Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Evet baya gözü varmış gerçekten 🤩 ama ben sırt çantası istiyorum... N11 de kupon varmış 100 TL ye 40 TL kontrol edin belki sizlerde de vardır. Çantayı öyle alacağım galiba 🥰
Sırt cantası da oluyo uzun askısı da var içinde çok ekstra gözler var öndeki cırtlı yerde bile gözler var.

O zaman çanta alan yada almış olup çok beğenen var mı 🙄 çanta çeşitleri çok kafam karıştı.. Hiç böyle çanta alan var mı ?
Alone 9315 Anne Bebek Bakım Çantası Fiyatları ve Özellikleri
biz şu tarz yatak da olabilen bir çanta aldık bakalım :) tabi kullanmadığımız için daha memnuniyet ile ilgili bir yorum yapamam daha.
1_org_zoom.jpg

Neyse baba zayıfmış benim gardaşıma göre. 🤣 benim ki de inan 125 kilo ama vallahi şüşko durmuyo iri duruyo 1.85 filandır 🤣
Kardeşin daha küçük o verir bile o kiloyu ☺️Bn de iriyim çok çektim irilikten yavrum da çekiyor herkes sen büyüksün diyip duruyormuş🤣 hep en arkaya oturtuyorlar diyor 😆 iri ve uzun boylu diye dr götürmüşlüğüm bile var millet küçük diyegötürüyordu soruyorlardı sizin ne işiniz var diye 🙈

Kardeşin daha küçük o verir bile o kiloyu ☺️Bn de iriyim çok çektim irilikten yavrum da çekiyor herkes sen büyüksün diyip duruyormuş🤣 hep en arkaya oturtuyorlar diyor 😆 iri ve uzun boylu diye dr götürmüşlüğüm bile var millet küçük diyegötürüyordu soruyorlardı sizin ne işiniz var diye 🙈
Biz bi gün kilosunu oturduk kafamıza taktık. Dedik diyetisyene gidelim. Kilo kontrole baslayalım daha da almasın filan... O zaman 16 yaşında. Dedik önce bi devlete bakalım. Çocuk doktoru sevk etmesi gerekiyo ya. Içerden 40lı bebe çıktı biz girdik ayı gibi kardeşimle 🤣 Anlattık doktor güldü. T-hirti kaldırıp pat pat vurdu göbeğine bi şey yok bu biraz fazla iri bi çocuk dedi. Hiç bi şey yapmaya gerek yok dedi. Güle güle gönderdi bizi 🤣

Biz bi gün kilosunu oturduk kafamıza taktık. Dedik diyetisyene gidelim. Kilo kontrole baslayalım daha da almasın filan... O zaman 16 yaşında. Dedik önce bi devlete bakalım. Çocuk doktoru sevk etmesi gerekiyo ya. Içerden 40lı bebe çıktı biz girdik ayı gibi kardeşimle 🤣 Anlattık doktor güldü. T-hirti kaldırıp pat pat vurdu göbeğine bi şey yok bu biraz fazla iri bi çocuk dedi. Hiç bi şey yapmaya gerek yok dedi. Güle güle gönderdi bizi 🤣
Sağlıklı olsun yeter 🙈 manita yapmaya başlayınca kilo veriryorlar 🤣🤣🤣

Bak 3 6 aylıkları 40dan sonra giyer diye aldım. Bi kadın vardı geçen civilde 3.5 aylık kızıma 9-12 alıyorum dedi tşk. 🌹 Alma yazlık hiç alma. Ben de bebek butikte calıştım. Tam ayında tam beden giyenler prematüreler o bedenler genelde hiç tutmuyor.
Aaaa aldım valla kaç tane tshirt. Artık kışın giydiririm, zaten bizim ev hamam gibi oluyo 😀

Ben de ordan aldim 🥰🥰

Ben salon koltuklarinin 2 hafiften uzun yastigi vardi onlari aldim birini kollarının arasına, diğerini bacaklarımın arasına koyuyorum aylardir cok rahat ediyorum o sekilde
Gule gule kullanin canim 😍
Aslinda ben baska bir yerden siparis verdim. Beni cok oyaladilar. Turkiye'den tanidiklar gelirken getirecekti 2 gun sonra ucaklari vardi ama urun ortada yoktu. Hamile halimle nasil uzulmustum :KK43:
Sonra arastiriken bu sayfaya denk geldim. Allah razi olsun çok yardimci oldular, kargo yapsalar yetismeyecekti. Adres verdiler ayni gun kardesim gitti atolyelerinden elden teslim aldi.
Aslinda vaktim olsa ozel yaptirirdim, nakisli falan. Ama olmadigi icin stoktan hazir olan bir takimi aldim. Buna da sukur 🤭

Screenshot_20210806-213222_Instagram.jpg
Screenshot_20210806-213244_Instagram.jpg

Sen bakma o zaman yav 🤣 Benim çok minimal oldular ya. Örmeler var ama hepsi ayrı kalınlıkta. 3 örme var
1 benim bebeklik battaniyem var kullanacam 🥲
1 benim bebeklik kundağım var kullanacam 🥲
3 müslin oldu ama direkt banyo icin olur bunlar 2si kesin de 1ini yaza bırakırım belki.
2 penye var
2 pazen var
1 bu yeni aldığım welsoft

Ben yeteceğini düşünüyorum.
Muslinler kundak icin de kullanilir di mi? Bende de ya 3 ya 4 buyuk muslin ve 6 adet 60x60 var. Benim de aklima ilk banyo suyunu cektirmek ardindan havluyla kurulamak icin kullanilabilecegi geldi. Ya da tersi olsa daha mi mantikli olur acaba 🤔🤣
bi de kundak Iste.

Niye işiyolar yaaa? Altını değiştirirken mi? Onun için alt açma bezi aldım, birkaç kez kullan sonra at :) işerse ona işesin. Battaniye, müslin yıkamakla uğraşılmaz her dakika.
Sen iseyince alt acma bezine usulca suzulup akacagini mi saniyosun 🤭 pipi cis yaparken dikiliyor allah nereye verdiyse oraya fiskiriyor çiş fiskiye gibi 🤣🤣🤣

X