundan gibi içinde bebe kaybolda da. Sonra doldurur içini. Peluş battaniyeler nasıl? Nohut ya da kadife gibi mi? En kalınlarından mı? Öyleyse dısarısı için ekstra bir şey gerekmez bile.

Bence yeterli. 🤗 Belki 3 5 uzun kol zıbın eklenebilir. Belki dışarısı için kalın bir kundak olabilir. Ya da ben astronotu kullancam ilk zamanlar kundan gibi içinde bebe kaybolda da. Sonra doldurur içini. Peluş battaniyeler nasıl? Nohut ya da kadife gibi mi? En kalınlarından mı? Öyleyse dısarısı için ekstra bir şey gerekmez bile.
Kalin cnm battaniyeler elyaf kalin kundaklar var ya tavasanli ayili filan onlardan var birde hmden bunu aldım.
Isimli bir zıbın takimi yaptircam nasipse galiba baskada biseye gerek yok.

Eklentiler

• Screenshot_20211003-125721_Chrome.jpg
    Screenshot_20211003-125721_Chrome.jpg
    55,1 KB · Görüntüleme: 69
Kalin cnm battaniyeler elyaf kalin kundaklar var ya tavasanli ayili filan onlardan var birde hmden bunu aldım.
Gayet yeterli ya güzel günlerde kullansın. 30dan sonra yıkar hazırlarsın hepsini.

Evet Mervecim, senin uyarın kulağına küpe. Pierce cardin kabin tipi aldın sen. senin kız benimkinden önce doğacak. Daha olmadı sen biraz kullan. Ben en sona bebek arabasını bırakacağım. Bir de bana oto koltuğu da lazım . Ama onun da acelesi yok di mi? 6 aydan önce zaten dik oturamazsın bebek.
Saskın baktım baby2go modeline şimdi internetten. Fiyatı makul evet. Düşünebilirim bunu. 8 bin TL filan beni aşıyor.
0 1 2 grubu oto koltuğu alırsan doğumdan itibaren kullanabilirsin canım. 0-25 kilogram arası oluyor genelde. Tabi çok arabaya ihtiyaç olmazsa daha sonra da düşünebilirsin. Benim ilk andan itibaren lazım olacağı için bu gruptan alacağım. Chicco seat up ta karar kıldım. İlk yaş ters pozisyonda oturtucaz zaten. Daha sonra ister düz ister ters.

Geçen sene Kasım'da bel.fitigindan ameliyat oldum ve ameliyat tan tam 2 saat sonra beni ayağa kaldırdı doktorum zorla 😂 4 saat ameliyatim sürmüş ve yoğun bakımda bile yatırdılar ama uyandım 2 saat sonra zorla kaldırdılar , pıhtılaşma olmasın diye varis çorabı da vardı her iki ayağımda boylu boyunca . Ayağa kalktım o acı ile omurilik vs derken zaten bayıldım 😂😂 günlerce zorla ayağa kaldırdılar her kalktığımda rengim kaciyo ve bayiliyodum ,sonra sonra geçti . 2. Sezeryanla.dogumu olan arkadaşım bana ahh sen nasıl dayandın o acılara vs dedi , zannetmiyorum ki bel fıtığı ameliyatı sonrası ayağa kalkmak tan kötü olsun sezeryan . Ve bende sezeryanla olucam belimdeki amelîyattan ötürü . merve merve @Maviss90
Ooo sen en zorunu görmüşsün, sana sezeryan işlemez. Hadi gazan mübarek olsun. Sezeryanın tadını çıkar bizim yerimize de 😂

Merak edenler varsa aydınlatmaya geldim 😅
Bugün en son sabah 6da sancı kesici ilaç aldım. Daha sonra hiç vermediler. Nstde sancım çıkmadı şükür. En fazla 23ü gördük. Taburcu olup olamayacağım belli değil ama şükür durdurduk bizim kuduruk sıpayı
Cok sukur saglikla vaktinde gelecek insallah😍

Ooo sen en zorunu görmüşsün, sana sezeryan işlemez. Hadi gazan mübarek olsun. Sezeryanın tadını çıkar bizim yerimize de 😂
Ay inşallah 🥰 bana kalsa ben ameliyat sonrası hep yatardim ama doktorum gelip kızıp bağırınca 😂😂 kalkman lazım yoksa felç kalacaksın vs derken o korku ile daha ameliyattan yeni çıkmışım kendimde bile değilim kaldı koca bunyemi belimin yarası ile kaldirayim , inşallah herşey çok güzel geçer hepimiz için,,🥰🤲🏻

Merhaba bunun kalınlığı nasıl dışarısı için yeterli mi, kalın battaniyem var ama çok büyük onunla dışarıya çıkamam🤭 böyle birşey arıyorum da🤗

Almayan varsa emzirme sütyeni. Modeli bana güzel geldi.
Ben H&M’in emzirme sütyenini aldım, 2’li. İçindeki pedler çıkabiliyor. Şimdiden giyiyorum ve aşırı rahat, yok gibi.
Bunlar bana yeter, başka da almam artık 😀

Eklentiler

• CD9AA31B-9D1A-4179-A247-A75B73F24D05.jpeg
    CD9AA31B-9D1A-4179-A247-A75B73F24D05.jpeg
    39,1 KB · Görüntüleme: 78
Ben H&M’in emzirme sütyenini aldım, 2’li. İçindeki pedler çıkabiliyor. Şimdiden giyiyorum ve aşırı rahat, yok gibi.
Bunlar bana yeter, başka da almam artık 😀
Ben de lcwlara çok bayıldım sonra da hep alırsam onlardan alırım diyom emzirmeyi bıraksam da 🤪 ama bu da seksülüydü 🤪

Ben de lcwlara çok bayıldım sonra da hep alırsam onlardan alırım diyom emzirmeyi bıraksam da 🤪 ama bu da seksülüydü 🤪
ahahaha 😃 Şekil şükül bir emzirme sütyeniymiş, ona laf yok. Ama 9 aydır bebek yüzünden bir kez bile sevişememiş bir çift olarak, çuval giysek o da seksi gelecek, sıkıntı yok 🤣

Merhaba bunun kalınlığı nasıl dışarısı için yeterli mi, kalın battaniyem var ama çok büyük onunla dışarıya çıkamam🤭 böyle birşey arıyorum
Açıkçası benim icin bir kalinlik aşırı karda kış da kullanilmaz arkadasim ekim kasim aralik gibi rhat kullandigini söyledi.
Bende hastaneden cikarken giydircrm birde penye elyaf kundak var ona koyucam sicak olur die düşündüm.

X