Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Aman öyle de mumya mı bu çocuk ayol 🤪 Anlık karar verirsin artık duruma göre. 🤗
Ya tecrubesizim karar veremiyorum. Usurmus gibi geliyor gecen yil -18 olmustu bi ara. Bazen de diyorum daralir mi acaba 😆 sanirim bebisin durumuna gore anlik karar verecegim.

Bakma aslinda tek kundak yapmak bile agrima gidiyor. Onca kiyafet aldik sarip sarmalamaktan gozukmeyecek diye uzuluyorum🤣
Ama usumesindense 🥲 🤷‍♀️

Ya tecrubesizim karar veremiyorum. Usurmus gibi geliyor gecen yil -18 olmustu bi ara. Bazen de diyorum daralir mi acaba 😆 sanirim bebisin durumuna gore anlik karar verecegim.

Bakma aslinda tek kundak yapmak bile agrima gidiyor. Onca kiyafet aldik sarip sarmalamaktan gozukmeyecek diye uzuluyorum🤣
Ama usumesindense 🥲 🤷‍♀️
Belki kundaklatmaz kendini 🤪

Bu bi tek benim manyak aklıma geldi galiba çok tutuluyobu ponpon işi aslında. Kontrollü olursun bir şey olmaz inşallah.
Estagfurullah canim. Ne guzel ince dusunuyorsun. Aslinda ben de bu tarz konularda ince dusunen, hatta biraz da pimpirikli bir insanim. Ama nasil aklima gelmedi hayret cidden. Tekrar tesekkur ederim. 🙏

Kundak gibi uyku tulumları var fermuarlı, üstüne penye battaniyeyle sarsak yeter. Ya da pamuk olsun diye önce penye sonra uyku tulumu. Çok sıkı olması gelişimi için iyi değil.

Mecbur polyesterleşiyor kalınlaşınca. Peluşlar welsoftlar polyester. Fermuarlı kundak battaniyeler var penye ama elyaf dolgulu bulursan o olabilir.

Şu var aslinda, cok az polyester var icinde. Bebegi arabaya bindirene kadar, ne bilim kontrollere goturene kdr vs yeterli gibi duruyor ama alternatif var midir bilemedim

Link atsana nolur 🤣
Ekledim fotisini😂ismi pipipedmis
Ay şunu da yazmadan geçemeyeceğim 11 aylıkken 24 ay kıyafet verdiğim çocuk vardı.

Bi tane bebe vardı erkek çocuğuydu bacakları o kadar kalındı ki 🤣 6 aylık cocuğa annesi 18 aylık alt alıyodu bazen takım beğeniyodu altını şimdi giydiririm. Üstünü sonra diyodu kadın dayanamıyodu.🤣🤣

Bi tane çocuk vardı 3 yaşındaydı zayıftı ama o kadar uzundu ki 5 yaş giyiyodu hep.

:rolleyes:
Peki senin calistigin yerdeki urunlerin kaliplarinda bi sorun olabilir mi😂yani bu kadar fark olmasi cidden enteresan😢
3 battaniye 1 muslin🤦‍♀️
Saglik olsun😌
O neymiş ilk defa duydum 🤣 var mı linki falan
Ekledim fotografini🥳 ismi pipi ped olarak geciyor

Eklentiler

• C4B9A158-8006-445A-A5BE-0BC842D91F5B.png
    C4B9A158-8006-445A-A5BE-0BC842D91F5B.png
    438,8 KB · Görüntüleme: 75
Belki kundaklatmaz kendini 🤪
Allah korusun 🤣 umarim sever kundagi🥲 soguk olmasa neyse. 🥶
Kızlar kalin battaniye istiyorum ama polyester istemiyorm, var mi onerinz
Nipperland battaniyelere bakabilirsin. Koyun yunu ve akrilik karisimi. Ama ic kisminda wellsoft katman da var. 🙄
Fotograf ekledim. Hem ici hem disi gozukuyor fotografta. Bu battaniyeyi aldim ama daha bana ulasmadi. Annem cok guzel dedi ama bilemeyecegim artik.
IMG-20210908-WA0006.jpg

Eklentiler

• Screenshot_20210928-223113.png
    Screenshot_20210928-223113.png
    204,4 KB · Görüntüleme: 73
Ekledim fotisini😂ismi pipipedmis

Peki senin calistigin yerdeki urunlerin kaliplarinda bi sorun olabilir mi😂yani bu kadar fark olmasi cidden enteresan😢

Saglik olsun😌

Ekledim fotografini🥳 ismi pipi ped olarak geciyor
Tek marka değildi canısı ki. Her yerden ürün alıyoduk. Zaten benim göz de ordan ölçülü alışmış bi şey alırken bedene değil kalıba bakıuorum. Kendime xxl pijama aldım mesela bu cücük boyumla tipimle. 🤣

Bi de bu pipi şeysi kumaş sanki be 🤣

Allah korusun 🤣 umarim sever kundagi🥲 soguk olmasa neyse. 🥶

Nipperland battaniyelere bakabilirsin. Koyun yunu ve akrilik karisimi. Ama ic kisminda wellsoft katman da var. 🙄
Fotograf ekledim. Hem ici hem disi gozukuyor fotografta. Bu battaniyeyi aldim ama daha bana ulasmadi. Annem cok guzel dedi ama bilemeyecegim artik.
Eki Görüntüle 2923828
Welsoft da polyester diye biliyorum ben ondan dolayı elemistim o şıkkı ama farkli bir turu varsa Bilmiyorum, cok da hakim degilim ama çok teşekkür ederim ☺️ cok tatlış tulumm yerimm cok guzel gorunuyor, gule gule kullansin yavru 😍😍
Yegenim zamaninda cok fazla yuzumuze cisini firlattigi icin elimiz kolumuzdu bunlar😂 ici havludannyapilmis, yikanabiliyor tek kullanimlik degil yani
Hahahaha çok iyiymis valla 🤣🤣🤣 istedgn kadar ise yavrm diyeblrz 🤪

Tek marka değildi canısı ki. Her yerden ürün alıyoduk. Zaten benim göz de ordan ölçülü alışmış bi şey alırken bedene değil kalıba bakıuorum. Kendime xxl pijama aldım mesela bu cücük boyumla tipimle. 🤣

Bi de bu pipi şeysi kumaş sanki be 🤣
Kumas kumas bildigin havluyu kulah yapmislar
Welsoft da polyester diye biliyorum ben ondan dolayı elemistim o şıkkı ama farkli bir turu varsa Bilmiyorum, cok da hakim degilim ama çok teşekkür ederim ☺️ cok tatlış tulumm yerimm cok guzel gorunuyor, gule gule kullansin yavru 😍😍

Hahahaha çok iyiymis valla 🤣🤣🤣 istedgn kadar ise yavrm diyeblrz 🤪
Ben anneme diktiricem havludan bes on tane valla😂

X